Tloušťka těsnění pod hlavou??

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od GIIb »

Zdravim, záleží moc na tloušťce těsnění? jsou 3 druhy, může se to potkat nebo ne když dám to nejtenčí?? mělo by to zase o trošičku větší tlaky, dík

Uživatelský avatar
DrRoura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gorkau Nord

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od DrRoura »

GIIb píše:Zdravim, záleží moc na tloušťce těsnění? jsou 3 druhy, může se to potkat nebo ne když dám to nejtenčí?? mělo by to zase o trošičku větší tlaky, dík
A HODNĚ PODLE PŘESAHU V HORNÍ UVRATI-HROZÍ DRC!!!!!!!!
Čím víc zářezů nebo dir tím je vyšší
:!: :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
dawe mkII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2007 17:51
Bydliště: kósek pod Brnem

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od dawe mkII »

ja myslim ze se to potkat nemuze, zalezi jestli mas motor s hydrostelama nebo ne, u toho bez hydrostelu je tloustka tesneni s 1 dirou 1,4mm, s dvouma dirama 1,5mm a se trema dirama 1,6mm a u motoru s hydrostelama je to jeste ic zanedbatelny, tam sou ty rozmery 1,53mm, 1,57mm a 1,61mm, tzn se tam jedna o desetiny,respektive setiny milimetru, ty tesneni se tam podle mne davaji ruzny podle opotrebeni motoru ale hlavne kvuli startovani, nastaveni cerpadla je udelany podle toho jaky tam mas tesneni a "skodlivy prostor"... doporucuje se tam dat to stejny co tam mas ted..
NO SMOKE - NO FUN

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od GIIb »

Mám motor CY 51 kW bez hydroštelů a komplet ten motor dělám a dávám jinej blok, takže rači nemám dávat to nejtenčí a mám to změřit jo?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od vwCharlie »

dej tam to samé,se stejným počtem zářezů nebo děr. Když dáš tlustší o jeden zářez nebo díru,tak se nic nestane,tenčí bych nedával. Na výkonu bys to stejně nepoznal,potkat by se to nemělo,ale může mít ten motor pak ostřejší zvuk,tedy i hlučnější.

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od Lukynno »

GIIb píše:Zdravim, záleží moc na tloušťce těsnění? jsou 3 druhy, může se to potkat nebo ne když dám to nejtenčí?? mělo by to zase o trošičku větší tlaky, dík
Jestli snizujes hlavu jako ze bis melto při sundaní páč se mze stat ze bude skroucená tak rovnonnechat přebrousit ventyli a zabrousit je a dat tam tesněníodirku věčí a poznas to na vikonu

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od Bastard »

Lukas Bora1.9tdipd píše:
GIIb píše:Zdravim, záleží moc na tloušťce těsnění? jsou 3 druhy, může se to potkat nebo ne když dám to nejtenčí?? mělo by to zase o trošičku větší tlaky, dík
Jestli snizujes hlavu jako ze bis melto při sundaní páč se mze stat ze bude skroucená tak rovnonnechat přebrousit ventyli a zabrousit je a dat tam tesněníodirku věčí a poznas to na vikonu
Ungala bungala, lábr fábr, chrr chrr, bongo bongo, uííí uííí. Aspoň si to po sobě přečti, když už radíš skrze celý fórum...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od vwCharlie »

Bastard píše:
Lukas Bora1.9tdipd píše: Jestli snizujes hlavu jako ze bis melto při sundaní páč se mze stat ze bude skroucená tak rovnonnechat přebrousit ventyli a zabrousit je a dat tam tesněníodirku věčí a poznas to na vikonu
Ungala bungala, lábr fábr, chrr chrr, bongo bongo, uííí uííí. Aspoň si to po sobě přečti, když už radíš skrze celý fórum...
no je to hustý,sám jsem to louskal :D

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od GIIb »

jasny chlapi, dal bych to co tam bylo ale koupil sem samotnej blok bez hlavy a bez těsnění takže nevim jaky tam bylo, hlavu není důvod zabrušovat když neni skroucená a ventily si zabrousím doma, to samo, ale jen sem chtěl vědět jestli se něco stane když dám nejtenčí těsnění

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od vwCharlie »

nemělo by se nic stát,ale jak ti poběží ten motor,za to ti ručit nemůžu. Jinak já bych hlavu taky nesrovnával,je to zbytečné,to by musela být prasklá a po opravě.

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od Lukynno »

GIIb píše:jasny chlapi, dal bych to co tam bylo ale koupil sem samotnej blok bez hlavy a bez těsnění takže nevim jaky tam bylo, hlavu není důvod zabrušovat když neni skroucená a ventily si zabrousím doma, to samo, ale jen sem chtěl vědět jestli se něco stane když dám nejtenčí těsnění
Při sundávaní se hlava muze stroutit a při provozu taky a ani to nepoznaš ale dělat to nemusíš je to na tobjě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od Golficek1 »

já bych osobně dal hlavu srovnat,aspon budeš vědět na čem si,těsnění bych dal,pokud nevíš,jaké tam bylo,tak nejsilnější,jinak o dírku větší,nezáleží na výkonu,ale jak dlouho s tím budeš jezdit,stejně bys ten rozdíl nepoznal,ale motor ano.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od GIIb »

hlavu sem srovnávat nenechal, těsnění sem dal nejtenčí, naměřil sem to tak a motor jede jak pila

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od Lukynno »

GIIb píše:hlavu sem srovnávat nenechal, těsnění sem dal nejtenčí, naměřil sem to tak a motor jede jak pila
A kolik si uz najel kylometru od vymeni tes.?

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Tloušťka těsnění pod hlavou??

Příspěvek od Golficek1 »

Samozřejmě,že jede jak pila,ale jak dlouho?Tím,že máš tenčí těsnění,máš větší tlaky,víc namáháš hlavu,kruhy,ojnici atd.Počítám,že najedeš tak 10000km a někde se to projeví.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“