teplota 1,6 TD + obrazok

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od d3jwid »

teplota.jpg
nazdar ked idem hore kopcom tak mam takuto teplotu,doma ked stojim na dvore tak je trochu menej, zohnal som si varný teplomer do 100´C a ponoril ho do expanzky a ukazal 87´C ked bola ručička trochu bližšie k stredu a hned sa zapol ventilátor a schladilo na cca 85´C, ma niekto skusenosti s tým že ta ručička zle ukazuje? pretože ked je tak ako na obrazku tak voda ukazala 90´C ale na pristrojovke by to bolo už asi 100´C, mam to riešit alebo jazdit dalej a nevšímat si to? olej vo vode nemam ani voda v oleji nieje, žiadna emulzia na vičku, hadice dokážem stlačit do 3/4 su trochu natlakované ale čítal som že ked je hlava alebo tesnenie tak su ako kamen nestlačitelné. Budem vdačný za každý názor

Uživatelský avatar
MarekGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.03.2010 16:12
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od MarekGTI »

Vystriedal som 3 motory a dva chladiče a tiež to mám tak, keď tlačím do kopca, tak ručička vybehne za stred... V expanzke môže byť o niečo chladnejšia voda, predsa len teplotné čidlá sú na hlave, tam môže byť teplota vyššia. Kým funguje ventilátor tak je to ok.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od vintera »

jo, jo, ty čidla i budíky jsou spíše informativní, než nějak přesné, teď jsem na golfu měnil palubku i s budíky a motor se "přestal" tolik hřát, a jsem v klidu. V nádržce je vždy voda chladnější než v hlavě. Hlavně vody v okruhu tak, jak má být a oleje také.

d3jwid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.11.2012 17:38

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od d3jwid »

Takze potom je teplota cca 95 stupnov ked je rucicka tak ako na obrazku...ked stojim na mieste ide za polovicu schladi sa potom zas vyde za polovicu a zas sa schladi a tak dookola

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od Tom89 »

kupit studenější termostat a je po problému :smoke:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od vintera »

je to nafta a ta má termostat 87 oC. Jinak jsou 85 a měl jem i 82 oC. Důležité je, aby se termostat otvíral dostatečně a tím byl i dostatečný průtok. Ale pokud je na budíkách stále stejný stav a teploměr se chová stále stejně, tak bych nic neřešil.
Vyměnil jsem na jettě čidlo, protože mělo oxidovaný kontakt a teploměr ihned ukazoval jinak.

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od Gerox »

Být tebou, nedělal bych si z toho hlavu, já už vyměnil 3 ukazatele, 3 čidla, jednu elektroniku a teploměr mi pořád ukazuje po pár minutách plnou teplotu, když mi ještě fungoval dělalo mi to samý co tobě.
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Audi77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.10.2014 22:10

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od Audi77 »

Zdravím ,mám JETTU 1.6TD a teploměr mi ukazuje totéž .

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od vintera »

jo, zrovna včera mi takhle vylezla teplota na jednom z golfů, tak jsem si myslel, že je to asi normální, jako obvykle, i jak jsem napsal.
Prvně jsem myslel, že mi taky začal blbnout budík, ale ejhle, na parkovišti byla pode mnou kaluž vody. Prožraná mrazovka na bloku. Dolil jsem vodu a jen tak tak dojel domů. Dneska jsem ji provizorně zalepil, než půjde motor ven.

Audi77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.10.2014 22:10

Re: teplota 1,6 TD + obrazok

Příspěvek od Audi77 »

Mě to tak leze třetí rok co jsem to koupil,ze začátku se mi to moc nezdálo za jízdy se drží těsně za půlkou v lete ve městě a kopcích to vyleze víc ,asi jako na fotu.A třeba za teplého počasí v městském provozu to sepne větrák.Hadice natlakovaný v normě (žádnej beton)olej čistej,voda taky.Nic neubejvá ,nic nepřibejvá.Ta myslím a čtu že je to v poho.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“