Mazání 1.6 TD

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

Zdravím,
jelikož se téma o problémech s výměnou motoru hodně rozrostlo a bojím se, že by to tam zapadlo, tak sem založil nový.
Včera sem sundal vanu, olejový čerpadlo a nenašel sem nic zvláštního. Čerpadlo sem rozebral a vypadá, že je taky v pořádku. Jediný, co mi přišlo divný je otvor na čerpadle, kterej je z druhý strany zacpanej nějakou zátkou. Teda aspoň mi to tak připadá. Na footce sem to označil šipkama. Je to tak v pořádku?V čem by ještě případně mohla být chyba, že to nemaže?
12092008(002).jpg

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od GIIb »

ten otvor se zátkou je přetlakový ventil, upouští olej při překročení max. tlaku

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

tak už fakt nevím co s tím. Měl sem to celý rozebraný,nikde ani náznak nějakýho problému a stejně to nemaže. Když na ventilovým víku ucpu ten otvor, tak to začne foukat díry pro hadici k turbu na držáku olej. filtru. Zkusil sem i extrém-sundat filtr a nastartovat. Fouká to z výměníku, ale ani kapka oleje. Přitom oleje tam je dost. Kde se tam ten vzduch bere, když sací koš by měl bejt ponořenej do oleje. Nedělalo se jich víc druhů? Že by ten můj byl třeba ve vzduchu? To asi nijek neověřím, co? Myslel sem, že bych tam nalil víc oleje, než se má podle měrky, ale bojím se, abych to nezkazil ještě víc:(
koukal sem do ETOSu a nemám tam nějakou olejovou clonu. Nemůže to být tím?
clona.JPG

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od Homeless »

Hele a máš vůbec poháněný to olejový čerpadlo? Od toho hliníkovýho kola na rozvodech jde hřídel k podtlakový vývěvě brzdovýho posilovače a na ní je převod na olejový čerpadlo. Nemáš tam nějakej problém, blbě danou vývěvu apod., kvůli čemu pak nechodí olej. čerpadlo?
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

tu vývěvu tam mám.zkoušel sem už dvě a je to furt stejný. když ji tam dávám, tak přesně zapadne. Jedině, ža by nedostala až na tu hřídel z čerpadla. Ještě to zkusím změřit, ale moc se mi to nezdá. Snad se nedělalo víc druhů. Jde nějak ověřit, že se čerpadlo točí?

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od Homeless »

Asi nejde, tak zkus jiný čerpadlo.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

asi to tak dopadne. jen se mi nechce rozdělávat ten druhej motor, kdyby náhodou musel zpátky.

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od Homeless »

Když sundáš vanu, tak ty 2 šrouby co držej čerpadlo už nic neni a dát to zpátky můžeš vždycky.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

Jasně, zas tak moc práce to není, ale stejně bych nejradši nejdřív zkusil všechno, než se pustím do toho druhýho motoru.
Furt přemejšlím, jak je možný, že to místo oleje jen fouká. Podle mě to bude tím, že není ten sací koš ponořenej do oleje. Dneska tam zkusím nějakej přilít a budu doufat...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

Tak sem dolil olej. asi tak 2 mm nad horní rusku a nic. Pak mě napadlo, jestli se náhodou neprotáčí to kolo, co pohání kolo, co pohání vývěvu a olejový čerpadlo. Sundal jsem ho, vyčistil, utáhnul, nastartoval a zase nic. Do pr..le, já už fakt nevím co s tím.To že by to bylo čerpadlem vylučuju. Přeci to aspoň něco musí načerpat, ikdyž je vychozený. Asi dělám něco blbě. Jen vědět co. Co můžu ještě udělat, aby mě to nestálo moc peněz? Jestli se mi to do soboty nepodaří zprovoznit, tak pude zpátky starej motor a auto i s motorem z domu.

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od Homeless »

Vyměnit čerpadlo. Nic jinýho už mě nenapadá.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

JJ, to ještě zkusím. Jako poslední možnost. Víc toho stejně už asi vlastníma silama neudělám.

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

záhada je vyřešena. to původní čerpadlo mělo tu hnací hřídelku kratší a tak nezapadla do zářezu na vývěvě. Po výměně OK, maže jak blázen, takže můžu řešit další problémy. Snad sem tomu motoru moc neublížil...

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od Homeless »

No vidiš, furt ti řikám, vyměň čerpadlo :wink:

Jak dlouho běžel bez mazání? Mohla by to odnýst klika + šály, pístní kruhy a uložení vačky. No a turbo. To jsou nejháklivější věci.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6 TD

Příspěvek od manduss »

Odhaduju to na 20 km.:(a moc sem ho nesetril:(ale ted jede bez naznaku jakyhokoliv problemu.jen to turbo sem odepsal:(ale to uz je v reseni...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“