kolisave otacky

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krobik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 26.10.2007 12:28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

kolisave otacky

Příspěvek od Krobik »

Zdravim vcera se mi stala zajimava vec , mam motor sb a trochu upraveno (pridana nafta,tlak,upraven kominek,) jezdim stim uz rok a nikdy zadny problem ale vcera jedu a zniceho nic kdyz sem pustil plyn auto furt pridavalo .. kdyz sem vykvaltoval tak otacky sli sami furt nahoru tak sem to zdechl .. znovu nastartoval a volnobeh byl 2tis.ot. kdyz sem skrtnul o plyn tak sli zase nahoru ... tak sem to chvilku nechal a potom to bezelo normalne a po par kilometrech se to stalo znovu ale volnobeh byl zase 1500ot. .. tak mi nekdo poradte co se mohlo porouchat. Plyn. lanko se nezasekava tak ze by k.o. cerpadlo?? Diky
VW Passat 3BG
VW Golf II 1.6GTD

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: kolisave otacky

Příspěvek od areka »

Bylo to hodně teplé? Že by si motor začal tahat olej? Podívej se jestli neubývá rapidně olejová náplň.

Uživatelský avatar
Krobik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 26.10.2007 12:28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Krobik »

Tak nejaky olej to trosku papalo i predtim jinak teplota jako vzdy ale dnes sem koukal a fakt to sezralo dost oleje .. uz bylo u minima. Takze co stim? Dnes sem stim nikde daleko nebyl takze se to uplne neohralo a taky to jelo uplne normalne.
VW Passat 3BG
VW Golf II 1.6GTD

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Tom89 »

vyměnit turbo

Uživatelský avatar
Krobik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 26.10.2007 12:28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Krobik »

Turbo je OK ... ale kruhy a hlava asi bude v haji ... stejne se ted bude rozebirat tak to vemu rovnou cestou GO motoru ... diky moc
VW Passat 3BG
VW Golf II 1.6GTD

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: kolisave otacky

Příspěvek od vintera »

jseš si jistej, že turbo je OK?

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Tom89 »

vintera píše:jseš si jistej, že turbo je OK?
Je OK. :good: Hlavně že tlačí bary ne :mrgreen:

Uživatelský avatar
Krobik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 26.10.2007 12:28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Krobik »

jezdim na 1.2b(turbo K24) ... nejezdim stim zavody klucii , potrebuju aby me to taky odvezlo a privezlo ;)
VW Passat 3BG
VW Golf II 1.6GTD

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: kolisave otacky

Příspěvek od vintera »

turbo je mazané olejem, ten se může přes něj dostávat do výfuku i do motoru. Pokud olej rychle ubývá, tak turbo bývá první v řadě mezi viníky. Tam bych kontrolu začal. Sundat hadice a jak v nich bude olej, taj je jasno.

Uživatelský avatar
Krobik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 26.10.2007 12:28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Krobik »

vintera píše:turbo je mazané olejem, ten se může přes něj dostávat do výfuku i do motoru. Pokud olej rychle ubývá, tak turbo bývá první v řadě mezi viníky. Tam bych kontrolu začal. Sundat hadice a jak v nich bude olej, taj je jasno.
No tak jelikoz to ted zase jezdi normalne tak nevim co mel za chvilkovy zkrat ... je opravdu mozne ze tam nekam vlitnul olej ... stejne se bude za naky ten tyden rozebirat kasa a vyndavat motor a probehne generalka obojiho at mam zase klid na cas :)
VW Passat 3BG
VW Golf II 1.6GTD

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Tom89 »

Krobik píše:jezdim na 1.2b(turbo K24) ... nejezdim stim zavody klucii , potrebuju aby me to taky odvezlo a privezlo ;)
Máš IC? Já při plném plnu tlačím 1.4 bez ic a v poho nějak se nenaháním převodovka 4T nebo 4S ted nevím ta pomalejší

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: kolisave otacky

Příspěvek od areka »

Krobik píše:
vintera píše:turbo je mazané olejem, ten se může přes něj dostávat do výfuku i do motoru. Pokud olej rychle ubývá, tak turbo bývá první v řadě mezi viníky. Tam bych kontrolu začal. Sundat hadice a jak v nich bude olej, taj je jasno.
No tak jelikoz to ted zase jezdi normalne tak nevim co mel za chvilkovy zkrat ... je opravdu mozne ze tam nekam vlitnul olej ... stejne se bude za naky ten tyden rozebirat kasa a vyndavat motor a probehne generalka obojiho at mam zase klid na cas :)
Jednou jsem si půjčil asi před 20 lety Golfíka a jeli jsme do Polska se sestřenicí na tržnici, po ujetí asi 50 km po Polsku na jedné dlouhé rovině jsem to sešlápl a najednou i když jsem nepřidával plyn, tak Golf sám pořád přidával, nepomohlo ani za jízdy vypnout klíček, pořád se to zvedalo. Přez nožní brzdu jsem auto zastavil, co s tím. Zařadil jsem jedničku a skusil nastartovat, auto letělo okamžitě bez plynu do otáček, takže spojka a okamžité chcípnutí, dál už jsem to nepokoušel a nechali jsme se odtáhnout zpět na hranice nějakým dobrým občanem Polské republiky. Z hranic jsem zavolal známému z budky (mobily v roce 1994 měli jen milionáři), že jsem mu rozbil auto ať si pro nás přijede. Když přijel a já mu vysvětlil situaci, tak jen mávl rukou a říkal, když se to stane tak jen brzdou pokud to jde udržuji rychlost a za chvíli to samo začne ubírat a je to v pohodě. :laugh: Auto jsem si půjčival proto, že v té době musel být nějaké připojištění za hranice a jelikož jsme se rozhodli v pátek večer, tak v sobotu nám ho nikdo nebyl schopný udělat. Už jsem si ho radši nikdy nepůjčil, strašný zážitek.

Motor si začal tahat olej a ten spaloval jako naftu, ale nepovím ti kudy, jestli dříkama ventilů, sáním? To by člověk takový motor musel rozebrat a zjistit vůle a stav.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“