1.6TD nechce ohřátý nastartovat

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od manduss »

Zdravím,
seriál s mým neposlušným motorem pokračuje dalším dílem. Za studena chytne pokaždý po druhým nažhavení po tak třech otočeních. Jak se ale třosku ohřeje, stačí i 1 km, tak už nechce chytnout. Byl jsem autem na nákupu a málem jsem šel domů pěšky. Motor točí, brblá, ale nechce chytnout. Musel sem s ním točit hodně dlouho, než si dal říct. Pak z výfuku vyšel obrovskej, opravdu obrovskej, oblak šedýho dýmu. Může to dělat špatně seřízenej předvstřik? Když čerpadlo naklápím k motoru, tak se zvuk moc nemění, ale když ho nahnu od motoru, tak se motor jakoby začíná dusit. Kam s tím mám hnout, aby to dělalo co má, nebo co na to pomůže? Je ještě něco, co můžu zkusit sám, nebo už musím do servisu (to bych bral jako svoje selhání:) )?

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od GIIb »

nech si prosimtebe pořádně seštelovat předvstřik hodinkama

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od manduss »

to mi udělaj v jakýmkoliv servisu nebo budu muset hledat? jak moc to je pro ně práce?

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od Keflek »

Jaky to ma tlaky ? Beznej jev zdechlyho motoru...u ropaka kterej je v haji jsou takovy ty vlazny starty nejhorsi. A nebo je mozny i cerpadlo,ale to zas podle toho jak to jede,chyta studeny,nebo uplne teply...a hlavne jestli ti dobre sedej rozvody.

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od manduss »

Rozvody mám správně. Několikrát nastavovaný a pokaždý se stejným výsledkem.
Studený chytne relativně bez problémů. Vlahý blbě a teplý vůbec.

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od jkjirka »

má na to nějakej vliv táhlo předvstřiku? žhaví ti to teplý?

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od manduss »

Táhlo vliv nemá. Dneska ráno sem nenastartoval vůbec. Vzdávám to a auto jde do servisu. Vidím to na tlaky. Nechám je konečně změřit, případně překruhovat a nastavit pořádně čerpadlo.Asi to už není v mejch silách :(

doplnění: teplý to nežhaví. Když jsem odpojil čidlo, aby žhavilo, tak to nepomohlo...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od 11mAjA11 »

čago
a dělá to z ničeho nic nebo se to postupně zhoršovalo a zhoršovalo..prováděla se na autě nějaka udržba (rozvody atd...)protože mi to dělalo uplně stejně když sem měl o 1 zub přeskočený rozvod na čerpadle...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od manduss »

nevím. motor jsem tam dával s rozdělanejma rozvodama, dneska sem odvez auto do servisu, kde mi změřej tlaky a nastavěj řerpadlo podle hodinek. na poslech říkal ten chlap v servisu, že to vypadá dobře. snad to zabere...

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od jkjirka »

něco novýho?

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od manduss »

Tak jsem dneska mluvil se servisem a auto bude zejtra. Chtěj ho nechat přes noc vychladnout a ráno vyzoušet. Prej nastavili předvstřik a bylo něco prasklýho ve startéru a špatná kostra. Tak uvidíme zejtra. Ten startér mě štve, když mám doma ještě jeden. Moh sem ušetřit:( A tu kostru sem taky moh zkontrolovat:( Ale to už se nedá nic dělat. Hlavně aby golfík byl zas v kondici...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD nechce ohřátý nastartovat

Příspěvek od manduss »

Tak sláva. auto mám doma a chytá jak hodinky. Tlaky byly prej dobrý až na jeden válec. tam byl horší, ale jak se to zahřeje, tak to není vůbec znát. To teď řešit nebudu. Ta kostra byla asi opravdu nějaká špatná. Teď mi dokonce ukazuje správně teploměr:)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“