Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne? vyřešeno-vydžela,jede:-D

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne? vyřešeno-vydžela,jede:-D

Příspěvek od vwCharlie »

dneska jsem sundal hlavu z JR,protože bylo rublé těsnění pod hlavou mezi válcem a vodním kanálkem.Z ničeho nic najednou rub a začalo to tlakovat,kouřit,vařit a žrát vodu. Sundal jsem hlavu a zjistil jsem že je popraskaná a nejsem si jist, jestli to risknout a složit zpět.Dost se na to spěchá. O praskliny mezi ventilama mi nejde,ale jsou tam i dvě praskliny na prostřední dvou válcích mezi komůrkama a ventilama,viz foto. Nevím jestli to bylo už i předtím nebo se to stalo doléváním studené vody do horkého motoru.A tak jsem se chtěl zeptat,jestli se s tím už někdo setkal a případně jakou zaujmul pozici.
Naposledy upravil(a) vwCharlie dne 15.11.2007 19:56, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od Keflek »

Nech ji otlakvat,ale stejne bude prdla. A jinak studena voda do horkyho stroje...tos mohl cekat ty nasledky

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od vwCharlie »

já ji tam nelil,naléval ji tam známej než dojel 40km ke mě. Natlakovat to nemám kde,zítra večer nebo nejpozději v pátek dopoledne to musí jet to auto,tak se ptám jestli se s tím už někdo někde setkal. Já si myslím,že by to nemuselo až tak vadit,ale rači jsem se chtěl chtěl optat,jestli se to už někomu stalo a co dělal

Uživatelský avatar
Georg_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od Georg_ »

No tak to jsou luxusni praskliny, a pri zahrati dojde jk roztaznosti tak kdovi co to udela..ja to teda jeste nevidel a hooodne bych premyslel jestli tu hlavu tam dat nazpet...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od vwCharlie »

tak turbodiesel má běžně mezi ventilama praskliny jak prase a taky to tam nevadí. Já si myslím,že do komůrky by to taky nemělo moc vadit,ale nevím,asi to risknu,nic jiného mi totiž asi nezbyde. Sere mě,že nevím kde až ta prasklina jde a že nevím,jestli už to měl nebo se mu to stalo až po tom dolévání vlažnou vodou,ale nevím kolik.

Uživatelský avatar
Georg_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od Georg_ »

To je nejlepsi do horkeho motoru nalit "vlaznou" vodu, to pak praskliny vznikaji paken rychle.. kdovi jak moc vlazna byla a jak moc byl zahraty motor...ale jestli mu to zacalo delat po dolit, tak asi hlava nebude uplne ok

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od anacixem »

Já sem ted dělal Vento 1.9TD a to to mělo prasklý stejně a jezdí jako víno,netlakuje.Je to v pohodě.Jestli nemáš ča tak to riskni a uvidíš sám.Jen bych jí nechal zarovnat.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od vwCharlie »

Georg_ píše:To je nejlepsi do horkeho motoru nalit "vlaznou" vodu, to pak praskliny vznikaji paken rychle.. kdovi jak moc vlazna byla a jak moc byl zahraty motor...ale jestli mu to zacalo delat po dolit, tak asi hlava nebude uplne ok
vodu dolíval až mu prasklo to těsnění,aby vůbec dojel,žralo to vodu jak prase.
Zítra to asi risknu,uvidím.

Uživatelský avatar
sonymagnat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravwskoslezky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od sonymagnat »

takovou halvu bych tam už vubec nedaval nema to cenu ani nechat tlakovat vysledek už maš do předu jasny jestli to nechceš dělat znova tak dej druhou hlavu a budeš mit klid a nemusíš se strachovat kdy se ti co posere

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od pov »

jedine natlakovat, jinak nema smysl to skladat, pokud to neni praskly, tak to brzo praskne, podle me je ko, vyhazoval jsem do srotu lepsi hlavy nez je tahle... davat to zpatky je podle me zbytecna prace

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Charlie ....i prasklina ktera na pohled muze vypadat hrozne....tak ipresto to tlakovat nemusi... a muze to jezdit v pohode...plno jsem takhle VWcek delal a vsechno v pohode....akorad je pravda ze bys ji mel vzit na natlakovani...tady natohle je profesor Pejšek v Lounech kterej dela hlavy ale vzhledem k tvymu bydliste trochu dalka no...(ikdyz delal jsem jedny zensky TD a ta dolila vodu(studenou) jak rikas ty do teplyho motoru a hlava byla KO no...) :D :lol: :P

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od vwCharlie »

Tak auto už je v provozu a jede v poho :D
Neměl jsem to kde natlakovat a ani nebyl čas někde jezdit. Ty praskliny nešly do vody,ale do komůrky,ale bál jsem se,aby nešly ještě někde jinde.Chtěl to riskonout,že má v záloze ještě jeden motor,tak se to risklo.
Sonymagnat: ten borec je taky z opavy a o víkendu se zase chystá do lesa tahat dřevo,to auto je nezmar.Naloží tři tuny na vozík a jede :D

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne?

Příspěvek od vwCharlie »

tady jsou ještě fotky po očištění vodním smirkem
Přílohy
DSC00410.JPG
DSC00411.JPG

Uživatelský avatar
Georg_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne? vyřešeno-vydžela,jede:-D

Příspěvek od Georg_ »

nebudem přehanět, 3 tuny vozik nevydrži... 8O

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ropáci! Prasklá hlava: ano nebo ne? vyřešeno-vydžela,jede:-D

Příspěvek od vwCharlie »

Georg_ píše:nebudem přehanět, 3 tuny vozik nevydrži... 8O
vozík má 4kola a je bržděný,tak proč ne.Osobně nám na tom dovezl 4kubíky čerstvého dřeva - smrk,olše,bříza.Tvrdil sice,že 5,ale myslím,že přeháněl,4 to ale byly. Jak jsme s tím jeli,tak se nám lidi smáli :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“