1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od arapah »

machal píše:
arapah píše:ahoj,nečetl jsem všechno takže nevím jestli to tu někdo řešil,ale nezapomen na dvojitou vrtuli,protože jednoduchá to neuchladí,tuhle překopávku jsem dělal jako ty a golfík jel 200 jako nic,ale problém byl jen s tou jednou vrtulí
no,tak mě to nende víc jak 140 :roll: :( převodovka je táhlová z 1,6td byla tam předtím a jelo to 170 :| kod je 4T takže nevim kde je problém
Tenkrát sem taky dával na GII zadní nápravu z GIII na každou stranu přibylo 1-2cm,s přední nápravnicí si nejsem jistej ale asi taky.
Naposledy upravil(a) arapah dne 04.06.2008 20:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od machal »

tak dávám fotky toho čerpadla a celýho motoru,na čerpadle je ještě jeden bazmek co nemam zapojenej,je označenej tak mi zkuste říct co to je a jestli to mám zapojit a kam :(
Přílohy
co to je a kam to případně mám zapojit ?
co to je a kam to případně mám zapojit ?
2.JPG
3.JPG
4.JPG
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky" vyřešeno

Příspěvek od machal »

tak si představte že jsem to zčásti vyřešil.....byl zadělanej vzduchovej filtr - ten konus :roll:
přišel na to kámoš,sundali jsme ten konus a ted se to vytáčí normálně a skoro to nehulí :idea:
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
tomashruby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od tomashruby »

Velká prosba, odesely mi loziska v prevodovce (vytekl olej guferem u poloosy) mám Golf II 1.6TD 86 rok, mam moznost koupit prevodovku ze seat toledo 1.9TD. Půjde to zamenit? Priruba poloos vypada stejne.. motor taky, akorat 1.6 ma mensi spojku, to snad ale nevadi.... Diky za info...

libunna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.04.2008 10:47

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od libunna »

zjisti číslo nabízené převodky, vyraženo zespoda na rovné plošce


tomashruby píše:Velká prosba, odesely mi loziska v prevodovce (vytekl olej guferem u poloosy) mám Golf II 1.6TD 86 rok, mam moznost koupit prevodovku ze seat toledo 1.9TD. Půjde to zamenit? Priruba poloos vypada stejne.. motor taky, akorat 1.6 ma mensi spojku, to snad ale nevadi.... Diky za info...

Uživatelský avatar
DrRoura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gorkau Nord

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od DrRoura »

tomashruby píše:Velká prosba, odesely mi loziska v prevodovce (vytekl olej guferem u poloosy) mám Golf II 1.6TD 86 rok, mam moznost koupit prevodovku ze seat toledo 1.9TD. Půjde to zamenit? Priruba poloos vypada stejne.. motor taky, akorat 1.6 ma mensi spojku, to snad ale nevadi.... Diky za info...
Ahoj komplet spojky z 1,9TD mám :wink: Převodovku bych našel taky. :D
Jinak omluva za OT

Uživatelský avatar
tomashruby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od tomashruby »

Je to za dobrou cenu, zkusim to, pak dam vedet jak jsem dopadl. Mam to komplet předek i s motorem (ale necham tam mou 1.6tku), pry tam jsou ruzne prumery krizku, ale jde to zkombinovat, náhon na tachometr by pry z elektronickeho na manualni mel jit taky vymenit, tak uvidim...

Díky

P4priX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 08.07.2008 15:50
Bydliště: kousek od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od P4priX »

Mám dotaz, moc do toho nevidím, ale chtěl bych se zeptat kterej motor by jste volili? jestli z dvojky 1,6GTD 51kw a nebo 1,9TD 55kw ? Někdo mi říkal, že ten motor z GTD je proti tomu z trojky na akceleraci mnohem lepší... Jo a taky jak je to se spotřebou. Díky za odpověď :wink:
Golf mk2 1.6 55kW
Golf mk3 1.9 GTD 55kW@85kW

FOGL mk4 SDI@AJM

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od machal »

P4priX píše:Mám dotaz, moc do toho nevidím, ale chtěl bych se zeptat kterej motor by jste volili? jestli z dvojky 1,6GTD 51kw a nebo 1,9TD 55kw ? Někdo mi říkal, že ten motor z GTD je proti tomu z trojky na akceleraci mnohem lepší... Jo a taky jak je to se spotřebou. Díky za odpověď :wink:
co můžu posoudit z vlastní zkušenosti tak já jsem volil 1.9 td - jede subjektivně líp,není to jako tdi ale s dwojkou to jede svižně,spotřeba co jsem počítal tak průměr okolo 6,5 litru,ale zase se svezu :wink:
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
tomashruby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 TD z "trojky" do "dwojky"

Příspěvek od tomashruby »

Tak jen info, převodovka z toleda 1.9td do golfa 1.6TD jde, ale musí se vyměnit komplet poloosy (jsou silnější) včetně náboje na kolo (dole silnější kulový čep na ramenu). Třmeny a kotouče jsem použil z golfa (byli nové). ... a ještě mi zbyl 1.9TD motor

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“