Občas chcípá

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
kamilus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.02.2008 22:30
Bydliště: Havířov

Re: Občas chcípá

Příspěvek od kamilus »

Jak postupně zápínám světla a tak tak to jo , to postupně klesaj , otáčky. Ale toto by mi až tak nevadilo.
Problém je spíše v tom, že to auto má na volnoběh jednou 1100 otáček a jednou 850 a pokud má zrovna 850, tak už při rozsvícených světlech, brzovkách a při otáčení je to na něj moc a zdechne.
A když přidám volnoběh, tak nebudou ty otáčky pak moc vysoké?
Týpek co mi dělá plechy se v tom moc nevyzná a já taky ne. Ještě mám jednoho a zajedu za ním. ten by to měl vědět.

Uživatelský avatar
kamilus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.02.2008 22:30
Bydliště: Havířov

Re: Občas chcípá

Příspěvek od kamilus »

Ahoj, tak jsem nechal přidat trochu nafty jak jse mi radili a je to OK. Teda, jako že volnoběh drží, jen jsou teď otáčky občas trochu vyšší. Skáčou tak od 1000 do 1800. To je trochu dost, ne? Ale když vypnu motor a znova nastartuju, tak většinou sníží. Nevíte kluci někdo jestli je tam nějaký regulátor otáček, který by mohl být vadný?
Zatím díkec.

Uživatelský avatar
Kepro
Závodník
Závodník
Příspěvky: 558
Registrován: 30.12.2007 15:50
Bydliště: SK - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas chcípá

Příspěvek od Kepro »

normalne by mal mat motor od tych 800-1000 otacok na volnobeh 1800 je starsne moc

Uživatelský avatar
kamilus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.02.2008 22:30
Bydliště: Havířov

Re: Občas chcípá

Příspěvek od kamilus »

No právě, Otáčky zkáčou jak chcou. Jak startuju ten den po třetí po páté, tak se ustálí na 1000.n Ale já na to přijdu. To bude jen nějaká prkotina. Doufám.

Uživatelský avatar
Kepro
Závodník
Závodník
Příspěvky: 558
Registrován: 30.12.2007 15:50
Bydliště: SK - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas chcípá

Příspěvek od Kepro »

neviem co tam moze byt ja som mal iba 1.6D 84 rocnik :D tam si mal jedno lanko k cerpadlu nic viac :D ale uz idem po benzinak 1.6 :) tak uvidime co za problemy budu z lamda sondou atd ;)

Uživatelský avatar
kamilus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.02.2008 22:30
Bydliště: Havířov

Re: Občas chcípá

Příspěvek od kamilus »

Benziňák? To bude ale trošku více papat...

Uživatelský avatar
Kepro
Závodník
Závodník
Příspěvky: 558
Registrován: 30.12.2007 15:50
Bydliště: SK - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas chcípá

Příspěvek od Kepro »

kamilus píše:Benziňák? To bude ale trošku více papat...
teraz som mal 6 tha z benzinom 7 :)

Uživatelský avatar
dawe mkII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2007 17:51
Bydliště: kósek pod Brnem

Re: Občas chcípá

Příspěvek od dawe mkII »

kamilus píše:No právě, Otáčky zkáčou jak chcou. Jak startuju ten den po třetí po páté, tak se ustálí na 1000.n Ale já na to přijdu. To bude jen nějaká prkotina. Doufám.
no chlapce, nevim s tou prkotinou.. bud mas mo natahnuty lanko na plyn a nekde se obcas zadrhne(ale to asi ne) a nebo se ti lehce pridira takovej kloboucek vevnitr cerpadla co ti pomoci odstredive sily vraci plyn do volnobehu... to vysvetluje tech 1800ot.. ja to na svem vyresil tak ze sem ten kloboucek provrtal o 0,1 mm vetsim vrtakem a od te doby pohoda...
NO SMOKE - NO FUN

Uživatelský avatar
kamilus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.02.2008 22:30
Bydliště: Havířov

Re: Občas chcípá

Příspěvek od kamilus »

Teeda, s tím kloboučkem to bude nejspíš rada nad zlato. Ale na to bohužel sám nestačím. Aspoň vím na co kouknout. Zatím moc díkec, dám vědět, tak to dopadlo.

Uživatelský avatar
dawe mkII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2007 17:51
Bydliště: kósek pod Brnem

Re: Občas chcípá

Příspěvek od dawe mkII »

kamilus píše:Teeda, s tím kloboučkem to bude nejspíš rada nad zlato. Ale na to bohužel sám nestačím. Aspoň vím na co kouknout. Zatím moc díkec, dám vědět, tak to dopadlo.
na tuto opravu musi jet cerpadlo ven z auta, jinak se k tomu nedostanes, jestli umis nastavit rozvody tak si to muzes vyresit aji sam... neni to nic tezkyho, hlavne davat bacha at ti nespadne jedne ze dvou podlozek ktery sou pod hridelkou na ktere je ten kloboucek dovnitr do cerpadla.. jinak je to pohoda... mozna to tim nebude ale mne nic jinyho nenaada.. ten diesel musi klapat furt stejne, ja jak zahreju motor tak mam rozmezi otacek ta +- 20ot. jeste to muze byt ze ti tece nejakej vstrik, ale to bys asi poznal..jak vizualne tak i podle sluchu.. ja vsazim na ten kloboucek co ti vraci plyn... nejezdis nahodou na biopaliva?? nebo normalne na naftu??
NO SMOKE - NO FUN

libunna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.04.2008 10:47

Re: Občas chcípá

Příspěvek od libunna »

něco podobného jsem už dříve řešil,
volnoběžné otáčky se měnily - něco podobného jak píšeš,
chyba byla v roštelovaném šroubu (moc utaženém) dorazu plynové páčky čerpadla, s tím to šroubkem se nesmí točit (pokud máš čerpadlo-auto novější asi jak 9/85).
Tento postup, zpětného nastavení je popsán v knize "Jak na to Golf II diesel a TD - Etzold" (nebo G III diesel)
takže to zkus, nic za to nedáš, čau

Uživatelský avatar
dawe mkII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2007 17:51
Bydliště: kósek pod Brnem

Re: Občas chcípá

Příspěvek od dawe mkII »

libunna píše:něco podobného jsem už dříve řešil,
volnoběžné otáčky se měnily - něco podobného jak píšeš,
chyba byla v roštelovaném šroubu (moc utaženém) dorazu plynové páčky čerpadla, s tím to šroubkem se nesmí točit (pokud máš čerpadlo-auto novější asi jak 9/85).
Tento postup, zpětného nastavení je popsán v knize "Jak na to Golf II diesel a TD - Etzold" (nebo G III diesel)
takže to zkus, nic za to nedáš, čau
muzu se zeptat ktery sroubek myslis??? jestli je to ten co myslim ja tak jak by se tedy nastavoval volnobeh?? kdyz se na nej nesmi sahat..
NO SMOKE - NO FUN

Uživatelský avatar
kamilus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.02.2008 22:30
Bydliště: Havířov

Re: Občas chcípá

Příspěvek od kamilus »

Ten plynový šroubek jsem už trochu pootočil. Zvýšily se mi otáčky, takže aspoň to už nechcípá. Ale určitě je potřeba se na to kouknout. Chlapík co mi to předtím dělal je na dovolené, tak musím počkat. :(

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Občas chcípá

Příspěvek od Golficek1 »

Já bych nechal udělat GO čerpadla a vstřiků,než tam něco vrtat a pod.,že bych měl na servu nějakou elektriku jsem si taky nevšiml,takže elektrikou to asi nebude,mně to dělalo čerpadlo.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: Občas chcípá

Příspěvek od jkjirka »

jj, každopádně je to nějaká chyba v čerpadloe, protože jinak to musí mít pořád stejnej volnoběh....mám teď podobnej problém

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“