Spotřeba 1.6D

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Spotřeba 1.6D

Příspěvek od Jettadiesel »

Ahoj lidi,chtěl bych se zeptat,jakým způsobem se dá snížit spotřeba u mého motoru 1.6D.Jsou tam nové vstřiky,žhaviče,komplet filtry.Čerpadlo je seřízené strobem na setrváku.Nějak extra to nekouří,ale jede to skoro jako 1.6td.Ale řekl bych,že se spotřeba pohybuje výše než u ostatních 1.6D.

Uživatelský avatar
Baltik_VW
Člen klubu
Příspěvky: 560
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baltik_VW »

jde o to kolik čemu říkáš výše, kolik ti to ted papá?

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

Baltik_VW píše:jde o to kolik čemu říkáš výše, kolik ti to ted papá?
To přesně nevím,ale kolem 6,5 litru(asi).Nejde mi ani tak o to,aby to jelo,jako spíš o tu spotřebu.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Záleží taky jak a kde jezdíš, jestli na to šlapeš, nebo jezdíš město. Já když sem jezdil po okrskách a město, tak to šlo taky za 6.5 litru, ale když sem jel jížní čechy tak sem se dostal na 4.6 litru.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

ok píše:Záleží taky jak a kde jezdíš, jestli na to šlapeš, nebo jezdíš město. Já když sem jezdil po okrskách a město, tak to šlo taky za 6.5 litru, ale když sem jel jížní čechy tak sem se dostal na 4.6 litru.
Je fakt,že jezdím nejvíce po městě.Ale občas mě serou keci lidí,kteří melou,že jezdí za 5litrů,ať jezdí jakkoliv.Tak nevím,asi to nebudu řešit.Není to nové,aby to jezdilo za 5litrů.

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homeless »

Tak si uber dávkování nafty na čerpadle, jestli chceš aby to žralo míň. Bude to ale trochu línější.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Lidi taky kecaj. Když ubereš na čerpadle, tak to pravděpodobně nepomůže, protože na to budeš víc šlapat, aby ti to jelo. :wink:

Uživatelský avatar
Baltik_VW
Člen klubu
Příspěvky: 560
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baltik_VW »

ale je zas pravda že třeba s TDI golfem 4 můžeš hantat na to ajk chceš a seš furt tak na těch 5-6

Uživatelský avatar
panda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ceskolipsko

fakt za 5

Příspěvek od panda »

sem teda asi jeden z tech kteri tvrdi ze jim to zere 5 tak ci tak,ale kolem tech 5se mi to drzi,nejizdim teda jako ko*ot,brzda plyn ale pianko,obcas mu provetram faldiky,ale kdyz jezdim do stovky tak je to v pohode.NAd sto tak uz je videt na budiku ze to tam tece jak svin.beru to mix-mesto x dalka.kdyz vezmu plnou-pocitam bajvoko-tak tech 800najedu v pohode-samozrejme ze rezerva zustava,na kazdy policko budiku tech 200km najedu urcite.
jeste teda nevim jestli mam 1,6 ci 1,5 z G1,pac mam takovou divokou prestavbu

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Baltik_VW píše:ale je zas pravda že třeba s TDI golfem 4 můžeš hantat na to ajk chceš a seš furt tak na těch 5-6
8 se z tohodá v pohodě dostat :wink:

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

ja nevim ale je fakt ze dalka pod plnym 5,5na 100..
ND G2

zatim ještě žiju

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

na těch 6,5 se v klidečku dostaneš,jestli budeš jezdit svižněji.Možným řešením je ubrat nohu z plynu nebo jak tady psal Homeless,ubrat dávkování na čerpadle.Já mám 1.6TD a dokážu s tím jet i za 4,5 , ale i za 7.Tu nejnižší spotřebu jsem naměřil tak,že jsem natankoval po víčko,vynuloval počítadlo,najel 1000km,dotankoval po víčko.Dotankoval jsem celkem 45,4 l.Přesněji se to už nedá změřit,podle palivoměru to moc přesně nespočítáš.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

je fakt jak to máš s tím dávkováním.Protože některé diesly,mají a čerpadle ubrané kvůli kouře a emisím,tudíž jezdí s nižší spotřebou,ale zase h***o jedou,tím bych jako něchtěl říct,že diesel by měl nějak jet,ale prostě jsou slabší a proto i když někdo stojí hodně na plynu,tak mu to moc nebere,ale taky ani nejede.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

vwCharlie píše:je fakt jak to máš s tím dávkováním.Protože některé diesly,mají a čerpadle ubrané kvůli kouře a emisím,tudíž jezdí s nižší spotřebou,ale zase h***o jedou,tím bych jako něchtěl říct,že diesel by měl nějak jet,ale prostě jsou slabší a proto i když někdo stojí hodně na plynu,tak mu to moc nebere,ale taky ani nejede.
A čím se ubírá to dávkování nafty?nemáte nějaký návod,postup nebo foto?Nerad bych rozhodil něco jiného.Díky

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Jettadiesel píše:
vwCharlie píše:je fakt jak to máš s tím dávkováním.Protože některé diesly,mají a čerpadle ubrané kvůli kouře a emisím,tudíž jezdí s nižší spotřebou,ale zase h***o jedou,tím bych jako něchtěl říct,že diesel by měl nějak jet,ale prostě jsou slabší a proto i když někdo stojí hodně na plynu,tak mu to moc nebere,ale taky ani nejede.
A čím se ubírá to dávkování nafty?nemáte nějaký návod,postup nebo foto?Nerad bych rozhodil něco jiného.Díky
Nahoře na čerpadle je takovej šroub s 13kou matičkou, tu povolíš, ale přitom si stále drž ten šroubek šroubovákem, at se ti nehne a pak můžeš štelovat, po směru hod. ručiček přidáváš a proti směru ubíráš. A bacha je to citlivý, uber tak o 1/8 max. 1/4 otáčky. A nejlepší je si před tim označit původní polohu, at to můžeš vrátit. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“