Zase zavzdušnění

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zase zavzdušnění

Příspěvek od Keflek »

Po nedavne vymene cerpadla auto behalo super,starty perfektni...a ted,po cca 1000 km zase spatne startuje,kdyz to chytne,hada se to...pri nastartovanym motoru jsou v hadicce bublinky-pred tim ani prd. Obcas to zaskube...a hlavne to cerpadlo nereaguje na pohnuti s predvstrikem-motor bezi porad stejne...uplne stejny priznaky jako u toho prvniho. Muzou to bejt treba vstriky ? Na jare chci davat mTDi,ale potrebuju aspon ted nejak jezdit... :?

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od GIIb »

taky se mi to takhle zavzdušňuje ale jenom když mám v nádrži 5 l a míň, zkontroluj vedení, někudyma se tam ten vzduch dostávat musí

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od Keflek »

Hadicema to vazne neni :lol: Jsou po vymene....od nadrze az po motor. A jinak kdyz auto behalo super,tak ani nejmensi naznak zavzdusneni...az ted,co to zaclo zlobit

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od GIIb »

tak pak už fakt nevim, zbyvá jedině čerpadlo, koupit novou sadu gumiček a přetěsnit

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od vwCharlie »

já bych doporučil nechat si to čerpadlo udělat,nejlépe nechat i seřidit na autě a zároveň se vstřikama. Ono to není od věci někdy udělat,nikomu se do toho nechce a ty čerpadla tak většinou i se vstřikama frčí od výroby bez zásahu,takže nějaký ten nárok na údržbu to má a nějaká sada gumiček podle mě jen tak něco nevyřeší. A kdo to čerpadlo měl někdy rozdělané,tak ví,že tam gumičky skoro žádné nejsou. Otázkou je,kde to saje vzduch,může to být banální oprava,ale může to být i něco složitějšího. Většinou tam kde to saje vzduch na čerpadle,tak i za chodu chčije nafta. Někdy to může sát vzduch,pokud máš třívývodový filtr,tak i na něm přes přepad nafty,jak je ta plastová trojnožka na filtru,která je jištěná závlačkou. Dá se jí zbavit,že dáš dvouvývodový filtr a tu trojnožku od přepadu vyrušíš jednoduše propojkou.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od Keflek »

vwCharlie píše:já bych doporučil nechat si to čerpadlo udělat,nejlépe nechat i seřidit na autě a zároveň se vstřikama. Ono to není od věci někdy udělat,nikomu se do toho nechce a ty čerpadla tak většinou i se vstřikama frčí od výroby bez zásahu,takže nějaký ten nárok na údržbu to má a nějaká sada gumiček podle mě jen tak něco nevyřeší. A kdo to čerpadlo měl někdy rozdělané,tak ví,že tam gumičky skoro žádné nejsou. Otázkou je,kde to saje vzduch,může to být banální oprava,ale může to být i něco složitějšího. Většinou tam kde to saje vzduch na čerpadle,tak i za chodu chčije nafta. Někdy to může sát vzduch,pokud máš třívývodový filtr,tak i na něm přes přepad nafty,jak je ta plastová trojnožka na filtru,která je jištěná závlačkou. Dá se jí zbavit,že dáš dvouvývodový filtr a tu trojnožku od přepadu vyrušíš jednoduše propojkou.
Filtr je tam obyc-jeste sroubovaci s pumpou. Ale do cerpadla nejde ani bublinka a z cerpadla neco malo jo...cerpadlo je suchy...rozebrany cerpadlo tohodle typu jsem uz mel a gumicek tam fakt moc neni...uvidim,necham udelat vstriky,na ktery mam podezreni a kdyz to nepomuze,tak necham udelat cerpadlo....a jinak co se tyce serizeni na aute,neni problem to udelat v praci...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od vwCharlie »

no vstřiky je jednoduché prvně odzkoušet,aniž by jsi musel do něčeho investovat,to je zkouška,za kterou nic nedáš,jen svoji práci. Ale jestli tam je problém se zavzdušněním,tak vstřikama to podle mě určitě nebude. Otázkou je,jestli je celý problém zavzdušnění

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od Keflek »

vwCharlie píše:no vstřiky je jednoduché prvně odzkoušet,aniž by jsi musel do něčeho investovat,to je zkouška,za kterou nic nedáš,jen svoji práci. Ale jestli tam je problém se zavzdušněním,tak vstřikama to podle mě určitě nebude. Otázkou je,jestli je celý problém zavzdušnění
Jak se daj odzkouset vstriky ?

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Zase zavzdusneni

Příspěvek od GIIb »

vstřiky se skoušijou na takové pumpě jestli mají dobrý otevírací tlak a neukapavaj. a v čerpadle je asi 7 gumiček + 8 měděných těsnění + gufero + chcípák kolem kterýho taky občas prolíná nafta ale je fakt že některý čerpadla už jsou vyběhaný a musí se vyměnit pístek s příslušenstvím, to už bych si nechal udělat

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Zase zavzdušnění

Příspěvek od Golficek1 »

Měl jsem stejný problém,motor ležel 3 roky venku,pak se dal do Golfa a těch 500 až 1000km úplně bez problémů a pak věčně zavzdušněné čerpadlo a jestli Ti nereaguje ani předsuvník tak je to čerpadlo a gumičky nepomůžou,těžko radit,jestli tam budeš dávat TDi,tak se Ti asi nebude chtít dávat 3500kč za GO čerpadla,když zeženeš druhé,tak bude v tom samém stavu jak máš teď.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase zavzdušnění

Příspěvek od Keflek »

Tak mam takovej pocit,ze jsou to vstriky....jen kdyby mel nekdo podobnej problem. Stacilo je vycistit...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Zase zavzdušnění

Příspěvek od vwCharlie »

Keflek píše:Tak mam takovej pocit,ze jsou to vstriky....jen kdyby mel nekdo podobnej problem. Stacilo je vycistit...
a co jsi tam na nich čistil? nebylo to třeba nějakou přepadovou hadičkou,že jak jsi je znovu nasazoval,že už byly třeba líp nasazené a netahalo to tama vzduch?
Protože na vstřiku nic nevyčistíš,kdyby byl nějak uvnitř zanesený,tak by byl kaput. Maximálně,že bys to pozdro vstřiku neměl pořádně dotažené a jak jsi to znovu složil,tak jsi ho dotáhl líp. Ale to by tama předtím v obou případech unikala nafta.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase zavzdušnění

Příspěvek od Keflek »

Cece nevim...Mel jsem je komplet rozhozeny,namoceny prez den v nejakym aditivu do nafty...na serizeni jsem se vyprd :oops: Slozil a dal je tam...muzu rict,ze je to trochu znat. Ma to takovej jakoby hladsi beh,neni to jak automaticka pracka a mozna ze to i o mikromalinko lip jede-ale to je asi spis jen pocit.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Zase zavzdušnění

Příspěvek od vwCharlie »

Keflek píše:Cece nevim...Mel jsem je komplet rozhozeny,namoceny prez den v nejakym aditivu do nafty...na serizeni jsem se vyprd :oops: Slozil a dal je tam...muzu rict,ze je to trochu znat. Ma to takovej jakoby hladsi beh,neni to jak automaticka pracka a mozna ze to i o mikromalinko lip jede-ale to je asi spis jen pocit.
ten pocit je velmi důležitý :idea: .


To proto,aby tě nesralo,že jsi to dělal zbytečně :lol: :lol:


Ale tak hlavně,že už máš klid,ať s tím bylo cokoliv. :wink:

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase zavzdušnění

Příspěvek od Keflek »

vwCharlie píše:
Keflek píše:Cece nevim...Mel jsem je komplet rozhozeny,namoceny prez den v nejakym aditivu do nafty...na serizeni jsem se vyprd :oops: Slozil a dal je tam...muzu rict,ze je to trochu znat. Ma to takovej jakoby hladsi beh,neni to jak automaticka pracka a mozna ze to i o mikromalinko lip jede-ale to je asi spis jen pocit.
ten pocit je velmi důležitý :idea: .


To proto,aby tě nesralo,že jsi to dělal zbytečně :lol: :lol:


Ale tak hlavně,že už máš klid,ať s tím bylo cokoliv. :wink:
Uff...ale on se ukaze zase jinej problem...to by jinak nebyl muj Golf,kdyby tam bylo porad vsechno ok...se*e se,spravi se a zase se vyse*e... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“