Problém turbo

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Problém turbo

Příspěvek od Ladin »

Nazdarec clubáci, mám takový menší problém trochu mi propouští turbo olej, a určitě to protéká přez simerinki nebo co tam je, tak jsem se chtěl zeptat co stim? Jestli se to dá opravit svépomocí nebo jestli to budu muset nikde nechat repasovat?
Přílohy
v píči turbo.JPG

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém turbo

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

no Turbo si sam neopravis...musis ho nechat repasovat :? anebo sehnat jiny....coz je rozhodne levnejsi :D PS: ale z toho obrazku nejde videt kde ti to presne tece...mozna ze ti to tam nekde jenom prolina a v pici neni tak ze by ti to slo...

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Problém turbo

Příspěvek od Ladin »

BADBOYSFAMILY píše:no Turbo si sam neopravis...musis ho nechat repasovat :? anebo sehnat jiny....coz je rozhodne levnejsi :D PS: ale z toho obrazku nejde videt kde ti to presne tece...mozna ze ti to tam nekde jenom prolina a v pici neni tak ze by ti to slo...
Prolíná to u lopatky na sání, nejdřív jsem myslel jesti neteče od centrálního mazání z motoru ale tam to neteklo.Zase tak hrozně to neteče ale štve mě že je zo umaštěný, motor je docela čistej a to turbo vypadá jako by prošlo olejovou lázní. No uvidim jestli seženu jiný ale zase se bojim toho abych nedal 3000,- za jiný turbo a to nebylo ještě horší než tohleto. Dík za odpoVěď

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Problém turbo

Příspěvek od vwCharlie »

když to teče od lopatek,tak to teče od toho mazání a propuští to přes ložisko,klasika. Od nikud jinud to nemá šanci,když je to od lopatek.Klasika,turbo pak žere olej.

baryl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.10.2007 11:39
Bydliště: Lubebec

Re: Problém turbo

Příspěvek od baryl »

Ještě vyzkoušej jakou má vůli ta hřídelka jak jsou na ní lopatky(v každym turbu je trocha oleje a je to z odvětrání motoru)

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Problém turbo

Příspěvek od Ladin »

baryl píše:Ještě vyzkoušej jakou má vůli ta hřídelka jak jsou na ní lopatky(v každym turbu je trocha oleje a je to z odvětrání motoru)
Já mámodvětrání z víka už odvedený bokem bo mi to stašně zasíralo fitr, takže od toho to nebude, spíš asi to bude propouštět přez to ložisko

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Problém turbo

Příspěvek od vwCharlie »

a určitě tam bude i ta vůle. Bohužel,hold to nejsou nejmladší ročníky,ale i u nových jsou problémy.Takže jedině repas,pokud to teda bude někdo chtít ještě dělat.Nikoho takového neznám,sám bych potřeboval semtam nějaké to turbo udělat.
Dá se vůbec někde sehnat nové? Neví někdo?
Asi dva roky zpět se podařilo sehnat známému za 12000 fungl nové a bylo to pak na autě pořádně znát,ale nevím jestli se dá ještě sehnat.

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém turbo

Příspěvek od Mathyas »

firma Special Turbo a.s. supr zkusenosti. Posles turbo, oni ti ho vyzkousej, zjisti co je hotovy, udelaj diagnostiku, a zavolaj ti, co by stala oprava. Kdyz souhlasis tak opraveny poslou zpatky v supr stavu! Fakt si s tim vyhrajou. Kdyz nesouhlasis s cenou, tak posilaj za cenu diagnostiky(par stovek) zpatky. Vrele doporucuju. A umi i novy turba.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Problém turbo

Příspěvek od vintera »

Potřeboval bych zrepasovat několik garrettů chlazených vodou na motory SB. Má někdo aktuální zkušenost?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“