Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od intercooler »

Prosím o radu,mám G2 1.6 TD,měnily se vstřik.trysky....auti potom málo jelo,zabíralo až kolem 2000-2500ot,tak se přidalo víc nafty(šroub vedle přívodu na elektromagnet) na čerpadle(Bosch),víc nafty=víc otáček,tak se snížily otáčky na šroubu za čerpadlem na levé straně,otáčky se nastavily.....problém je v tom,že při studeném motoru jsou otáčky nižší(cca 800+/-),pak se sice po chvilce zvednou,ale při zahřátém motoru jsou zase vyšší(cca 1000min),nevím co s tím....díky za radu,případně info,kdo by byl schopen to nastavit.Děkuji

Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od intercooler »

Brno a okolí......

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od jkjirka »

možná si to časem sedne, zkus s tim chvilku jezdit. Když se hne se šrouben na množství nafty, tak to může dělat potíže, protože ty součástky už maj vyběhaný různý drážky. Mě se to taky takhle projevovalo a cca po 500 km to úplně zmizelo

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od Keflek »

Nesedne...ja s tim taky hejbal a mam ten samej problem...ale nema smysl ho resit. S motorem to nic neudela :lol:

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od jkjirka »

Keflek: u mě si to sedlo

Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od intercooler »

To se mi ulevilo,já jen jestli má cenu vrazit peníze do seštelování čerpadla....

Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od intercooler »

Tak jsem to nějak poladil,tak uvidíme......jinak při zahřátem a studeném motoru na volnoběh,jako by se ten motor dusil,ale otáčky a výkon normální......že by nešel do motoru vzduch?,vzduch filtr cca 1,5 starej.....................pořád nějaký problémy!

Uživatelský avatar
VLK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od VLK »

intercooler píše:Tak jsem to nějak poladil,tak uvidíme......jinak při zahřátem a studeném motoru na volnoběh,jako by se ten motor dusil,ale otáčky a výkon normální......že by nešel do motoru vzduch?,vzduch filtr cca 1,5 starej.....................pořád nějaký problémy!

asi by bylo lepší trochu hnout z čerpadlem a pak to jen doladit :wink:

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od Golficek1 »

Může být vyběhaná oska v čerpadle,nebo pružinky,to je na opravu čerpadla,skus se podívat jak Ti chodí přesuvník,kdyžtak pohnout čerpadlem,jestli po nastartování hned zasuneš přesuvník tak to taky může dělat.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

placatej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.10.2008 22:40
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od placatej »

ahoj mam ten samý problem 1.6td studený to ma na volnoběh otáčky super jak se to ohřeje tak jdou otáčky nahoru příšzí tyden to vezu znamýmu do servisu poštelovat čerpadlo snad to bude tím a ještě mi špatně ukazuje teplotu normálně to topí v pohodě do práce to mám asi25km do kopce a ručičkaq vyleze sotva za tu prvni tlustou čáru :?: :?: :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosím o radu-čerpadlo-nafta-otáčky

Příspěvek od vwCharlie »

já bych řekl,že to je asi normální jev a nemá to smysl řešit. Když ráno nastartuju,tak mám otáčky asi 800 a při provozní teplotě v tomto chladném počasí na volnoběh asi 1000,někdy i chlup výš. V létě to tak vysoko nejde. Vysvětluju si to tak,že je to dáno objemem nasávaného vzduchu,který ty otáčky zvyšuje. Motor nasaje víc studeného vzduchu,než když je ten vzduch teplý a roztažený,proto to má těď třeba vyšší otáčky na volnoběh než v létě,ale taky to líp jede. A za studena jsou ty otáčky nižší,protože motor nemá tak dokonalé spalování,tak jak když má provozní teplotu,při které jsou i nejvyšší kompresní tlaky.Proto je i hlučnějš za studena.

Placatej: zkontroluj pro sichr správnou funkci termostatu,třeba ani nevíš jak má golf dobře topit :twisted: . Když je termostat,zavřený,nejde přes chladič voda,tudíž by měl být až do cca 87°C studený, hlavně vespod,tedy na spodní hadici. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“