Nekoluje voda,co včíl ?

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Čau chlapy,potřebuju radu,teda spíš několik,necirkulovala mi voda a auto se začalo hřát,tak jsem ho odstavil,že odešla pumpa,teď měním pumpu a první průser,nešla řemenice od olejového čerpadla dolů,nakonec povolila ale i s náběhem s klínkem,takže mám ulomenou osku od črerpadla,první otázka,jak tu osku vytáhnout,doufám,že zapáčit šrubovákem a celou cca 30 čísel vysunout ven,další problém,vyhodil jsem starou pumpu ven a je jak nová,žádné vůle,prostě nic,hned šel ven i chladič,jestli není ucpaný,ale není,ještě se mrknu na termostat,ale tomu moc šancí nedávám,protože auto pomalu přestávalo postupně topit,jestli máte někdo nějaký nápad budu rád za každou radu,díky.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od vintera »

A co vrtulka na vodní pumpě? Někdy se stane, že se uvolní na hřídeli a potom se netočí a nepumpuje.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Všechno je v pořádku,termostat dobrý,chladič průchozí,motor a topení taky,vodní pumpa taky dobrá,ta se ani nehne,jediné,co mě napadá je,že jsem ko*ot a pořádně nezkontroloval řemen v tahu,jestli neprokluzuje na řemenici,tak jsem to rozdělal,zkurvil olejové čerpadlo a zjistil,že je všechno v pořádku. :twisted:
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Ještě jedna malá technická,je rozdíl mezi těmi oskami olejového čerpadla na motoru s ostřikem a bez ostřiku?
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Toto sa mi podařilo ulomit............ :fool:
Přílohy
IMAG0009.jpg
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

To je primárně na pohon podtlakové vývěvy čerpadlo je hnané vevnitř.

Hele a nemáš upchatý spíč ten radiátor ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Já to neumím pojmenovat,je to tato oska vývěvy a na konec se nasazuje to kolo od rozvodů a já ten konec ulomil...všechno je průchozí i topení a přetlakový ventil na hadicích k topení nemám.
Přílohy
IMAG0012.jpg
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Edit:to je oska z druhého motoru co mám doma,ale ten má ten velký mazací kanál uprosttřed,tak by mně zajímalo,jestli je to stejné,abych mohl vytáhnout ten zlomený,tak bych musel spustit motor,bo tam zavazí příčka s podběhem a na to teď nemám čas,potřebuju to udělat na zátah.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Nikdo neví?Potřebuju vědět ještě,jestli je i na zadním osazení gufero,osku mám a dokonce i sehnanou na SB,ta by měla být stejná s JR,potřebuju vědět postup na vysunutí,abych měl jistotu,že to dělám správně,a hlavně to vnitřní gufero,atˇněco nezkurvím,nikde jsem nic nenašel,a nemám moc času,hlavně teď před vánocama,a embem jezdit přes zimu nechcu,za prvé vůbec oproti golfu nesedí a hodně žere a je to moc nové a to mi taky nevoní,i když je to taky stařenka,golf je prostě golf,budu rád,za každou radu.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tam je jen jedno gufero pod poháněcí řemenicí, stejný rozměr jak na klice pod rozvodovým kolem a na vačce tuším 32x47x10 nebo tak nějak, ta broušená plocha před ozubením je podle ETKy jen ložisko uložení.

Hřídel dle ETKy je stejná pro JP,ME,1V,JR,MF,RA,SB ( pro ročník třeba 1990 ).

Vytáhnout ven asi fakt jen se svěšením motoru když to nevychází krzeva nosníku.

Akorát teda nechápu jak se Ti povedlo rozlomit tu hřídel to je kus železa jak cyp..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Nekoluje voda,co včíl ?

Příspěvek od Golficek1 »

Tak to jsem rád,možná i za to,že se mi to ulomilo při stahování kola,je to sice kus železa,ale kdybys to viděl,jak je to v té zlomené části takové bublinkové,stejně,jak když praskne litina,tak jsem rád,že to neuletělo někde v zátěži,to by bylo po motoru,pokud je vzadu zásun do ložiska,tak je to v poho,přední gufero bylo nové a nikde neteklo,zůstalo na té přírubě,co se šrubuje na motor,děkuju Ti moc,na vánoce mám dovolenou,tak pokud nebudu hlídat,tak to snad dám dohromady,oktou se fakt jezdit nedá,nemůžu si ani skrz to blbé abs odzkoušet,jak to klouže,ještě jednou díky. :good: :thanks:
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“