Cena motoru SB

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Svobin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 08.01.2010 16:15
Bydliště: Ivančice

Cena motoru SB

Příspěvek od Svobin »

Kolik se zhruba může pohybovat cena motoru SB kompletního na výměnu i s převodovkou?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Cena motoru SB

Příspěvek od vintera »

Dobrý dotaz, akorát pro mě, pro věčně nenasytného sysla.

Cena je dána tím, v jakém je stavu a tím, kdo ho prodává.
Obecně je SB, RA motorů mnohem méně než jiných, takže i nabídka je menší. A těch dobrých je poskrovnu. Kdo ho má dobrý, málokdy se ho chce zbavit.

Je otázkou, jestli potřebuješ motor SB, který má na bloku značku SB, nebo potřebuješ, aby vypadal a jel jako motor SB. Když ti nejde o vyražené označení SB na bloku, tak si takový postavíš sám z kteréhokoliv jiného TD motoru, kterých je dobrých ještě dost.
Samotné SB a RA motory se dají dobře hledat i v Audi 80 B3, tam jsou časté. Převodovky ale do golfa nejdou. Také se vyskytují v Passatech B3, ale tam jsou většinou před smrtí, páč je passat těžký a kde je navíc koule, tak motor určitě odvez materiál nejmíň na jeden barák.

První komplet SB jsem sehnal za 7,500,-. Prodávající tvrdil, že je určitě OK, jen malinko doléval vodu!, proto i taková nízká! cena. Nebyl OK, ale KO! Orezlé válce, prasklý blok.
Ale zase moc dobrá hlava, turbo i čerpadlo. Naštěstí dostal jen zálohu, takže vyšel na 3.000,-. Nechtěl nic vracet, dobře věděl, že mě chtěl napálit.

Před rokem jsem koupil jeden skutečně super SB i s hnusným autem za 4.000,- což je vžy nejlepší - hned jak startuje a pak naskočí motor, víš na čem zhruba jseš. Přijet pro auto nejlépe ráno, nejlépe v mrazu, dokud motor ještě nebyl v chodu a hned první pokus ukáže kondici.

Někdy v létě jsem koupil jeden vymontovaný po bouračce, údajně také super po úplně kompletní GO, krátce jetý s novou hlavou vč. turba!, s doklady o opravě. Stál mě i s dopravou 5.000,- a nekecal, byl skutečně super!

Koupil jsem i jeden RA za 500,-, polorozebraný, s prasklým řemenem, jedna koule šmíru obalená senem a slámou, díly ve vědru od prasečího krmení. Umyl, složil, seřídil a golf s ním lítal 5 let než potkal strom.

Také jsem koupil 2 najednou, vymontované, údajně super opravené motory, jeden RA, druhý SB každý po 4.000 bez dokladů o opravě, ale oba dobře umyté, úplné sračky.

Další 2 komplet opravené motory celkem za 2.500,- bez záruky, protože před 15 lety důchodce golfa prodal a stály leta bez protočení v garáži. A lítaj jako draci.

Motorů 1,6 diesel jsem koupil, počítám, celkem 14, ale polovina byly sračky, čtvrtina ještě jakž takž jela a čtvrtina je dobrých. Když udělám průměr z celku, tak mě 1 komplet super motor vyšel zhruba na 6.000,-. Což si myslím, je dost. Ale cesta k dobrému je klikatá a dlouhá.

U převodovek je to stejné, koupil jsem jich asi 10, ale u nich naštěstí vychází průměr kolem 1500,-.
Koupit od neznámého je vždy sázka do loterie.
A když, tak buď samotný hodně levně, když dražší, tak aspoň v autě, aby se dal projet.
Kdo moc chválí, většinou kecá a potřebuje se ho zbavit. A už vůbec neplatí, dobře nabarvené ventilové víko = dobrý motor!

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Cena motoru SB

Příspěvek od stevocz »

vintera píše:A už vůbec neplatí, dobře nabarvené ventilové víko = dobrý motor!
skoda. ja mam chromovane veko a tak som dufal ye potom za to bude majland :D


ale inac mas pravdu, pri starom motore je to ako s loteriou. niektory chcu odrbat a iny ani netusia ze motor to ma za sebou lebo tak to maju uz dlho.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Cena motoru SB

Příspěvek od vintera »

zrovna teď jsem koukal na bazoš, jako téměř každý den, neumím dát odkaz, je tam na prodej Audi 80 1,6 td, tedy motor SB nebo RA za 5 t. Odněkud z příbramska, trochu bourané, tu si kup a máš komplet dobrej motor, zbytek dílů rozprodáš, a co ne, tak za 4,-/kg do kovošrotu. Nemůžeš prodělat. I nějaké díly z ní bych potom od tebe koupil, záleží odkud jsi.

Uživatelský avatar
Svobin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 08.01.2010 16:15
Bydliště: Ivančice

Re: Cena motoru SB

Příspěvek od Svobin »

Ze šrotu mě borec nabýdl za 4500 sb komplet i s převodovkou ale nemá IC,prej jel jak z praku,tak jsem se ptám jestli ta cena je aspoň trošku reálná

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Cena motoru SB

Příspěvek od vintera »

ten zkus, za komplet je to cena ok, někdy přivezou do šrotu i "zlaté kousky", sám ho provozuji. Hlavně, než se bude montovat motor, pozor na olej. Často se takový motor povaluje kde se dá, i vzhůru nohama, potom usazeniny, sajrajt z vany nateče kamkoli. Často do motoru i naprší. Chce to pořadnou kontrolu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“