pod zátěží letí teplota nahoru

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od THOMASLO »

Zdravim nesetkal se nekdo s nějakou podobnou závadou? Když ho držím pod plným plynem cca 10sek. a delší dobu(když se s někým honím) tak se mě to začne šíleně přehřívat nepomáhá ani zapnutá sahara. mám velkej chladič, čistil jsem ho. termostat funguje a nepomáhá i když ho uplně vyhodim. blok je 1.6 hlava 1.9 plus pár uprav, čerpadlo, turbo 1.9. nakrmeno na naftě. Díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Řek bych že je to tak trochu normální projev nakrmené komory, co to dělá při puštění topení ( na plno ventilátor ) ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od AllanMaxi »

já mohu říct s klidným svědomím,že na výkonu okolo 140koní jsem nepocítil ani trochu problém se zvýšenou teplotou,chladič z 59kW s dvouvrtulí,čerpadlo 10mm hlava od Holze,upravený co to jde,zvětšený sání,zvětšený výfukový svody s VNT turbem z 2.5TDi.
spíš bych se soustředil na hlavu a blok co se týče vodní pumpy a další věc je ta,zda nefixluje čidlo... :arrow:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od THOMASLO »

mám sice velkej chladič ale jen jednu vrtulu, topení na plno v určité míře pomáha, ale i tak to nestačí. při běžné jízdě není problém. vodní pumpu jsem kontroloval hned. řemen našponoval. Čidlo mě nenapadlo díky. Potom to může být jedině tou hlavou.

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od m.marty4 »

no pokud jedeš v koloně a nebo třeba do kopce, tak bych řekl, že v těhlech vedrech to je docela běžný, mě teda nefachá sahara a taky se to hřeje, pokud jedu těch 70 třeba, tak je to ok, kontroluj vodu, aby tam byla

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od THOMASLO »

Nemá to vliv na venkovní teplotu vzduchu dělá to i v zimě. v koloně to stíhá sahara uchladit. Pujdu na tu hlavu jak bude víc času.

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od Tom89 »

to já to mám zajimavější,když je horko tak teplota mě drží krásně na půlce a kedyž je zima tak leze nahoru.Za chladnějšího počasí spínám saharu častěji jak v létě :D

Uživatelský avatar
dostal94
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 14.09.2012 18:26
Kontaktovat uživatele:

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od dostal94 »

Tom89 píše:to já to mám zajimavější,když je horko tak teplota mě drží krásně na půlce a kedyž je zima tak leze nahoru.Za chladnějšího počasí spínám saharu častěji jak v létě :D
tak to je fakt zajímavé :D :D
VW Golf II 1.6 GTD

Uživatelský avatar
OndraGTD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 22.02.2010 21:28

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od OndraGTD »

Když jsem měl ještě chrochtáka... tak hodně lžou teplotní čídla... Rafika přesně na půlce... když se na to duplo tak teplota letěla nahoru. hlava byla OK, velkej chladič, nakonec i vyndanej termostat, a když rafika ukazovala půlku, tak v expansce teplota vody 70 stupnu :D
VW Golf II - 1.6 TD - SB + K 24 = 1.8 b
VW Golf III - 1.9 TDi - 1Z + BBS + Recaro + Nokia

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

Njn.jsou to stary auta a nejaka ta odchylka na budiku teploty je normalni

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: pod zátěží letí teplota nahoru

Příspěvek od m.marty4 »

OndraGTD píše:Když jsem měl ještě chrochtáka... tak hodně lžou teplotní čídla... Rafika přesně na půlce... když se na to duplo tak teplota letěla nahoru. hlava byla OK, velkej chladič, nakonec i vyndanej termostat, a když rafika ukazovala půlku, tak v expansce teplota vody 70 stupnu :D
pokud ti nezačne jít pára z podkapoty, tak je to ok, já měl taky prasklou hlavu a než jsem se dokopal k výměně, tak jsem nechal vypařit pár hektolitrů do ovzduší

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“