1.6D plive olej merkou - nutna help.

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od Majsha »

Jelikoz se v dieselech moc nevyznam, potrebuju radu od vas zkusenejch.

Kamos ma 1.6D a kdyz nastartuje, tak z te trubicky s merkou se mu lehce kouri a vyhazuje to tama hlavne olej a to dost. Trubicku jsem mel vytazenou, byla tam davana nejak podivne, spodek trcel uplne na dno vany do oleje, tak jsem ji zarizl zaroven s blokem, ale to nepomohlo.

Motor je celkem zdravej, zrychluje pekne, nedusi se, neskube. Zevnitr je pekne cistej, karbon jen lehce, startuje bez problemu hned. Jen tenhle problem s olejem.

Takze cim to bude ? Nejaky napad ?

Uživatelský avatar
kudyvr6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha- no přece doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od kudyvr6 »

skuste skontrolovat odfuk z motoru...bude na víku ventilů jestli neni ucpanej... už sem se stim setkal ale na OPELU :lol: motor BMW

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od Majsha »

kudyvr6 píše:skuste skontrolovat odfuk z motoru...bude na víku ventilů jestli neni ucpanej... už sem se stim setkal ale na OPELU :lol: motor BMW
To jsem zkousel, sundal jsem tu hadici dolu a z vika se taky kourilo, ale jinak zmena zadna.

Prave nechapu jak se muze do te trubicky dostat tolik oleje. Prakticky za 14 dni vytece cela napln.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

tohle jsem jednou delal kamosovi,akorad to bylo s turbem, a mel propalenej pist a jelo to na 3 ze jo,ale jelikoz rikas ze to chyta super tak me nic nenapada...pac kdyby byli v prdeli kruhy tak ti to nestartuje a jezsi jak posrany ze jo....

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od jkjirka »

takhle to měl kámoš taky u 1.6D, ten měl zapečený kroužky a moc to teda nechytalo, ale olej měrkou mu to přestalo vyhazovat, až když nechal úplně volně hadici z přefuku nahoře, sice se z ní kouřilo pomalu jak z vejfuku a i nějakej olej občas vykáp, ale bylo to míň jak měrkou

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od Majsha »

jkjirka píše:takhle to měl kámoš taky u 1.6D, ten měl zapečený kroužky a moc to teda nechytalo, ale olej měrkou mu to přestalo vyhazovat, až když nechal úplně volně hadici z přefuku nahoře, sice se z ní kouřilo pomalu jak z vejfuku a i nějakej olej občas vykáp, ale bylo to míň jak měrkou
Jo, ale tady to haze proste moc, vsechno okolo je zahazeny. Pritom motorj je celkem v pohode.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od ok »

Měl sem stejnou závadu, ale bylo to tim že ta měrka s trubičkou byly z transportera, kde je motor nakloněnej a tudíš je ta trubička dlouhá, daa se tam normální a vše vpořádku.

Uživatelský avatar
kudyvr6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha- no přece doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od kudyvr6 »

Tak to budou kroužky... nebo napadlo těsnění pod hlavou že by tlak ze spalovacího prostoru ušel do oleje-- ale to je asi nepravděpodobný spíš píst nebo kroužky

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od Majsha »

ok píše:Měl sem stejnou závadu, ale bylo to tim že ta měrka s trubičkou byly z transportera, kde je motor nakloněnej a tudíš je ta trubička dlouhá, daa se tam normální a vše vpořádku.
To jsem si myslel, taky byla dlouha. Urizl jsem ji, ale zavada porad stejna.

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od Majsha »

kudyvr6 píše:Tak to budou kroužky... nebo napadlo těsnění pod hlavou že by tlak ze spalovacího prostoru ušel do oleje-- ale to je asi nepravděpodobný spíš píst nebo kroužky
To je mozne, ale zase motor pekne startuje, nehuli nijak zvlast, tah ma a vytaci se krasne plynule. Krouzky by se na tomhle projevily.

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od GIIb »

A co když bys dal na vršek té měrky novej o kroužek??kdyžtak to tam trochu zamotej páskou at tam jde měrka stuha aby těsnila

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od Majsha »

GIIb píše:A co když bys dal na vršek té měrky novej o kroužek??kdyžtak to tam trochu zamotej páskou at tam jde měrka stuha aby těsnila
Tam ma nejaky O krouzek byt ?

Jenze prave pruser je ze tama toho jde tolik. Za 14 dni 4 litry oleje je proste moc

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od GIIb »

tak musí být špatně průchozí to odvětrání, zkus na zkoušku na odvětrání dát nejakou delší hadici a zavíst to pod auto, jestli poteče dál kolem měrky

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: 1.6D plive olej merkou - nutna help.

Příspěvek od Golficek1 »

Měl jsem stejný problém u B2,já jsem měl prasklou těsnící gumičku na měrce a olej tekl hodně,skus se podívat kde ti to teče,jestli přímo měrkou,nebo už z bloku,tam by myslím měla být taky gumička,mě to teklo přímo z bloku ale to bylo na B2 1.6D.
Dala se gumička za korunu a byl klid.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“