zalomený šroub

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

zalomený šroub

Příspěvek od Buresmil »

Doufam ze mi skusenejsi poradi. na motoru 1,6TD typ JR jak jsou prisroubovany svody tak jsou asi dva srouby zalomený. jde mi o to jak slozite je je vyndat a jestli musi hlava ven, a jake je riziko ze se znici hlava. ( s vyndavani zalomenych sroubu nemam zadnou skusenost akorat vim ze na to jsou nejake vytahovaky) sam to urcite delat nebudu ale potrebuju vedet jak je to narocne , jaka jsou rizika a na kolik to muze asi vyjit. Diky
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od Keflek »

Pokud je zalomenej uplne v hlave,tak hlavu ven,stojanova vrtacka a zavitniky....pokud kus cumi,zkusit navarit matku a opatrne zkusit povolit...kdyztak do toho sroubu jeste kapanek bacit domlouvatkem...

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: zalomený šroub

Příspěvek od refresh »

já mám na zalomený šrouby takovou fajn věcičku, je to sada takových "vrtáků, nebo spíš šroubů" s opačným závitem do zalomenýho šroubu stačí vyvrtat dírka a pak se to pomocí tý věcičky která se do toho šroubuje povolí. Vím že sem to popsal složitě a asi i špatně ale nevím jak jinak to vysvětlit. Leda bych to vyfotil ........

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zalomený šroub

Příspěvek od Bastard »

Tu sadu mám a kdyžtak ti ji vezmu zítra do práce :lol:

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: zalomený šroub

Příspěvek od refresh »

Tak aspoň se ví jakou sadu jsem myslel....... :roll: :)

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od Keflek »

vzhledem k tomu,ze ma zalomenou 8 steft...vyvrta tam diru-max 6mm,nacpe tam vytahovak na srouby (taky to znam) a zabere....praskne to jak prd a uz to ani neodvrta :roll:
Panove,je to sroub zalomenej v hliniku....ten vytahovakem asi nepovoli
ALE ZKUSIT SE MA VSECHNO :lol:

Jinak vypada to takhle
Přílohy
Triumf-professional-tools-2471-vytahovaky-zalomenych-sroubu-sada-5-ks.jpg

Uživatelský avatar
Kundoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 18.01.2008 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od Kundoš »

Měl by povolit-vrtáním se prohřeje a drobek odrazí. ..ale u těhlech věcí člověk nikdy neví,někdy je to skoro záhadný na jakým kousku to ještě drží a jak dlouho :mrgreen: Vím o čem mluvím (mám spoustu hodin strávených zbytečně u těhlech debilně zdržujících volovin v dílně) :gey: Přeju hodně štěstí a pevný nervy :wink:

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od Buresmil »

je to zalomeny dost hluboku (nevidel jsem neni tam videt je to jeste na aute) takze privareni matky pada. o to ze existuji vytahovaky vim ale nikdy jsem s tim nedelal (asi urcite to stejne nebudu vytahovat ja necham to nekoho udelat) Jeste takovej dotazek kolik si myslite ze si borec muze asi tak hrubym odhadem rict za vytazeni dvou sroubu a prece se sundani hlavy a dani zpet. Diky vsem za pomoc.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

no pokud sundas tu hlavu a ty svody a bude tam kousek toho steftu,tak navarit matku cockem a pujde to...ale pokud to bude vic vevnict tak ti tyhle vytahovaky nepomuzou,sam jsem to s nima zkousel a nic moc,jsou lepsi na vetsi stefty ne na 8ky....zkus to jedine odvrtat a dat tam vetsi steft nebo sroub,ale musis to omrknout abys tam nenavrtal treba vodu...poradne to omrkni ....v servisu na vyndavani steftu z tebe moc nadseny nebudou...to ti spis reknou pokud ti to nekde neprdi a nekouri at se na to vybodnes,jinak cena to je ruzny ze jo jinek kraj jinej mrav,podle me tak pocitej do 4ky ....novy tesneni pod makovici a prace....ale rikam ne kazdej to udela ze se mu do toho bude chtit

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od Keflek »

Jak jsem rek a Badboys potvrdil...kdyz budes vytahovat 8,tak ti ten vytahovak rupne. Takze stojanova vrtacka a zavitniky a tradaaa :wink:

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: zalomený šroub

Příspěvek od areka »

Mě zatím vždy pomohlo CO, radši bych vytáhl z auta celej motor, abych se k tomu dostal, než tesnění pod hlavu. Za předpokladu, že motor je v supr stavu, jinak hlava dolů, a CO.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

areka píše:Mě zatím vždy pomohlo CO, radši bych vytáhl z auta celej motor, abych se k tomu dostal, než tesnění pod hlavu. Za předpokladu, že motor je v supr stavu, jinak hlava dolů, a CO.
jooo to jo,co ti pomuze ale musi aspon koukat kousek steftu......kdyz je to v dire nebo zaroven tak se to nevytahne --to bych radsi sundal tu hlavu nez motor...ta je za chvilku venku...nez se vocasit s celym motorem...

Uživatelský avatar
hospodskej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Grindafjurdahjurda aneb Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomený šroub

Příspěvek od hospodskej »

v servise se nám taky zalomily štefty v palici a vytahováky určitě ne, navrtáš, zašroubuješ vytahovák a čím víc ho šroubuješ dovnitř a snažíš se ten šroub-šteft vytočit, tak tím víc se ten parchant rozpíná a zaklíňuje => vysoká pravděpodobnost zalomení

dělali jsme to metodou jak kdyby jsi chtěl vyříznout 8mičku závit, prostě vemeš vrták o malým průměru (cca 3mm vrták), navrtáš si přesně střed, potom vrták o průměru před výrobou 8mičky závitu, teď nevim jakej průměr ale mám dojem že 7,8mm, vyvrtáš a většinou ten zbytkovej závit od toho šroubu vytáhneš jak šponu, ale taky to nemusí jít tak hladce, chce to trpělivost a opatrnost a v servise, jak již bylo řečeno, Ti řeknou, že pokud to nekouří, tak aby jsi to neřešil a pokud to řešit budou, tak levně ne
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“