G2 1.6TD JR...rezonance filtru...

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
ThrashTheTrash
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.11.2007 20:39

G2 1.6TD JR...rezonance filtru...

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Pánové mám takový dotaz.Kamarád má G2 1.6TD JR,kompletně přetěsnil svody vyfuku,sání,dal turbo kere nežere olej,motor je kompletne pretesnen,byly namontované nové BOSCH trysky,nová pumpa,chladič,termostat...vše je OK,akorat daval naposledy nové rozvody a zjitil takovou divnou věc.Nemohl nastavitmotor na nulu-po všemožném bádání jsem nakonec zkopl převodovku abyl setrvák pootočen o čtvrt kola-delal to nejakej kokotakus,ale po vrácení motoru do základního nastavení s novou spojkou se dali rozvody a vše se odzkoušelo na zakolikovani čerpadla a všeOK...ale potom se nám stalo po nastartování, že motor strašně moc tzv křápal,povolili sme čerpadlo a otočili s nim k chladiči na doraz,křápání se zmenšilo ale nebylo to ono,po té sme vrátili čerpadlo zpět o zub a to bylo ještě horší-motor měl při startu snahu se vracet,taksme ho vrátili na základní nastaveni a motor strašně rezonuje do vzduchového filtru a je moooc hlučný a je línější.....děkuji za info kde je chyba....
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION, WEBASTO THERMO TOP C
Diag CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: G2 1.6TD JR...rezonance filtru...

Příspěvek od jkjirka »

setrvák ani přítlačák se přece nedá otočit podle čeho si poznal, že teď si to tam dal dobře?

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: G2 1.6TD JR...rezonance filtru...

Příspěvek od areka »

Taky bych rád věděl, dávali jsme do jednoho auta jiný čerpadlo a úplně stejný problém.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: G2 1.6TD JR...rezonance filtru...

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

areka píše:Taky bych rád věděl, dávali jsme do jednoho auta jiný čerpadlo a úplně stejný problém.
a predvstrik jsi delal?

ThrashTheTrash
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.11.2007 20:39

Re: G2 1.6TD JR...rezonance filtru...

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Dobrá otázka...ale snad je jasny že golf ma obecne spojku opačne jak škoda felicia treba...když sem zdělal prevodovku a točil dokola motorem tak sem videl žeje zvohnutej přítlačak...prostě ten debil neřešil ty koliky na ktery se má dát setrvák a lamela ajak to dotahl tak se prohnul přitlačak a on si toho nevšim...ale predvstrik sem nedelal...protože mi každej řikal že je stejne nejlepši to dat podle zvuku....dekjuji za rady...

to auto je jakovy tupy a ma to hroznej zvuk traktorovej,když si promitnete aspon pro predstavu tag to vytočim na 3rychl stupen na 3000ot a pak pustim plyn a hroznym zpusobem rezonuje vzduchovy filtr a je to jako motorova brzda na stare karose:D a zda se mi že aj pulka plynu je mrtva,ale lanko a vše je ok,proste když šlapnu na plyn tak na čerpadle je plnej plyn...muj typ je čerpadlo,nebo je ten motor zkurvenej tim jak byl nastaven jinak...když sem pak opravil vše a dal to na rysky,tak jsem si poznačil nastaveni se špatnou spojkou a zjitil sem že vačka o 2zuby a čerpadlo taky o zub.

dekuji za odpovedi....
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION, WEBASTO THERMO TOP C
Diag CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“