tečie olej z tretieho a štvrtého výfukového otvoru z hlavy

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
penaj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.02.2012 07:01

tečie olej z tretieho a štvrtého výfukového otvoru z hlavy

Příspěvek od penaj »

Zdravím,
poradte mi čo mám robiť.
Auto mi začalo cez výfukové potrubie striekať olej.
Myslel som, že odišlo turbo, ale turbo je OK a olej stále tlačí cez výfukové potrubie.
Dal som dole výfukove zvody a sanie a v treťom a štvrtom výfukovom otvore je plno oleja, motorom sa už nedá ani pretočiť, ale naspäť ide, čiže asi vo valci je plno oleja a nedá sa to stlačiť.
Čo sa mohlo stať: prasklá hlava, tesnenie pod hlavou, alebo gufera ventilov su KO
ide o motor 1.6TD 59KW
Pomože mi každá rada.

Penaj

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: tečie olej z tretieho a štvrtého výfukového otvoru z hlavy

Příspěvek od vintera »

sundej hlavu a bude jasno

penaj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.02.2012 07:01

Re: tečie olej z tretieho a štvrtého výfukového otvoru z hlavy

Příspěvek od penaj »

Dnes som demontoval hlavu valcov dole z bloku motora. Tesnenie pod hlavou bolo OK. Gufera sa mi uz pri mensom kontakte s kliestami rozpadli na male kusocky a z dvoch gufer boli vyskocene pruzinky, ale na sacich ventiloch 3 a 4 valec. V motore v 3 a 4 valci bolo kopec oleja, tak ze sa nedalo otocit ani motorom. Odkial sa tam mohlo vziat tolko oleja?
Este jedna otazka? Moze sa dostat olej do valca, sania, alebo vyfukoveho otvoru ked sa prevrati motor?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: tečie olej z tretieho a štvrtého výfukového otvoru z hlavy

Příspěvek od 11mAjA11 »

Po překlopení motoru vzhůru nohama se olej může dostat kamkoli.
Ale pokud byly gufera na 3 a 4 válci na sacích špatné tak si to při každém cyklu sání cucalo i olej, věřím že i vodítka už budou vylítané, takže po zahřátí to pumpuje olej do spalovacího prostoru, ten buďto zhoří nebo zhoří jen částečně a při výfuku se dostává všude dál..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“