Zavzdusneni paliva pri jizde

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od Keflek »

Zdar,posledni dobou se mi stava,ze u auta mi neskutecnym zpusobem pada nafta. Je to po nedavny vymene prepadu,vsechno chodilo ok,ale ted to zaclo jeste hur chytat...a pri jizde to cca po deseti minutach zacne chcipat. Do cerpadla to jde relativne cisty-az na par minibublinek,ale z cerpadla je to skoro uz jen vzduch. Je mouny,ze by to bylo prave tim cerpadlem ??

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od jkjirka »

Viděl bych to na a) ucpaný sítko v nádrži, nebo filtr, že do čerpadla jde málo paliva
b) netěsnost někde v obalu čerpadla, ale to by zřejmě i prolínalo ven, to samí i přepady

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od Keflek »

jkjirka píše:Viděl bych to na a) ucpaný sítko v nádrži, nebo filtr, že do čerpadla jde málo paliva
b) netěsnost někde v obalu čerpadla, ale to by zřejmě i prolínalo ven, to samí i přepady
Je to jak po vymene filtru,tak prepadu...Cerpadlo je naprosto suchy.Jinak kdyz sahnu na trubky ke vstrikum,je cejtit jak otviraj vstriky,akorat na jednom to je jak kdyby do ty trubky nekdo mlatil kladivem. A dalsi vec-zadna nafta z prepadu ???

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od GIIb »

Když ti nejde žádná nafta z přepadu od vstřikovačů tak je to jenom dobře, znamená to že nejsou opotřebený trysky, ten filtr neni to nějakej levnej shit? kdyby byla netěsnost v obalu čerpadla tak poteče nafta protože provozní tlak uvnitř je 2 - 3 bary, zkontroluj všechny spoje na hadicích a odvzdušnovací šroubek na filtru jestli je to dost dotažený, jestli to pořád nebude dobrý tak vem přívodní hadici do čerpadla dej ji do petky s naftou a projed to, jestli to bude ok tak je to filtrem

Uživatelský avatar
panda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ceskolipsko

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od panda »

GIIb píše:Když ti nejde žádná nafta z přepadu od vstřikovačů tak je to jenom dobře, znamená to že nejsou opotřebený trysky, ten filtr neni to nějakej levnej shit? kdyby byla netěsnost v obalu čerpadla tak poteče nafta protože provozní tlak uvnitř je 2 - 3 bary, zkontroluj všechny spoje na hadicích a odvzdušnovací šroubek na filtru jestli je to dost dotažený, jestli to pořád nebude dobrý tak vem přívodní hadici do čerpadla dej ji do petky s naftou a projed to, jestli to bude ok tak je to filtrem
cau,me od trysek jde zpet do nadrze celkem dost nafty,na 100km cca 10l,motor ma neco najeto,a nemyslim si,ze by byli v coudu vstriky,jede kudlu.Mam td 51kw,kratsi spajzku takze jede jen 170.se spotrebou tak nejak kolem 6-7,5l na 100km,ale ne s lehkou nohou.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od Golficek1 »

Pokud máš suché přepady,tak zkus jeden po druhém oddělat,jestli není některý ucpaný,jinak se přikláním k možnosti,že Ti dává málo čerpadlo,měl jsem vychozenou osku v čerpadle a dělalo mi to něco podobného,pokud máš filtr nový a dobře zalitý,tak se odvzdušní sám,zkus ještě to sítko v nádrži,nebo,jestli nemáš někde na trubkách mokro.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od Keflek »

To je parada...takovejch rad...Ani nevim co driv. DIKY !!! Z prepadu mi nafta sla vzdycky,az ted co to zacalo zlobit,tak prestala. Filtr je menenej cca pred 1500 sty km,je to mam pocit Mann,nebo neco takovyho. Zkusil jsem to napojit i na primo,abych vyloucil filtr a pumpicku. Ale je to porad to samy. Vcera,kdyz jsem jel z prace,tak to zdechlo a kdyz jsem se na to chtel podivat pred barakem,bezelo to,sice tam nejakej vzduch byl,ale ne tolik,aby to chciplo.
Ale zkusim tam hodit jiny cerpadlo a uvidim... V kazdym pripade jeste jednou dik

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od GIIb »

neznamená to že jsou v čoudu když z nich jde nafta, ale už jsou do jisté míry opotřebené, když jsem na svým motoru zkoušel starý vstřikovače z jedničky tak taky z přepadu valila nafta, když sem dal z dvojky se zánovníma tryskama a seštelovaný tak z přepadu šla nafta jen v plnejch točkách jinak nic. a na oboje vstřikovače to jelo a kouřilo uplně stejně. Porucha může být taky v podavacím čerpadle už sem se na 2 čerpadlech setkal se zarzelejma lamelama a čerpadlo netáhlo naftu, nebo jen malinko a třeba při plné zátěži to nestačilo

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od Keflek »

GIIb píše:neznamená to že jsou v čoudu když z nich jde nafta, ale už jsou do jisté míry opotřebené, když jsem na svým motoru zkoušel starý vstřikovače z jedničky tak taky z přepadu valila nafta, když sem dal z dvojky se zánovníma tryskama a seštelovaný tak z přepadu šla nafta jen v plnejch točkách jinak nic. a na oboje vstřikovače to jelo a kouřilo uplně stejně. Porucha může být taky v podavacím čerpadle už sem se na 2 čerpadlech setkal se zarzelejma lamelama a čerpadlo netáhlo naftu, nebo jen malinko a třeba při plné zátěži to nestačilo
Takze v tom pripade se mi asi ty vstriky zlepsily.... :lol:
Kdyz jsem to auto kupoval,praskla mi prepadova hadicka za jizdy a nechtene jsem vypustil cca 40 litru nafty na silnici. a ted mi z tech prepadu vytece tak 5 litru za hodinu...

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od GIIb »

nj, tolik nafty ti vyteklo protože tam valil přepad z čerpadla, a s toho valí dost nafty zpátky, od vstřikovaču jde minimum. ještě vyšrub z čerpadla šroub ke kterýmu se připojuje vracečka a profoukni to sítko a trysku co je uvnitř šroubu

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusneni paliva pri jizde

Příspěvek od Keflek »

Vymeneny cerpadlo,vypada ze se to zlepsilo...Dik za rady :!:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“