Rozvody 1,6 D - problém

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od GIIb »

Zdravim, chlapi měl sem problem že když jsem koupil auto tak mi rozvoďák šoural o plech ke kterému je příšroubený vstřikovací čerpadlo, ale říkal sem si že je asi špatná kladka, jenomže jak sem vyměnil rozvody (i s kladkou) tak je to pořád stejný. On nešourá zas tak že by se zužoval, ale trošku prachu z něj kolem toho je. Vypadá to jako kdyby bylo některé s kol vyosené, ale to asi může být jen to čerpadlo že??Zítra to nafotím, je to motor 1,6 D z jedničkovýho golfa. Stalo se tady někomu něco takovýho??

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od klasek »

jak je natom ten plech,občas se stávalo,když se v tom někdo vrtal,že ho buď přihnul mebo blbě přišrouboval a pak to drhlo.možný je,ale všechno.....fotos nejlépe...

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od GIIb »

Tak mám ty fotky, sice jen mobilem ale vidět to je
Přílohy
Obraz011.jpg
Obraz017.jpg

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od GIIb »

plech vypadá dobře, pozvohýbanej není, přišroubenej taky vypadá že je dobře, ale že i na vačce je to tak nakraji?? nevite někdo co s tim?? nebo jestli to nedělá kolo ol. čerpadla, ale na čerpadle i na kladce ten řemen běží po té krajní zarážce z tohoto pohledu po pravé straně takže žádný z těchto kol ho nesměruje tak blbě, jedině už mě napadá jestlí na klice pod tím kolečkem nemá být nějaká vymezovací podložka aby bylo jakoby víc vysunutý v levo???

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od VWgolfGT »

dej ten remen na prostredek!

Uživatelský avatar
xxMIKExx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hrušky-okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od xxMIKExx »

VWgolfGT píše:dej ten remen na prostredek!
tak nejspiš ten řemen na prostředku mel ale jak to nakopne tak se stahne na ten jeden kraj,ja bych to videl na tu řemenici na klice že by chtela posunout ven
Corrado G60 by BBS LM
Scirocco 16v GTX by SSF Mattig
Polo 86c 2f by SSF Mattig

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od klasek »

xxMIKExx píše:
VWgolfGT píše:dej ten remen na prostredek!
tak nejspiš ten řemen na prostředku mel ale jak to nakopne tak se stahne na ten jeden kraj,ja bych to videl na tu řemenici na klice že by chtela posunout ven

to možná,zkusit dát pod to kolo diamantovou podložku,aby to vylezlo kousínek ven...

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od Homeless »

Měl jsem to samý na TD, hřídel s rozvodovým kolem čerpadla měla vůli 2mm. Po výměně čerpadla za zdravý bez vůle je rozvoďák OK.
Zkus rozvoďák sundat a zakvrdlat s kolem čerpadla.
A nebo máš jenom přešponovanej rozvoďák.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od KaCzaba »

tohle jsem videl uz taky,ale bylo to tim,ze auto bylo do docela dobry rane na cumak,pri pozdejsim ohledani to bylo videt,a byl ohly drzak cerpadla a remenice nesly souose...
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od GIIb »

Asi bych to taky viděl na tu podložku na klice, protože vůle tam žádný nejsou, to sem zkoušel. Co to je diamantová podložka?? obyčejná by nestačila? Ještě můžu taky zkusit ten plech trochu oříznout fleksou kam až ten řemen půjde. Dělá to ať je naplej málo i hodně.

Uživatelský avatar
marky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever čech jílovwé
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od marky »

pod to kolo nic nedáš je tam kužel spíš povol zadní šroub co drží čerpadlo(pod vstřikovacíma trubkama)a šroub co drží ten plech s držákem alternátoru a skus to natočit.když to bude dobrý tak to zas dotahni když ne tak odehni zadní čast čerpadla směrem jakoby od hlavy. většinou to někdo dává do hromady a utahuje to špatně od zadu.když bude vůle na hřídeli tak ten řemen bude sjíždět ven a ne dovnitř.
powered by TDI
KONTAKT: 732964162

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Rozvody 1,6 D - problém

Příspěvek od GIIb »

Dobrý, díky mrknu na to. To mi nedošlo že je tam kužel, neměl sem to kolečko sundaný no.. tak ten plech co na nim drží čerpadlo se má utahovat od rozvodů jo?? Ale nevim teda jestli to přihnu, zdá se bejt dost masivní, je to tak trojka plech, možna pajzrem :?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“