Prehrievanie motora

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Prehrievanie motora

Příspěvek od d3jwid »

Nazdar, pred tyždnom som menil vodnu pumpu lebo tiekla, dovtedy sa auto vobec neprehrievalo ručička vždy dosiahla polovicu a tam aj ostala alebo zišla dole, no po výmene vodnej pumpy sa mi auto začalo viac prehrievat hore kopcom sa mi ručička teploty dostane celá za tu stredovú kontrolku, a potom sa zase zníži ked už auto ide napr. po rovinke, bojík msa že ked pojdem s plným autom a bude dlhší kopec že sa dačo vážnejšie stane, po výmene pumpy som nalial čistú vodu nech preplachne poriadne sustavu, termostat som nemenil takže tým to asi nebude kedže predtým išiel dobre, viete mi poradit čo stým? nejak odvzdušnit alebo niečo, inak ventilátor točí spodná hadica od termostatu je horuca...

Uživatelský avatar
MarekGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.03.2010 16:12
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od MarekGTI »

Mne ručička tiež ide až do 3/4 stupnice, myslel som si, že to je tým, že som mal malý chladič tak som dal väčší, taký ktorý patrí na ten motor a teplota aj tak ide až do 3/4 stupnice, ale neriešim to, nikdy sa nič nestalo ani keď som motoru nakladal...Teraz mám už druhý motor a je to rovnaké...

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od vintera »

asi zbytky vzduchu, mě tohle dělal motor dva dni po výměně hlavy, už jsem myslel, že ji budu zase dávat dolů. Měnil čidla pro kontrolu, ale byl to vzduch.

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od d3jwid »

A ako ten vzduch dostanem z obehu? nemalo by to byt automaticke odvzdušnovanie ?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od vintera »

automaticky se mi to nějak neodvzdušnilo a také topení bylo studené. Pomačkal jsem hadice ke chladiči za chodu zahřátého motoru a najednou zabublala voda a od té doby dva roky pokoj.
Jenom jestli ti nekecá čidlo teploty vody, na jiném golfu jsem myslel, že občas se motor přehřívá a bylo to čidlem.

nechcinick
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 26.02.2012 16:10

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od nechcinick »

Zkontroluj zda máš dost chladící kapaliny v oběhu, dost oleje(tím taky chladí) a funkční přední ventilátor. Každopádně, v kopci mi to taky kolikrát jde až za kontrolku.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“