multidotaz

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

multidotaz

Příspěvek od jkjirka »

čau lidi měl bych několik dotazů. Mam 2 golfa v celkem slušnym stavu motor 1.6TD, ale nedávno praskla ojnice, takže je KO. Podařilo se mi sehnat jedničkovýho s motorem 1.6D po GO bez čerpadla a vstřiků. Takže jsem vstřiky a čerpadlo přendal z toho 1.6TD 1) bude to mít nějakej vliv na výkon? 2)občas se mi stane, že to naklesne na volnoběh, ale drží asi 2000 otáček. pomůže buď vypnout a zapnout klíček a klesne to, a nebo na čerpadle pohnout nahoru a dolu s pákou toho táhla. čim to může bejt? může to bejt vůlí v tom pouzdru na víku čerpadla? 3) Bude pasovat motor i s převodovkou z 1 golfa do 2? 4) mam prasklou jednu manžetu u převodovky, dá se vyměnit bez vyndání poloosy? 5) co by se stalo, kdybych použil 5q převodovku z 1.8 GX motoru? 6) Jakej vliv na výkon 1.6 D motoru bude mít výfuk z 1.6TD? díky moc za odpovědi

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

3) myslim ze tam jsou jine drzaky do kastle, takze ty budes muset nejak pomenit, nevim to jiste ale myslim si ze by bloky mely byt identicke, tak by s presroubovanim nemusel byt problem.
4) nedavno mi znamy ukazal, ze to jde, ze staci vyhodit poloosu z tehlice a pak existuje pripravek, na to specialni manzety a lze to tam dostat bez demontaze poloosy.
5) jiny odstupnovani. Muze se stat, ze budes mit nektery prevody zbytecne kratky a nektery prehnane dlouhy. Viz moje prevodovka u TD... Ale nevim jak ktera prevodovna bude mit vliv, typove se v tom nevyznam.
6) pokud to bude jen vyfuk tak zadnej zasadni rozdil ve vykonu necekej. Pokud to bude i s turbem tak potom ano. ALe to si nejsem jisty jestli by to slo takhle prehodit, kdyz jsem se na ty motory dival, tak by to podle mne slo, ale chtelo by to nazor nekoho kdo to uz delal.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

K tý prasklý manžetě:Budeš muset vyndat poloosu,ta manžeta je celek s tím plechem takže se to mění celý.Ten příprevek co tu říká Mathyas se používá na univerzální manžety a vešměs na venkovní klouby.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

turbo bych na 1.6 D nedaval.ten motor tusim ze nema ostrik dna pistu olejem.u 1.9D to uz jde,udelat znej TD,prave diky tomu ostriku pistu zespod olejem.Motor z 1 do 2 pujde.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

KaCzaba: vim ze ty motory jsou stejny na pohled, ale prave mi nekdo rikal, ze to kvuli necemu nejde. Diky za doplneni :wink:
anacixem: sorry, nevsim jsem si ze mysli tu u prevodovky :oops:
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
Winklbauer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od Winklbauer »

Dával jsem z jedničky motor do dvoujky držáky jsdou uřezat a na ten motorvej jsou na bloku díry ale je to bastl a musí být dvojková převodovka z jedničky ju nedostaneš nemá díry na držák jo bylo to 1,5D

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Příspěvek od jkjirka »

dík za info, takže převodovka z 1 nepude? škoda, nemáte někdo převodovku z 2?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“