selenoid 1,6td

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
progres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK

selenoid 1,6td

Příspěvek od progres »

Zdravim a prosim o pomoc, mam G2 1,6TD a v nom starter 068911023g. Odisiel mi na nom selenoid (ta cievka na vrchu co zasuva pastorok a zaroven spina privod do startera). Neda sa identifikovat cislo- je to nejaky repas z asi z viacero cievok. Aka tam ma ist original? V predajni mi kazdy ponuka nieco ine, nevedia. Ak by sa niekto pozrel, ake tam ma to cislo, moc by mi pomohol, vopred dakujem.

Uživatelský avatar
panda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ceskolipsko

Re: selenoid 1,6td

Příspěvek od panda »

progres píše:Zdravim a prosim o pomoc, mam G2 1,6TD a v nom starter 068911023g. Odisiel mi na nom selenoid (ta cievka na vrchu co zasuva pastorok a zaroven spina privod do startera). Neda sa identifikovat cislo- je to nejaky repas z asi z viacero cievok. Aka tam ma ist original? V predajni mi kazdy ponuka nieco ine, nevedia. Ak by sa niekto pozrel, ake tam ma to cislo, moc by mi pomohol, vopred dakujem.
civky jsou stejne,mela by tam pasovat jakakoli jina.Me to take odeslo,civka rozebrana,prihnuty plisek co spojuje + na motor starteru a gut do dneska :D

Uživatelský avatar
progres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK

Re: selenoid 1,6td

Příspěvek od progres »

Dik, a ako sa ta cievka rozobera?

Uživatelský avatar
panda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ceskolipsko

Re: selenoid 1,6td

Příspěvek od panda »

progres píše:Dik, a ako sa ta cievka rozobera?
sundas ji ze starteru,jak jsou srouby na pripojeni plus,tak je ten plech ktery tvori telo civky je zahnuty,ten odpacis po celem obvode odpajis ten kablik co je tam priletovany-primo civka,a pak vysunes cely vnitrek,zkouknes kontakty -ten velkej plech co spojuje kontakty tak trochu prihnes a das to zase do kupy.plisek zase zatukas jemne kladivkem zpet a gut.

Uživatelský avatar
progres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK

Re: selenoid 1,6td

Příspěvek od progres »

Tak auto uz beha, nakoniec som to nerozoberal, ale kupil novu.
Hadam sa to niekomu bude casom hodit: starter ma cislo 068911023G
Povodne som tam mal cievku 0331303026-s nou to slo, ale je urcena pre Fiat. Pre VW mi naslo 0331303070.
Kupil som nakoniec tuto: 2339303345. Nieje to origo, je to nejaka nahrada, ale hadam bude sluzit dobre, ma o jeden vyvod viac.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“