montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od ivo81 »

Zdravim... Namontoval som do hladkaca turbo z 1,6gtd . Zatial jazdim na standardnej davke nafty a minimalnom tlaku turba... Vsetko funguje ako ma , nehreje sa ... mierny narast vykonu...
mate niekto skusenosti s podobnou prerabkou motoru, nejake problemy, postrehy atd...

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od AllanMaxi »

Nemá spodní ostřik pístů olejem,když mu nebudeš dávat žrát co se vejde tak to vydrží,určitě bych zkontroloval co to maže z centrálního kanálu a dal vačku z TD,budeš mít lepší vrchní otáčky... :drinks:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od vintera »

mám zato, že vačky jsou na motorech 1,6 d i td zcela totožné.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od areka »

Já si to taky myslel. :wink:

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od ivo81 »

Vacka by mala byt u hladkaca ostrejsia... Asi...
rozmyslam ze mu trochu pridam na nafte... Auto vobec nezadymi... A vo vyssich otackach neni citit "ucinok" turba, tak mom dojem ze je vela vzduchu a malo nafty... Bojim sa aby som neodpalil priestne kruzky.
dnes mensia nehoda... Vymenik netesnil a prerazil olej do vody. Momentalne jazdim bez vymenika a v piatok montujem novy.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od vintera »

mám taky motor JP s turbem bez přidavače. Když je vzduch, chce to i naftu, to dá rozum. Jenom vzduch je asi málo, no. Celkem dlouho jsem zkoušel přidat naftu, trysky, jejich různý tlaky, vzduch, ale žádný zázrak nečekej bez nafty. Na druhou stranu golf lítá jak čert, nehulí moc a hlavně nežere, ať šlapem na pedál jak chceme, jen ta maximálka je stejná. Zkoušel jsem i jinou převodovku - delší, ale je zpět původní krátká.

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od ivo81 »

Akurat sa trochu potocilo na cerpadle a turbe... Tlak 0.6... Ide to slusne, ale viac mu uz nechcem davat... Vyfuk prerobeny... Ostal len koncovy tlmic s gti ... Fajin zvuk to ma teraz

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od vintera »

tak vidíš, hlavně že máš dobrej zvuk. Motor moc netrap, měň olej a jezdi. jak se v tom začneš moc vrtat, tak jezdit nebudeš. Jsou to stará, i když dobrá auta, a tak si zasloužej taky trochu ohledů a úcty za svou letitou službu.

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: montaz turba do hladkej 1,6... skusenosti, atd...

Příspěvek od ivo81 »

Prave ze mam velky respekt a uctu pred golfinom ... Dostava tu najlepsiu starostlivost...
momentalne som nadmieru spokojny s vykonom... O maximalku mi ani moc nejde... Jazdim max 130 a aj to len kratkodobo pri predbiehani atd, momentalne je tam dlha prevodovka s TDcka... Tiez tam chcem vratit povodnu kratku... Doteraz som mal vzdy hladkaca...ale ten turbo zvuk je proste parada

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“