1.8 automat přestavba na 1.6 D

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od AliMtx »

Zdravím chtěl bych jen pár informací a zkušeností s touhle přestavou. Taky hlavně sháním dost věcí na 1.6 D nejlépe celé auto s motorem, Mám sice svého golfa 1.6 D ale co budu povídat za ty roky už je zralý na likvidaci.A tak mám dva golfy vedle sebe jeden 1.8 automat a 1.6 D Toho 1.8 automat jsem sehnal skoro jako nového dvojkového golfa má najeto skutečných 80 tis. a kastla je jako nová jen pár malinko zrezlých míst. Proto jsem se rozhodl postavit Tuhle kastli s motorem 1.6 D ať už to z důvodu spotřeby nebo skutečnosti že nevidím důvod kupovat nové auto. Mám rád VW a budu věrný řadě II ikdyž to bude celkem složité předělat automat na diesl ale snad se povede a bude přestavba pokračovat. Zamýšlím nad tím zda nechat originál, nebo udělat pár vylepšení v podobě pohodlných kožených sedáků, vytlumení motorového prostoru buďto danymat nebo něčím podobným.
Dotazy bych měl ohledně řazení komplet i s řadící pákou jestli nemá někdo na prodej?
Dále motor 1.6 D?
Převodovku?
Čerpadlo?
Sháním věci v co nejlepším stavu nejlépe :D
Dotaz bych mněl jestli někdo nemá známé nebo přímo kontakt na někoho kdo by udělal repasi motoru a na kolik by to vyšlo? Tohle je jen otázka do placu. Vím že bych měl mé dotazy směřovat na jiné místa, ale chci mít vše pohromadě ať se neukilkám:)
A na o plátku budu mít náhradní díly z toho benzínového.
Hlavně se mi strašně líbí že je opravdu zachovalý jak z venku tak i zevnitř. Má servo a originální rádio:) Moc jsem byl nadšený když jsem ho kupoval:) Vyšel mě na pár Tisíc. Teď zbývá jen přehodit motor. Problém bude asi i s poloosama, silentblokama a komplet podvozek se bude muset udělat. Vše se budu snažit nafotit a průběžně aktualizovat. Za cenné rady vám děkuji

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od 11mAjA11 »

1) ten Diesel je stará nebo nová elektrika ?
2) ten benzín automat je stará nebo nová elektrika ?
3) pokud jsou typy elektroinstalací stejné je výměna motoru naprostá jednoduchost přičemž dieselový motor potřebuje svou původní motorovou elektroinstalaci se všemi ostatními komponenty, nádrž by se měla taky vyměnit včetně palivového vedení.

Jinak vzato je tu prakticky vše popsané už asi milionkrát..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od vintera »

No, řešit se nemusí elektrika, ale nejprv to, aby seděly papíry a čísla na karoserii. Takže dát do benzínového auta motor D není nic složitého. Ale jak jses rozhodl řešit "legalizaci" této výměny? Je několik cest.

1. Oficiální výměna karoserie, kdy do existujících dieselových papírů se provede tato výměna, zapíše do TP a do benzínové karoserie vyrazí nové VIN číslo, případně provede i změna barvy. Stará dieselová karoserie a benzínový automobil se následně vyřadí a přestane existovat. Obě auta musí mít platné doklady a musíš je vlastnit. K tomuto postupu musí na obou autech souhlasit VIN v prvních 8 znacích.

2. cesta je převařit kus plechu s VIN číslem, což je nelegální. Alespoň když souhlasí typ, barva a počet dveří.

3. cesta je vyměnit motor a nic neřešit, ale pak je zaděláno na obrovský průser, už při běžné kontrole nesouhlasí hned druh paliva s údaji v malém TP, nesouhlasí VIN, nesouhlasí převodovka. Na STK jsi okamžitě vyhozen. Při jakékoliv havarii jsi taktéž v průseru a pojišťovna bude na koni.

Tohle si vyřeš, než začneš něco dělat, ať nevyhazuješ prachy a čas. Mám s tím zkušenosti.

Jinak nejlepší je sehnat nějakého shnilého golfa s dobrým dieselem a za pár kaček máš dílů co hrdlo ráčí. Véř, že těch shnilejch je na netu nejvíc.Takhle můžeš motor a převodovku prověřit, projet se. Koupit, hned uložit do depozitu a v depozitu vyřadit z evidence. Jen koukat, aby měl zaplacenou ekodaň.
Edit:
Tuhle na S-bazaru byla G2 1,6td bez papírů a pojízdná za 4000,-. Což je přesně co myslím.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od jirkaTDI »

jestli to dobře chápu, tak plánuješ předělat 1.8 automat na 1.6D manuál? Nebo na 1.6D automat?

vintera: samozřejmě nejjednodušší cesta je 2. a ani to nemusí být nelegální, záleží z jakého úhlu pohledu to bereš ;-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od AliMtx »

Zdarec tak díky za reakce:)
Samozdřejmě beru tu nejjednodušší verzi:) A papíry mám pořešené:)
Elektroinstalaci myslíš tím co?
Přestavba bude na manual. Automat nechci.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od areka »

Tupá mechanická práce, kdy to co se vymontuje z jednoho auta se namontuje do druhého. Omlouvám se všem mechanikům, ale už jsem to nemohl vydržet. :roll:
Vše co je spojeno s benzínem se vymontuje a co je spojeno s naftou se namontuje zpět.
Pokud nemáš alespoň základní znalosti co se MK2 modelu týká a nedokážeš pohledem posoudit to že když logicky nebudu potřebovat automatickou převodovku, tak vše co je sní spojeno odmontuji a na uvolněné místo namontují co je v dárci, tak se do toho radši nepouštěj. :wink:
Nikdo ti tady asi nebude vypisovat šroubek po šroubku postup, protože na to nebude mít náladu a čas.

Tuto přestavbu jsem dělal minimálně 2x a pokud jsem si postavil dvě auta vedle sebe, tak v jednom člověku od 07 hod do 16 hod jsem měl během jednoho dne jedno kompletní auto a jednu totálně holou shnilou karoserii. A přehazoval jsem to kromě zadní nápravy a zadních brzd komplet. A to si o sobě myslím, že jsem blbej jak Brežněv.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ale nejseš.

Jen máš holt dobré nervy.

Já sem to popsal tak nějak aby to pochopili všichni akorát asi nepochopili..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od AliMtx »

areka píše:Tupá mechanická práce, kdy to co se vymontuje z jednoho auta se namontuje do druhého. Omlouvám se všem mechanikům, ale už jsem to nemohl vydržet. :roll:
Vše co je spojeno s benzínem se vymontuje a co je spojeno s naftou se namontuje zpět.
Pokud nemáš alespoň základní znalosti co se MK2 modelu týká a nedokážeš pohledem posoudit to že když logicky nebudu potřebovat automatickou převodovku, tak vše co je sní spojeno odmontuji a na uvolněné místo namontují co je v dárci, tak se do toho radši nepouštěj. :wink:
Nikdo ti tady asi nebude vypisovat šroubek po šroubku postup, protože na to nebude mít náladu a čas.

Tuto přestavbu jsem dělal minimálně 2x a pokud jsem si postavil dvě auta vedle sebe, tak v jednom člověku od 07 hod do 16 hod jsem měl během jednoho dne jedno kompletní auto a jednu totálně holou shnilou karoserii. A přehazoval jsem to kromě zadní nápravy a zadních brzd komplet. A to si o sobě myslím, že jsem blbej jak Brežněv.
Zdravím moc děkuji za Velmi chytrého člena.
Myslím, že tady takových lidí je ve skutečnosti málo aspoň doufám. :)
Protože jestli neumí někdo číst tak radši ať neodepisuje, protože to jen člověka rozčílí.
Nevím zda jste si četl? Co tu stojí napsané? Na co se ptám ? Proč jsem založil toto téma? A po té co jste napsal, jestli jste si četl to co jste napsal? A dalo vám to nějakou logickou souvislost a smysl. A po té opravdu reagovat na tohle téma. Mě osobně to logiku nedává Je to jen takové jakoby na oko machrování co nemá ani důvod ani o co jse opřít. Prostě Trapas. Reakce úplně bokem. Ale jako snaha byla to se cení. A prosím ostatní členy aby psali pokud možno k věci. Jak již jsem psal na začátku :(


11mAjA11
Pochopil elektroinstalaci budu dělat celou v novotě. Takže neřeším nic. Díky za reakci

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od areka »

AliMtx píše:
areka píše:Tupá mechanická práce, kdy to co se vymontuje z jednoho auta se namontuje do druhého. Omlouvám se všem mechanikům, ale už jsem to nemohl vydržet. :roll:
Vše co je spojeno s benzínem se vymontuje a co je spojeno s naftou se namontuje zpět.
Pokud nemáš alespoň základní znalosti co se MK2 modelu týká a nedokážeš pohledem posoudit to že když logicky nebudu potřebovat automatickou převodovku, tak vše co je sní spojeno odmontuji a na uvolněné místo namontují co je v dárci, tak se do toho radši nepouštěj. :wink:
Nikdo ti tady asi nebude vypisovat šroubek po šroubku postup, protože na to nebude mít náladu a čas.

Tuto přestavbu jsem dělal minimálně 2x a pokud jsem si postavil dvě auta vedle sebe, tak v jednom člověku od 07 hod do 16 hod jsem měl během jednoho dne jedno kompletní auto a jednu totálně holou shnilou karoserii. A přehazoval jsem to kromě zadní nápravy a zadních brzd komplet. A to si o sobě myslím, že jsem blbej jak Brežněv.
Zdravím moc děkuji za Velmi chytrého člena.
Myslím, že tady takových lidí je ve skutečnosti málo aspoň doufám. :)
Protože jestli neumí někdo číst tak radši ať neodepisuje, protože to jen člověka rozčílí.
Nevím zda jste si četl? Co tu stojí napsané? Na co se ptám ? Proč jsem založil toto téma? A po té co jste napsal, jestli jste si četl to co jste napsal? A dalo vám to nějakou logickou souvislost a smysl. A po té opravdu reagovat na tohle téma. Mě osobně to logiku nedává Je to jen takové jakoby na oko machrování co nemá ani důvod ani o co jse opřít. Prostě Trapas. Reakce úplně bokem. Ale jako snaha byla to se cení. A prosím ostatní členy aby psali pokud možno k věci. Jak již jsem psal na začátku :(


11mAjA11
Pochopil elektroinstalaci budu dělat celou v novotě. Takže neřeším nic. Díky za reakci
Za vším co jsem napsal si stojím.
To na co se ptáš je tady již mnohokrát popsáno, jen chtít hledat. :wink:

Napíšu, že mám dvě auta benzín jako nový, diesel na vyhození. OK z benzínu vymontuji motor s převodovkou, ovládáním převodovky a jedním motorovým svazkem z pojistkovky konektory F, G1, G2 a S (to logicky vyhodím nebo prodám). Totéž udělám i s dieslem, vymontuji ho s převodovkou, řazením (logicky nebudu vyhazovat, jinak bych pak musel schánět ještě třetí auto s motorem a zbývajícími díly) a celé to zase namontuji do benzínové karoserie. Nejsem blb, tak vyměnim palivo v nádrž a při tom jsem vyčistil nádrž. Přehodím vedení paliva od nádrže a plovák, protože nejsem debil, tak si po cestě vedení paliva všimnu, že na benzínu něco přebývá a na dieslu chybí, tak to zase zopakuji jako s motorem, přehodím budíky benzín za diesel, z dieslu vezmu vedení žhavení namontuji do benzínové karoserie. Pokud je výfuk z diesla na vyhození koupím rovnou nový a namontuji jej. Paráda jsem borec a mám 95% přestavby zasebou, teď už jen přehodit znáček na zádi a v blatníkách. Naleji provozní kapaliny, řádně nabiji baterii, pokojeně se usadím za volant a můžu začít startovat, až se odvzdušní palivový systém. :roll:

Toto platí pro novou CE2, můžu napsat návod i pro starou CE1.

Proboha co je na tom složitého a hlavně k čemu třetí auto? Zbytek věcí je na obou autech stejný.


Mě to spíš příjde jako jeden z dalších dotazů, kdy je tazatel líný si něco navíc přečíst.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od areka »

To že něco scháníš a chceš koupit, to je v pořádku až do té chvílé, že to patří zase jinam: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=122&t=96243" onclick="window.open(this.href);return false; , doporučuji přečíst pravidla bazaru. Pravidla psal kolega, tak stížnosti k pravidlům můžeš směrovat na něho. :good:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od 11mAjA11 »

A samoozřejmě vyřešit VIN což je vlastně v klidu páč budu mít z obo aut vyhozený motor i s převodovkou takže odvrtám příčku s číslem z jednoho i druhého a tradá vyměním mezi sebou, nebo půjdu cestou složitější a finančně náročnější a zažádám na příslušných instancích o přestavbu ( VW Import Prague )..

Jinak je to pouze a jen o tupé mechanické práci, šroubování, vycvakávání, odpojování s trochou přemýšlení nic víc, průměrně cvičená opice to zvládne taky..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od areka »

11mAjA11 píše:A samoozřejmě vyřešit VIN což je vlastně v klidu páč budu mít z obo aut vyhozený motor i s převodovkou takže odvrtám příčku s číslem z jednoho i druhého a tradá vyměním mezi sebou, nebo půjdu cestou složitější a finančně náročnější a zažádám na příslušných instancích o přestavbu ( VW Import Prague )..

Jinak je to pouze a jen o tupé mechanické práci, šroubování, vycvakávání, odpojování s trochou přemýšlení nic víc, průměrně cvičená opice to zvládne taky..
Moje řeč a to jsme se v životě neviděli a bydlíme od sebe 300km. :good:

Uživatelský avatar
AUTOELZET
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.07.2010 21:03
Bydliště: VRCHLABÍ
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od AUTOELZET »

Areka to v pátek dělal ale opačně :yahoo:
VW GOLF GTI 16 V Hobby race
Barva na celolak neni problem

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od AliMtx »

Hej kořeni seru na to vy si myslíte že sem založil svůj odkaz jen proto abych ze zeptal jak nejvetší idiot? Sry. nejsem ko*ot. Na logické věci se fakt ptát nebudu. Zajímali mě cenné informace a né srance v podobě vezmeš motor a přehodíš ho za motor, To pardon urážet se nenechám stupidními lidmi. Kteří mě chtějí zesměšnit tím že napíšou uplné hovna prosím admina o smazání tohodle odkazu uplně celého nemá to smysl.
Zajímali mě otázky ohledně komplikací jako jsou například poloosoy poněvač je to automat tak jestli jsou stejné nebo ne ale udělám asi nejlíp když to tady všechno zruším. Nemá to cenu. Chtěl jsem sem průběžně dávat fotky jak probíhá renovace, jako ostatní uživatelé, chtěl jsem pokud by někdo něco chtěl z toho benzínového vzít tak poskytnout ale jak vidím je tu zájem jen vysmívat se a psát hovna jako cvičená opice podobné uražky neakceptuji. Tleskám vám :potlesk: dlouho mě nikdo nenaštval

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: 1.8 automat přestavba na 1.6 D

Příspěvek od areka »

Nikdo z tebe blbce nedělal, téma si klidně o svém autě založ ale tady: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=121" onclick="window.open(this.href);return false; , podle pravidel. :good:

Mám pro tebe slabost a vzhledem k tomu, že ti je kolem 23 let, tak věřím že to s tebou ještě není tak ztracené a nějakým pravidlům se naučíš. Jen tak pro kompletnost v jiných částech VW-Clubu (bazar, SAG, GI, GIII) by se s tebou nikdo takto nemazal a smazali by ti příspěvky možná dřív než by jsi je stačil napsat.

Nejsem sice admin, jen hloupý moder., ale nechám to jako inspiraci pro ostatní nováčky co jsou líní hledat. :wink:

P.S.: a poloosy jsou u 2WD pouze 2 druhy (90 a 100mm), ale bát se nemusíš bude to fungovat. Navíc můžeš použít poloosy z dieslu. :gey:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“