motor točí, nechytne, 1,6d

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od m.marty4 »

Zdravím,
procházel jsem všechny témata a stejný problém tu snad nikdo neřešil.

Koupil jsem T3, 1,6d, 37kw

Prodávající řikal, že zamrzá nafta, tak už první den jsem koupil aditivum, abych tomu předešel, první den v pohodě a druhý když jedu od kamaráda, bylo asi mínus 5, to přestalo jet, myslel jsem, že špatně ukazuje palivoměr a došla nafta, tak jsem dolil a už to nechytlo, na roztažení nic, dotoval jsem baterku přes kabely ale marně, druhej den jsem to horkovzduškou nahřejval, vyměnil palivák a žhavky, chytlo to z kanystru, pak i z nádrže, ale s velkejma problémama a trápením, no a dneska - cca po 5 dnech stejnej problém, ráno jsem nanastartoval, zas stejná teplota, cca - 3, přitom mi to chytlo i v -7 o víkendu.
Motor nechytá už ani z kanystru, točí, hulí jako prase, šedě, smrdí to, ale nechytne, občas to má tendenci, ale pak zase dojde baterka a konec, nafta zamrzlá neni, tahal jsem ji pusou za palivákem. Jednu žhavičku jsem vyndal, jestli žhaví a žhaví.

Už jsem bezradnej, pokud je někdo z Prahy a byl by ochotnej mi s tim pomoct, tak bych byl vděčnej, samozřejmě ne zadarmo.

Dostal jsem k tomu ještě zadřenem motor a tam je čerpadlo, tak pokud by bylo KO čerpadlo, tak kdyby mi to někdo pomohl přehodit za to druhé.

Příde mi kravina, aby to nestartovalo v mínus 5 stupních, g3 co jsem měl předtím, chytla jako nic

Předem dík za rady.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od stevocz »

ak vylucim zamrznutu naftu a zhavice ktore idu tak ostava slaba kompresia motora, cerpadlo a ze starter toci malo ale ten strater by si asi pocul ze ide nejak pomalsie.

Uživatelský avatar
Lukawe555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 23.01.2011 19:01
Bydliště: Skalica

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od Lukawe555 »

Jo hladké jednašvestky dostávají v T3 hoodně na pr**l, jezdí se s plynem pořád na podlaze aby to trochu jelo, už to má kluk asi za sebou, skus to čerpadlo ale vidím to bledě podle toho co popisuješ, píšu z vlastní skušenosti kámoš má 5x T3 :mrgreen:
Moje auto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=198435" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od m.marty4 »

tak já nevim, položi jsem na pět minut horkovzdušku na čerpadlo, pak jsem nahřál trubičky a po dvaceti vteřinách trápení to naskočilo, oblak dýmu a už je to ok, ještě jsem teda dotahoval trubičky od čerpadla ke vstřikům, tak nevím jestli to tam třeba přisávalo

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od Tom89 »

mrkni na sítko v nádrži

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od m.marty4 »

kde tam je? Je to Transporter III, Rv 1985, plechová nádrž, vývod k motoru vede nad dnem,, né jak u G2 vrchem

Uživatelský avatar
47edo47
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.12.2012 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od 47edo47 »

mamm podobny problem ale mne nechiti na starter ale na roztiahnutie hej ale ked je teply tak chiti v pohode aj na starter inak nic :(/

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od m.marty4 »

mě už to funguje, ucpaná nádrž byla, šlo tam málo nafty, tak ted beru naftu z barelu:D, nádrž budu čistit až se k tomu dostanu

striv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.03.2013 21:14
Kontaktovat uživatele:

Re: motor točí, nechytne, 1,6d

Příspěvek od striv »

jj, ta nafta je někdy pěkná potvora

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“