Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
czechino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.08.2013 10:58
Bydliště: Praha Jih

Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od czechino »

Zdar, poridil jsem 1.6Td 51kw uz pri koupi nesel dobre, ale za ty penize jsem to vzal.
Problem je v tom ze kdyz se nastartuje tak bezi tak minutu normalne, po minute zacne motor zakopavat, vynechavat a zacne se z neho valit bili dym. Za jizdy to hulit prestane. Pak vubec netahne, pri rozjizdeni se musi tocit do 2500 jinak se s tezi rozjede, turbo je KO... Otazka je co to dela, jestli turbo, vstriky, tesneni, nebo je v haji motor, ale na tachaci je 190000 a podle celkove stavu bych tomu i veril.
Dik za rady.
Vw Jetta MK3 1.9TDi 80Kw, Vw Golf mk2 GTD 51Kw, Škoda Favorit 1.3T 100Kw

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od 11mAjA11 »

Turbo KO znamená co?????

Pokud je turbo KO tak patrně sosá olej z motoru a proto to kurwa hulí bíle !
Tak bych řek že ten motor je, nebo brzo bude KO taky..

Oleje v motoru je dost ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od areka »

To bude asi nějaká legrace. :wink:

Uživatelský avatar
czechino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.08.2013 10:58
Bydliště: Praha Jih

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od czechino »

Legrace to neni, turbo je zevnitr plne oleje, z toho soudim ze je ko. Me jen zajima proc to kouri jako blazen na volnobeh a pri jizde ani fouk. To same zakopavani jen na volnobeh...
Vw Jetta MK3 1.9TDi 80Kw, Vw Golf mk2 GTD 51Kw, Škoda Favorit 1.3T 100Kw

nechcinick
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 26.02.2012 16:10

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od nechcinick »

Protože to přes turbo cpe olej tam, kam nemá.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od vintera »

kdyby měl motor jen 190t, tak tohle asi nedělá. Búhví, kolikátá karoserie a kolikátý motor za tu dlouhou mezinárodní silniční pouť.
Měl ses zeptat majitele, on bude možná vědět o problému víc. Jak dlouho je závada, jak se začala projevovat, jestli něco kontroloval, seřizoval, vyměňoval atd. Já osobně, jestli za to kastle stojí, bych už si pro jistotu zadal inzerát ˇkoupím slušný motor, cenu respektuji".

Jinak bílý kouř bývá i nespálená nafta. Jestli nemáš sám čím přezkoušet vstřiky, zajeď k někomu, kdo to dělá. Je to chvilka a pokud má přenosnou zkoušečku, jde to informativně i bez jejich demontáže.
Dále změřit kompresní tlaky ve válcích, jestli má vůbec nějakou cenu motor dále vůbec řešit (cpát peníze).
Plné turbo oleje nesmí být, je to vlastně další palivo navíc do motoru, což je asi příčina kouření bíle na volnoběh.Sání se po startu zahltí olejem, který se nestačí spálit při volnoběhu..
Koliks dal?

Uživatelský avatar
czechino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.08.2013 10:58
Bydliště: Praha Jih

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od czechino »

Tohle by promerit chtelo, jenze nikoho neznam... Nevite o nekom okoli Praha? Kupoval jsem ho z takoveho bazarku kde kdyz me vozil docela mi motoru bylo lito, studenej sel do 4000ot/min. Jeste mam podezreni na praskle tesneni, z odvetrani kliky se cpe emulze jak svin a v motoru je 2x tolik oleje...
Jeste poznamka, na plyn reaguje jak na 1/4 tak na podlahu stejne, obcas se kolem 2 chytne a zatahne, pak zase zvadne, rozjezdy jsou mozne tak nad 2000ot/min... Zatim planuji turbo, vstriky a tesneni... :/
Vw Jetta MK3 1.9TDi 80Kw, Vw Golf mk2 GTD 51Kw, Škoda Favorit 1.3T 100Kw

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od 11mAjA11 »

Twl. to snad není pravda ne ?
:roll: :roll: :roll: :roll:

V motoru 2x tolik oleje, buďto si přestaň dělat pr**l a nebo to rovnou odvez někomu kdo tomu rozumí..

S takovýmhle přístupem to stejně nevyřešíš, když nejsi schopen vyhledat a pochopit základní principy jak postupovat při opravě, tak je každá rada (navíc na dálku když to auto nikdo neviděl - fotky tu taky nejsou ) zbytečná..

Vadné těsnění pod hlavou ( pokud to nepoznáš tak nevím jak ti poradit ).
Když víš že Turbo je KO ( proč proboha dále s tím autem jezdíš a proč si ho kupoval )?
Vstřiky - pokud nebude v pořádku Turbo a těsnění pod hlavou - nemá smysl je vůbec řešit.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od areka »

czechino píše:Tohle by promerit chtelo, jenze nikoho neznam... Nevite o nekom okoli Praha? Kupoval jsem ho z takoveho bazarku kde kdyz me vozil docela mi motoru bylo lito, studenej sel do 4000ot/min. Jeste mam podezreni na praskle tesneni, z odvetrani kliky se cpe emulze jak svin a v motoru je 2x tolik oleje...
Jeste poznamka, na plyn reaguje jak na 1/4 tak na podlahu stejne, obcas se kolem 2 chytne a zatahne, pak zase zvadne, rozjezdy jsou mozne tak nad 2000ot/min... Zatim planuji turbo, vstriky a tesneni... :/

Já tomu nerozumím, možná jsi auto scháněl až teď nebo jsi na tomto foru málo a chápu že každý nerozumí všemu, ale prodával tady za pár kaček auto třeba Honza 3dv. TD podle mě v super stavu motor, jen poopravit karoserii a nikdo to nechtěl. I když se o to Honza opravdu staral a dával autu co bylo potřeba. A ty koupíš takovej šrot. To by jsi auto musel koupit za 3.000,- s naprosto luxusní karoserii, protože jinak se nemůže vyplatit do toho koupit třeba jen přepálenou pojistku. :roll:

Vyfoť ho jak vypadá.

Uživatelský avatar
czechino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.08.2013 10:58
Bydliště: Praha Jih

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od czechino »

Nechci tady resit jak autum rozumim/ nerozumim :D chtel jsem winter car co moc nezere, tak jsem sel do golfa.
Praskle tesneni me napadlo az po prijezdu domu kdy jsem to zacal zkoumat, stare td mam poprve tak jsem myslel jestli to neni treba jen pridreny vstrik, nebo stara nafta, prej auto rok stalo...
Kdyz jsme u toho, nevite nekdo jak poznam typ tesneni bez toho abych ho vyndal? Je to 86 51kw.. A nemate nekdo z okoli Prahy funkcni turbo do 51?
Dik.
Vw Jetta MK3 1.9TDi 80Kw, Vw Golf mk2 GTD 51Kw, Škoda Favorit 1.3T 100Kw

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od areka »

czechino píše:Nechci tady resit jak autum rozumim/ nerozumim :D chtel jsem winter car co moc nezere, tak jsem sel do golfa.
Praskle tesneni me napadlo az po prijezdu domu kdy jsem to zacal zkoumat, stare td mam poprve tak jsem myslel jestli to neni treba jen pridreny vstrik, nebo stara nafta, prej auto rok stalo...
Kdyz jsme u toho, nevite nekdo jak poznam typ tesneni bez toho abych ho vyndal? Je to 86 51kw.. A nemate nekdo z okoli Prahy funkcni turbo do 51?
Dik.
Typ těsnění myslíš s hydroštely a bez?

Bez hydroštelů má zepředu pouze jeden kanál co odvádí olej dolů s hydroštely má dvakanály.
Přílohy
bez hydro.JPG
s hydro.JPG

Uživatelský avatar
czechino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.08.2013 10:58
Bydliště: Praha Jih

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od czechino »

Co jsem koukal deli se to podle zloustky a zaroven poctem der od 1 po 3, pokud se to deli krz hydrostely tak musim sundat viko ventilu ze? Nebo se to pozna i jinak?
Vw Jetta MK3 1.9TDi 80Kw, Vw Golf mk2 GTD 51Kw, Škoda Favorit 1.3T 100Kw

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od areka »

Ano jsou i podle tloušťky.
Modré kroužky značí rozdil těsnění pro hydroštely a bez hydro.
Červené kroužky značí sílu těsnění.
Přílohy
bez hydrou.JPG
s hydrou.JPG

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od vintera »

Moc tvé jednání nechápu, vědomě si koupíš dost porouchané auto, a přitom si s ním nevíš vůbec rady. Asi by fakt chtělo, aby se ti na auto někdo, kdo je nejblíž, podíval a zhodnotil reálné možnosti.

Uživatelský avatar
czechino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.08.2013 10:58
Bydliště: Praha Jih

Re: Golf 1.6TD kouri bile jen na volnobeh...

Příspěvek od czechino »

Tak jsem rozebral co se dalo, udelam tesneni pod hlavou a uvidim co to provede. Turbo nema zadne vule a ve vyfukove casti je suche, jeden vstrik byl takovej omastenej vuci ostatnim. Nevite jak sundat remenici vacky? Predpokladam ze stahovakem ale zrovna tak velky jsem nemel, jestli na to neni nejaky figl? Pridam foto vacky, jestli mi podle toho nekdo rekne co tam bude za tesneni...
Přílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Vw Jetta MK3 1.9TDi 80Kw, Vw Golf mk2 GTD 51Kw, Škoda Favorit 1.3T 100Kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“