G2 1.6GTD/59kW : Nestartuje za tepla

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Arnie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od Arnie »

Tak to sedí s tím, co jsem zjistil o dva příspěvky výše. Které číslo položky by tedy měl být ten snímač teploty pro žhavení ? Dá se to z toho obrázku poznat ? Podle popisu k němu by to měla být pozice č.8

temperature sender / for coolant, oil temperature indicator and glow plug relay
0-125C M10X1 1 pin black / diesel eng.

Partnumber Title Price
049919501 TEMP.GEBER 20.45 Euro

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

To je ale obrázek z benzína. kOUKNI SE, ŽE TAM MÁŠ ROZDĚLOVAČ. mOŽNÁ TO BENZÍNI MAJÍ TAM, JAK ŘÍKÁŠ.

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Jo, přesně tak. Jak odkazuje ta položka č.8, tak tam to přesně je. Aspoň to tak mám já.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

RUSH píše:Jo, přesně tak. Jak odkazuje ta položka č.8, tak tam to přesně je. Aspoň to tak mám já.
Taky tam mám to čidlo na žhavení(položka 8.)To co je v tom kroužku,tak to je tlakový olejový spínač.
Jettadiesel

Uživatelský avatar
Arnie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od Arnie »

OK, díky za lokalizaci toho čidla, o víkendu budu mít čas si s tím hrát a pak dám vědět. Budu montovat i el.ovládané a vyhřívané zrcátka místo těch ovládaných lanky, tak už se těším..

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

Arnie píše:OK, díky za lokalizaci toho čidla, o víkendu budu mít čas si s tím hrát a pak dám vědět. Budu montovat i el.ovládané a vyhřívané zrcátka místo těch ovládaných lanky, tak už se těším..
Tak pak napič jak jsi dopadl,já mám taky vyhřívaná zrcátka,ale dělal jsem si je sám(tepelná folie) a je to supr věc jak za deště tak v zimě...než se auto trochu ohřeje tak už to mám hezky rozmrazené :lol: ,ale to je mimo téma :oops:
Jettadiesel

Uživatelský avatar
Pit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Pit »

Zdravím kluci,

Měl jsem stejný problém.Teplé to nestartovalo.Točilo to dlouho.....no prostě stejný průběh jak tady popisujete.Taky jsem si odpojil čidlo.Dobrý a neřešil jsem to.Byl to prostě "furtžhav".Za nějakej čas se to stejně začalo zhoršovat.Rozhodl jsem se to už opravdu nějak řešit a došel za hlavama pomazanejma.
Hned ve dveřích po sdělení mé patálie mi bylo řečeno,že mám vyběhlou rozváděcí hlavu na čerpadle a,že je to klasika.A protože se jich všude válí jako s....k sem ji nechal vyměnit.Čidlo sem zapojil zpátky a funguje to jak má.
Vím,že tady je to golfáků :wink: tak se nezlobte,že sem se sem přimotal.Říkám si,že Vám sdělím jen svoji zkušenost,nebot v zásadě se motor,který mám v autě já nijak neliší od Vašich.
Pokud Vám to nějak pomůže tak jedině dobře.Ještě jeden tip.Pokud se Vám nechce hned hlavu na čerpadle měnit tak až to bude teplý jí zkuste polít studenou vodou.Budete startovat hned.A tak se dá poznat,že závada je v hlavě.V tom případě radím vyměnit.
A ted už opravdu mizím. :wink: At Vám káry jezděj :lol:
Přeje Pitbulek :wink:

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

Pit píše:Zdravím kluci,

Měl jsem stejný problém.Teplé to nestartovalo.Točilo to dlouho.....no prostě stejný průběh jak tady popisujete.Taky jsem si odpojil čidlo.Dobrý a neřešil jsem to.Byl to prostě "furtžhav".Za nějakej čas se to stejně začalo zhoršovat.Rozhodl jsem se to už opravdu nějak řešit a došel za hlavama pomazanejma.
Hned ve dveřích po sdělení mé patálie mi bylo řečeno,že mám vyběhlou rozváděcí hlavu na čerpadle a,že je to klasika.A protože se jich všude válí jako s....k sem ji nechal vyměnit.Čidlo sem zapojil zpátky a funguje to jak má.
Vím,že tady je to golfáků :wink: tak se nezlobte,že sem se sem přimotal.Říkám si,že Vám sdělím jen svoji zkušenost,nebot v zásadě se motor,který mám v autě já nijak neliší od Vašich.
Pokud Vám to nějak pomůže tak jedině dobře.Ještě jeden tip.Pokud se Vám nechce hned hlavu na čerpadle měnit tak až to bude teplý jí zkuste polít studenou vodou.Budete startovat hned.A tak se dá poznat,že závada je v hlavě.V tom případě radím vyměnit.
A ted už opravdu mizím. :wink: At Vám káry jezděj :lol:
Přeje Pitbulek :wink:
Ahoj,taky jsem to tu psal s tím politím,ale pak jsem na to nějak zapomněl.Ty asi myslíš tu jak je na pravo na čerpadle(taková kostka a vedou z ní 4 trubičky do vstřiků).A není možné,že tam odchází nějaká membrána která tam udržuje podtlak?já jsem to to ještě neměl rozdělané tak jenom hádám.
Jettadiesel

Uživatelský avatar
Pit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Pit »

Přesně tak je to ta kostka :wink: .
Vše v ní pracuje v přesně spočítaných vůlích tak jak v celém čerpadle.Nejde v podstatě o nic jiného než o to,že pokud má tá kostka už namále a požere teplo z motoru,když to na chvíly někde zastavíš tak se vůle ohřátím ještě zvětší.Jak říkám zkus pochladit kýblem studený vody.Lej to jen a jen na tu hlavu.Pokud to bude pak dobrý,radím vyměnit.
Pitbulík :wink:

Ps:O víkendu tu hlavu a jak vypadá uvnitř můžu nafotit+nějaké popisky-kdyby byl zájem :wink:mám ji ještě na ponku :lol: :lol: :lol:
Ale jak říkám-nechci se Vám sem montovat :oops:

Uživatelský avatar
Arnie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od Arnie »

Já sehnal origo i s motorkama za 60 Euro, včetně ovladače a kabeláže, taky OT

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

Pit píše:Přesně tak je to ta kostka :wink: .
Vše v ní pracuje v přesně spočítaných vůlích tak jak v celém čerpadle.Nejde v podstatě o nic jiného než o to,že pokud má tá kostka už namále a požere teplo z motoru,když to na chvíly někde zastavíš tak se vůle ohřátím ještě zvětší.Jak říkám zkus pochladit kýblem studený vody.Lej to jen a jen na tu hlavu.Pokud to bude pak dobrý,radím vyměnit.
Pitbulík :wink:

Ps:O víkendu tu hlavu a jak vypadá uvnitř můžu nafotit+nějaké popisky-kdyby byl zájem :wink:mám ji ještě na ponku :lol: :lol: :lol:
Ale jak říkám-nechci se Vám sem montovat :oops:
Jen to nafoť a pošly to sem.Není to montování a možná to tady hodně lidem pomůže vyřešit problémy se startováním.Zatím díky
Jettadiesel

Uživatelský avatar
Pit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Pit »

O.K.Vyfotím pošlu. :wink:
Mějte se všici :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Arnie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od Arnie »

I po veškerém ujištění a lokalizaci čidla prostě skálopevně tvrdím, že na pozici 8 (viz.příspěvek a obrázek výše) nemám vůbec nic.. naopak, na boční straně hadice vycházející od motoru k chladiči, kde má být umístěno čidlo teploty pro budíky mám čidla dvě, přičemž jedno (to horní je opravdu na budíky a to boční je na žhavení. Přikládám foto jako důkaz...

Zároveň přikládám fotku žhavícího relé pro GTD osmivývodové, které nemohu nikde sehnat...poradíte ?

Ačkoli se mi ale podařilo najít snímač teploty ovlivňující žhavící relé a odpojit jej, problémy se startováním stále přetrvávají. Sice mi nesvítí LEDka na žhavení, ale dle voltmetru žhavení funguje (na svíčkách je napětí). Není potřeba něco přenastavit na čerpadle ?
Přílohy
žhavící relé GTD - nemohu jej nikde sehnat
žhavící relé GTD - nemohu jej nikde sehnat
HPIM4104_vyrez.jpg (55.83 KiB) Zobrazeno 1930 x
žhavící relé GTD - nemohu jej nikde sehnat
žhavící relé GTD - nemohu jej nikde sehnat
HPIM4102_vyrez.jpg (261.97 KiB) Zobrazeno 1931 x
odpojený snímač teploty pro žhavící relé
odpojený snímač teploty pro žhavící relé
HPIM4111.JPG (43.58 KiB) Zobrazeno 1931 x
Snímač teploty pro budíky
Snímač teploty pro budíky
HPIM4105.JPG (47.35 KiB) Zobrazeno 1931 x
důkaz toho, že tam mám opravdu dvě čidla...
důkaz toho, že tam mám opravdu dvě čidla...
HPIM4109_2.JPG (52.69 KiB) Zobrazeno 1931 x

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Rád bych Ti pomohl, ale tohle v autě nemám. Jen vím, že skoro stejný, nebo dokonce stejní zástrčky, nebo i čidla má i felicie 1,9d. Možná to pracuje na obráceným principu

Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek od intercooler »

Na to žhavící relé jsem se ptal.www.autorona.cz,zavolej a zeptej se,musíš říct jaký máš motor,tj.1.6TD intercooler 59KW,říkal mi že jde sehnat,ale origo a cca za 2500,-,což je palba

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“