problémy s topením

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

problémy s topením

Příspěvek od intercooler »

Zdravím,už jsem tady jednou řešil problém s topením a rada byla molitan na klapkách v kokpitu-což se mi nezdá.Problém je v tom,že když za studena nastartuju,motor se pomalu zahřívá a topení začíná topit,a postupně topí dobře,ale jakmile vyleze ručička teploty chladící kapaliny zhruba na polovinu budíku,začíná oný problém s topením,ýe to prestane topit,je to jen vlažné,a střídá se to,topí-netopí,všechny hadice jsou teplé až horké,chladič,spodní hadice i přívod do radiátoru v kabině je horký,všimnul jsem si nějakých ventilů u vstupu do radiátoru,ale nevím co to přesně je a k čemu to slouží.Chladící kapalina a termostat je cca 3/4 roku starý.Už nevím kde pátrat.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: problémy s topením

Příspěvek od shazzer »

Ty ventily na vstupu do topeni ven a zapojit to primo. Je to bypass topeni s termostatem a dela to jen neplechu, VW to pouzival nekdy do BJ1987 a pak to taky vyhodili.

Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: problémy s topením

Příspěvek od intercooler »

Je to až k nevíře,ale závada byla v čidle teploty budíku chladící kapaliny.V loni před létem mi budík neukazoval a tak jsem koupil nové čidlo Topran č.:251919501D,v létě se netopí,tak jsem tomu nedával pozornost,ale jak přišla loňská zima,tak byl problém,jelikož jsem moc nejezdil,tak jsem to neřešil,ale teď mi to vadilo.Řeším to od loňské zimy a nic mně nenapadlo.Tak jsem vrátil původní čidlo,budík jede a auto topí.Opravdu záhada.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“