vibracie na volnobehu

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
rapos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.08.2016 19:40

vibracie na volnobehu

Příspěvek od rapos »

Zdravim pani,uz zopar krat riesena tema-vibracie celej kasne(palubovku ani nespominam) na volnobehu aj ked je zahriaty motor .jedna sa o jettu 1.6d 1987r.mnoho krat rady zneli vymenit silenbloky a pod co som uz spravil ale nic nepomohlo.posuvat cerpadlo by som asi nerobil pretoze chyta vzdy krasne na brnk a zvuk je ties fajn,alebo sa mylim? kde by mohol byt problem?dakujem vopred za odpovede

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: vibracie na volnobehu

Příspěvek od vintera »

Každé auto, každý motor se chová trochu jinak a někdy se vibrace dají zmírnit, někdy ne. Má na to vliv mnoho věcí, mechanický stav motoru, jeho opotřebení, nastavení, uložení . Stav karoserie, její deformace, uložení výfuku.

Nové silenbloky většinou moc nepomohou, protože nejsou originální a z buhví jaké tvrdé gumy a vibrace moc netlumí. Dávám přednost starým originálním.

Na jednom z golfů mi pomohla výměna předního silenbloku za starý z benzínového motoru.
Na druhém golfu pomohla až výměna řemene a přesné nastavení rozvodů a výměna a přesné seřízení tlaku trysek.
Teď jsem řešil vibrace u golfa s motorem 1,9d a pomohla výměna trysek a nastavení předvstřiku.
U jednoho našeho golfa se zmírnily vibrace po opravě předku po srážce se zvěří.

Vyndal jsem motor ze seata toledo, kde se nic netřáslo a dal jej do golfa, který se třesením málem rozsypal. Ten stejný motor je nyní v jiném golfu a v pořádku.
U jetty po výměně shnilé nápravnice a jejího uložení se objevily vibrace, které zase zmizely až po výměně výfuku.

Mám také několik A 80 s těmito motory, a stejný motor přendaný z jednoho auta do druhého se chová pokaždé jinak a jinak se vibrace projevují. Například po přehození motoru se musely nakonec dát i silenbloky, na kterých ležel před tím, ačkoli byly rozžvejkané. Na nových se třásl jako zmoklý ratlík.
Z toho plyne, že je třeba vyzkoušet všechny možnosti, není nějaká univerzální metoda odstranění vibrací.

rapos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.08.2016 19:40

Re: vibracie na volnobehu

Příspěvek od rapos »

vdaka za odpoved,cize vobec sa nemusim riadit zvukom motora a povahou startovania? kludne mozem poskusat poposuvat cerpadlo?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: vibracie na volnobehu

Příspěvek od vintera »

zvukem se řídit musíš. Ale já bych prvně zkontroloval rozvody, jejich přesné nastavení, zkontroloval trysky.
Právě dneska jsem měnil klukovi na A80 1,9d oba simeringy kliky a dal nový řemen. Stěžoval si na menší vibrace motoru po startu. Před výměnou jsem zkontroloval nastavení rozvodů a nebylo úplně přesné - vytahaný řemen. Po výměně řemene a nastavení rozvodů jde motor znatelně jinak a téměř bez vibrací, krásně hladce.

Uživatelský avatar
Beebear
Člen klubu
Příspěvky: 468
Registrován: 03.09.2012 17:11
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: vibracie na volnobehu

Příspěvek od Beebear »

Ahoj trápí mě ten samý problém,s tím ze je špatná remenice na klice..mam ji dvojitou na úzké klinaky,nedokážu ji vůbec nikde sehnat,nedokázali by ste prosím poradit?vsude mají jen tu širokou na plochej klinak s drazkama jako mají G3...dá se vůbec koupit nebo to budu muset cele předělat na ty široké remenice?moc děkuji za každou radu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“