Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od manduss »

no jo,to se neda nic delat. taky nikomu nic nevycitam. teda krome sebe. treba ho nekde udam. v sobotu jedu pro novy a tak to snad uz ak dokoncim...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od manduss »

Takze tesneni mam vymeneny, ale objevil se dalsi problem.Vsechno sem vratil, myslim, ze i celkem presne, ale auto ted nak nechce chytat, ma nepravidelny chod, chcipe, klepe a silene cudi. Co sem kde moh udelat spatne? Predpokladam, ze je spatne nastaveny cerpadlo. Nemate nekdo tuseni jakym smerem s tim mam hnout? Teda jestli jeto opravdu ono.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od vwCharlie »

no jestli ti neujelo o zub,jak jsi znovu nahazoval rozvody,zkouknul bych prvně to postavení rozvodů.

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od manduss »

to je mozny. ale prislo mi to celkem presny. zkusim to zejtra odpoledne posunout a uvidime.

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od manduss »

tak tocerpadlo bylo opravdu o zub jinde. uz to krasne chyta, nechcipa, necudi tolik, ale porad vic nez pred mym zasahem a hlavne to tak nejak divne klepe. to predtim nedelalo. cim muze bejt todle? v jak na to pisou, ze by to moh bejt spatnej vstrik. muze to bejt este neco jinyho?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od vwCharlie »

no je to možné,někdý má vliv i napnutí řemenu,protože tím se může taky o chloup posunout vstřik.Když jsi to měl třeba hodně volné a teď jsi to přepnul.Jinak to může dělat i to těsnění než si to sedne.

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od kubiczek »

mno jak čtu ty příspěvky tak se do toho taky vrhnu brzo .. to klepání a divný chování mám taky..vstřiky sem nechal dělat cca před půl rokem...rozvody ještě ne a těsnění pod makovicí je vyfouklý
- moc čudí
- divný starty občas za tepla/studena
- moc líný na rozjezd ..bejvalo líp

1.6D

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od vwCharlie »

kubiczek píše:mno jak čtu ty příspěvky tak se do toho taky vrhnu brzo .. to klepání a divný chování mám taky..vstřiky sem nechal dělat cca před půl rokem...rozvody ještě ne a těsnění pod makovicí je vyfouklý
- moc čudí
- divný starty občas za tepla/studena
- moc líný na rozjezd ..bejvalo líp

1.6D
tak než se do toho pustíš,tak si nech změřit tlaky.Protože když moc kouří a už i blbě jede i když byly vstřiky dělané,a do toho ještě blbé starty,tak bych měl velké podezření na ty slabé tlaky a vyběhaný motor.Ale těsnění by jsi stejně potřeboval,ale jenom ať to neděláš zbytečně :wink:

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od kubiczek »

#manduss: sorry že ti to tu zasírám :)

#vwcharlie: tlaky na 1. a 4. válci hodně špatný, pořád se nemůžu rozhodnout jestli mám sehnat jinej lepší motor (někde sem tu viděl 1.6TD 59kW na prodej za 12.000 i s převodovkou) nebo vyhodit do šrotu a koupit celej škopek jinej...kastli mám co se týče koroze velmi dobrou...jen ten motor

Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od intercooler »

ten motor(59KW)mám,jede to jak vítr,ale záleží kdo to auto měl,tady ty motory jsou dost vyhoněný a málo k sehnání....pokuď bude motor ok,tak to ber...ůchvatný je ten cooler

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od vwCharlie »

Kubiczek: dá se to překruhovat,pokud nemáš moc velký rantl v bloku. Nějakou dobu to vydrží,není to sice na 300000,ale 100000 by to mohlo snést. Doporučuji pístní kruhy GOETZE. Ony si dokážou udělat samy výbrus. Ale když už by se to dělalo,tak bych vyměnil aji šály na ojnicích.Není to zas taková položka,když už se písty vytahujou ven.To samé s guferama na ventilech.
Takže pístní kruhy,šály,těsnění pod hlavou,šrouby,guferka. Investice za materiál do 5000,když by se koupilo vše echt.
Nebo ten druhý motor,který taky nemusí být nejlepší.

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od kubiczek »

#intercooler:mám teď 1.6D myslim, že cokoliv bude jezdit líp než moje vytahaná plechovka :)..nemůžu už ten inzerát tady na fóru najít asi se to mázlo po tom "upgradu" :)

#vwCharlie: ano nad tím už sem taky přemejšlel...to víš že bych si to radší udělal celý sám, ale nemám to kde udělat...není garáž a na ulici to dělat nebudu...taky nevím jakou maj válce "ovalitu" ?..nemám to jak zmeřit..nebo to u zabrušovacích kruhů nevadí ? těch 100.000km mi bohatě stačí..počítám, že to za dva/tři roky prodám nebo to pude do šrotu a koupím něco jinýho...12.000, pokud by ten motor byl dobrej, zas není taková investice a zůstala by mi kastle, kterou sem si už za ten rok a půl oblíbil :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od vwCharlie »

nějakou ovalitu neřeš a ani nic neměř,to je takové....
prostě mezi plochou,po které jezdí pístní kruhy a plochou nedotčenou nebo max od pístů (to je asi tak 1cm pod těsněním) nesmí být velký skok.Něco tam určitě bude,ale nemůže to dělat prstem citelnou velkou hranu. Většinou to dost pomůže.Necháš to pak klepat na volnoběch nějakou dobu a ono se to trošku zajede a postupem času to bude lepší a lepší.Ze začátku to bude mít možná trošku ostrý zvuk,ale časem se to zklidní.
Hlavně tu práci provést poctivě a tak jak se má,nechce se mi to tu teď rozepisovat,protože to je na další kapitolu :wink:

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou 1.6D

Příspěvek od kubiczek »

#vwCharlie: popřemejšlim nad tím ... chtěl sem TD, těch pár kobyl navíc se občas hodí :) musím nejdřív najít u koho to udělám a pak teprve shánět díly

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“