Výměna gufera na klice pod rozvodem 1.6TD

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
jenda120
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Neznašovy u Klatov
Kontaktovat uživatele:

Výměna gufera na klice pod rozvodem 1.6TD

Příspěvek od jenda120 »

Potřeboval bych poradit jak vyměnit simerink na klice u řemenice. Nevim jak sundat tu ozubenou řemenici. Díky za rady

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od Keflek »

Mela by jit volne...a kdyz ne,tak stahovak. Gufirko uz vydloubes nejakym rozumnym zpusobem

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

dirou v prevodovce tam strc tlustej sroubovak.....popr kdyz by to neslo dej tam 5ku slapni na brzdu a povolis to....tu remenicku pak v pohode sundas sroubovakem.....a bud muzes vymenit gufero primo na tech prsou,ale co ja bych udelal....tak bych sundal vanu sundal ty prsa a vymenil vsechny gufera (vacka , pak pod ni na hrideli co pohani vyvevu a dole na klice...) a zasilikonoval vanu.....ja jsem menil jedno gufero a za mesic mi teklo druhy,tak bejt tebou vymenim vsechny tolik to zase nestoji a mas klid....( PS: akorad ti zbyde to u prevodovky, no ale to bys musel pulit motor.)

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od refresh »

CAu pripojim se sem at nemusim vytvaret nove tema....potreboval bych poradit jestli jde nejak zvysit startovaci davka na GII, popripade kdyby nekdo byl schopen poradit kde... Díky moc :roll:

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od Homeless »

Bosch.jpg
Tam co jsem udělal tu červenou šipku je imbus zajištěnej matkou, vyšroubováním po malých kouskách by se měla zvýšit startovací dávka, ale ještě jsem to nezkoušel :)
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od GIIb »

to ale budeš muset sundat čerpadlo, u mýho tam teda přístup neni

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od Keflek »

A nebo udelat malou dirku skrz to co ti to cerpadlo drzi... :lol:
Na tu kontra matku pristup je a dirka na imbus...

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od refresh »

Homeless píše:
Bosch.jpg
Tam co jsem udělal tu červenou šipku je imbus zajištěnej matkou, vyšroubováním po malých kouskách by se měla zvýšit startovací dávka, ale ještě jsem to nezkoušel :)
Tak diky moc pane :D .......tak to aspon vyzkousim jak to funguje....... :wink:

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna gufera na klice pod rozvodem 1.6TD

Příspěvek od GIIb »

nazdar si si jistý že se ten šroubek má povolit a ne zašroubit? o 2 otačky sem ho vyšroubil a je to horší

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna gufera na klice pod rozvodem 1.6TD

Příspěvek od Homeless »

Psal jsem po malých kouskách - tak 1/8 ot. a ne 2 otáčky.
Myslim si že vyšroubovat, páč když se to bude zašroubovávat, tak to bude vysouvat střed odstředivýho regulátoru a ten působí proti účinku plynovýho pedálu a tudíž by to ubíralo dávku.
Ale fakt jsem to eště nezkoušel.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od Mr.x »

BADBOYSFAMILY píše:dirou v prevodovce tam strc tlustej sroubovak.....popr kdyz by to neslo dej tam 5ku slapni na brzdu a povolis to....tu remenicku pak v pohode sundas sroubovakem.....a bud muzes vymenit gufero primo na tech prsou,ale co ja bych udelal....tak bych sundal vanu sundal ty prsa a vymenil vsechny gufera (vacka , pak pod ni na hrideli co pohani vyvevu a dole na klice...) a zasilikonoval vanu.....ja jsem menil jedno gufero a za mesic mi teklo druhy,tak bejt tebou vymenim vsechny tolik to zase nestoji a mas klid....( PS: akorad ti zbyde to u prevodovky, no ale to bys musel pulit motor.)
ahoj mluvil jsi o guferu pod tou hlinikovou remenickou co pohaní olejove čerpadlo nemaš nahodou rozměry ? díky

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Mr.x píše:
BADBOYSFAMILY píše:dirou v prevodovce tam strc tlustej sroubovak.....popr kdyz by to neslo dej tam 5ku slapni na brzdu a povolis to....tu remenicku pak v pohode sundas sroubovakem.....a bud muzes vymenit gufero primo na tech prsou,ale co ja bych udelal....tak bych sundal vanu sundal ty prsa a vymenil vsechny gufera (vacka , pak pod ni na hrideli co pohani vyvevu a dole na klice...) a zasilikonoval vanu.....ja jsem menil jedno gufero a za mesic mi teklo druhy,tak bejt tebou vymenim vsechny tolik to zase nestoji a mas klid....( PS: akorad ti zbyde to u prevodovky, no ale to bys musel pulit motor.)
ahoj mluvil jsi o guferu pod tou hlinikovou remenickou co pohaní olejove čerpadlo nemaš nahodou rozměry ? díky
no myslel jsem vsechny....PS: vsechny gufera na strane na rozvodech maj stejnej rozmer.... jak na vacce,tak to spodni co pohani ol cerpadlo a vyvevu jak rikas ty a tak i to na klice ....a je to rozmer 32x47x10....a to co je od prevodovky tak to ma rozmer 85x105x12

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 TD

Příspěvek od Mr.x »

BADBOYSFAMILY píše:
Mr.x píše: ahoj mluvil jsi o guferu pod tou hlinikovou remenickou co pohaní olejove čerpadlo nemaš nahodou rozměry ? díky
no myslel jsem vsechny....PS: vsechny gufera na strane na rozvodech maj stejnej rozmer.... jak na vacce,tak to spodni co pohani ol cerpadlo a vyvevu jak rikas ty a tak i to na klice ....a je to rozmer 32x47x10....a to co je od prevodovky tak to ma rozmer 85x105x12
díky ;-)

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna gufera na klice pod rozvodem 1.6TD

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

nemas zac :mrgreen: rad pomohu :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“