výmena vodnej pumpy

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

výmena vodnej pumpy

Příspěvek od d3jwid »

Nazdar všimol som si že mi cez noc zmizla všetka voda z chladiacej nadobky takže som kontrolova la voda presakuje cez vodnu pumpu presne v strede jak je to tesnenie. Dnes som rozobral všetko čo sa dalo...chce msa spýtat na postup ked to už niekto menil lebo chcem vymenit len tesnenie ale šrubky nejdu povolit a 1 ktora je za remenicou tak ju ani nevidim lebo je tam plastovy kryt ktory kryje rozvod takže sa neda dat dole ... ked vie niekto poradit tak budem rad :)

Uživatelský avatar
MarekGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.03.2010 16:12
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od MarekGTI »

Neviem aký je tam prístup k tým šrubám, keď som menil pumpu tak som mal celý motor vonku, ale daj pozor aby si neutrhol hlavičky na šrubkách lebo budeš mať s tým viac roboty, skús použiť wd40 a nejako opatrne ich rozhýbať, zvyknú byť zaoxidované v tom hliníku...

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Kup celou vodní pumpu a nešpekuluj, stojí pár korun a za chvíli jí máš vyměněnou, když budeš měnit jen těsnění tak utrháš ty šroubky protože za ty roky jsou zahnilý a posereš se z toho...beztak má určitě hodně nalítáno, tak budeš mít klidný spaní a víš že to bude fungovat :mrgreen:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od vintera »

přesně tak, vyměň celou pumpu.

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od d3jwid »

dá sa vymenit pumpa aj bez toho aby som robil niečo s rozvodmi? lebo som po internete čítal že bez demontovania čerpadla to na 100% nejde.. tak aka je pravda a ked možem poprosit tak aj postup lebo v príručke čo mam k autu je to oničom, inak kopu veci so msi porobil sam na aute takže potrebujem len poradit ako nato, čo som sa pýtal ludí tak každý mi hovoril že menil len tu vrchnu čast pumpy na ktorej je remenica, vy mi radíte že mam kupit komplet celu pumpu to je vlastne cela čast ktora sa pripevnuje k bloku motora?
Naposledy upravil(a) d3jwid dne 03.05.2014 21:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

s rozvodama nemusíš nic delat...ta vodni pumpa u tohodle motoru je mimo rozvody - zepředu motoru pridelana, takze to mas v klidu, je to lehky a ten motor je jak z kindervajicka :mrgreen:

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od d3jwid »

napíš mi prosim postup lebo som z toho už nervozny, odobral som alternator 2 šruby z predu na vodnej pumpe a 2 šruby vidim pod naftovym čerpadlo male nedostanem sa knim..

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

hele tech TDcke jsem udelal mraky, ale ted momentalne si to z hlavy nepamatuju, ale vim ze to je fakt hracka, ta vodni pumpa tam drzi na 4 sroubech

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od areka »

Jo, ale ty horní dva šrouby jdou přez litinový držák (alternátoru a servopumpy) a je to schovaný pod čerpadlem. Buďto si vyrobit speciální klíče a těma to povolit a nebo pumpu schodit jen od rozvodů a modlit se aby nepraskl nějaký šroubek. A nebo schodit vstřikovací čerpadlo spolu s rozvody což asi panáček nezvládne, když se ptá na postup . :wink:


Trochu nápovědy třeba tady: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... lacement-q" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od 11mAjA11 »

Bezpečně vyměnit pumpu bez demontáže části rozvodů nejde..

Jak psal areka buďto komplet rozhodit rozvody, demontovat držák čerpadla a pak v pohodě odšroubovat komoru vodní pumpy s termostatem, nebo sundat rozvodový řemen a odšroubovat jen VP z komory, kdy se modlit aby, všechny M6 šroubky zarostlé do komory vydržely a žaden se neukroutil..

D/TD motor je sice na první pohled jednoduchý, ale za ty roky a kombinací ocelový šroubeček do hliníkového závitu, je velmi nešťastná..
Já sem jeden šroubek v místech rozvodů zalomil ( naštěstí kousek zůstal z hliníku čouhat, naprskal sem COčkem matici asi na 3x a to nahřátí mu pomohlo a šel naštěstí vyšroubovat, jinak výměna komory VP/termostatu )..

:wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od d3jwid »

Dik za rady, myslel som že bez demontáže čerpadla to nepojde, a tie šruby sa mi všetky zalomili, takže dam dole čerpadlo a asi vymenim celu pumpu, lebo len tu prednu čast asi nema zmysel a ta robota odvrtavat a vytahovat všetky zalomene šruby bude na nervy.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od areka »

Pokud už jsi v tomto stádiu a koukají ti alespoň části šrouků jak psal kolega moderátor, tak se pokaždé podařilo navařit matku na zalomený šroubek a vytočil se. Nahřátí svářením vždycky pomohlo. Ale je to jen jeden z možných postupů.

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od d3jwid »

No takže vodna pumpa sa da vybrat aj bez zasadu do rozvodov treba nato len spravne naradie :) len mam iny problem nechapem ako je možne že remenica zo starej vodnej pumpy nepasuje na novu vodnu pumpu, čo stym teraz musim zhanat remenicu ktora mi bude pasovat ?

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od Tom89 »

d3jwid píše:No takže vodna pumpa sa da vybrat aj bez zasadu do rozvodov treba nato len spravne naradie :) len mam iny problem nechapem ako je možne že remenica zo starej vodnej pumpy nepasuje na novu vodnu pumpu, čo stym teraz musim zhanat remenicu ktora mi bude pasovat ?
Ano jde to i bez sundání čerpadla a rozvodů :wink: Tak pošli foto jakou máš vodní pumpu

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Re: výmena vodnej pumpy

Příspěvek od d3jwid »

už som to poriešil som stiahol zo stahovakmi dole tu staru hlavicu a dal na novu pumpu a parada :) ale aj tak nabuduce ked budem dačo kupovat radšej zobrat zo sebou pumpu...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“