úbytek výkonu 1,6Td

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
jenda120
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Neznašovy u Klatov
Kontaktovat uživatele:

úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od jenda120 »

Mam 1,6 TD 51Kw a po výměně hlavy a turba to nějak nejede. Je slyšet dovnitř auta jak turbo syčí a to hodně. Hadice nikde prasklá neni tak nevim kde by mohla bejt chyba. prosím poraďte.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od Golficek1 »

Měřils tlaky,to turbo a hlava byly dobré,nemáš prasklé parohy,nebo výfuk.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
jenda120
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Neznašovy u Klatov
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od jenda120 »

tlaky byli dobrý, hlava po repasi komplet, parohy prasklé nejsou, tak ještě zkusim změřit kolik tlačí turbo, ale jinak už nevim

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od picaso123123 »

Ahoj,jestli jak píšeš,že to začlo až po tá víměně tak to typuju na špatně nasazenej rozvodák a předvstřik....asi jste to nedaliy na ty samé hodnoty.ČERPADLO SE MÁ PO KÁŽDÉ VÝMĚNĚ ROZVODŮ A JAKÉHO KOLIV MANIPULOVÁNÍ SEŘÍDIT NA BUDÍČEK....TĚŠKO SE TO SEŘIZUJE RUČNĚ.TOHLE MÁ TAKÉ VLIV NA TO ,ŽE TI TO NEJEDE.A TO SIČENÍ?ZÁLEŽÍ JAK TO SIČÍ.....JA JSEM MÍVAL DVOJKY TAKÉ A U JEDNOHO TD MI HVÍZDALO TURBO JAK PRASE A AUTO LÍTALO BEZ PROBLÉMU.POKUD HVÍZDÁ JE TO OK.BUDEŠ TO MUSET VŠE SLADIT...NĚKDY TO DÁ PAKÁRNU...ČERPADLO + TURBO.TO TURBO MŮŽE BÝT KO...ZKUS HO NECHAT ZMĚŘIT JAKÉ MÁ TLAKY.

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od Pepásek »

Já myslim že rozvoďák to nebude.Ten přeskočí o jeden zub a potká se to.Alespoň u meho motoru 1V.A ty máš ještě jinou vačku(motor JR) než já a potkalo by se ti to ještě dřív.

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od picaso123123 »

no to je snad jasný,že mu nepřeskočil o zub ale jak ho nasazovaly,tak si určitě špatně poznačily jak to bylo...pokud nemají k tomu přípravek.Když je to špatně nastavené.....tak to nejede jak má...a nebo nenastartuješ.Někdy se to trefí ale je to štěstí....opravdu stačí málo a je to v háji.Takže mu nepřeskočil rozvoďák!!!ale má to špatně nastavené.....SAMOZŘEJMNĚ JEDNA ZMOŽNOSTÍ....PŘÍČIN JE VÍCE!!! :roll: :wink:

Uživatelský avatar
Drag
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 04.10.2007 13:30
Bydliště: České Budějovice-Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od Drag »

:wink: nemáš zaseklou regulaci turba????turbo hvízdá ale tlačí naprázdno

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od vwCharlie »

motor přeskočený rozvoďák o jeden zub na vačce snese,odzkoušeno :) . Otázkou je,jestli jsi neuletěl třeba na čerpadle o zub. Okamžitě to ale jde poznat na chodu motoru,takže jestli na volnoběh jede podle slechu v poho a jde to znát jen na výkonu,tak zrada bude třeba někde jinde. Vím že by to mohla být náhoda,ale co takový palivový filtr,máš jistotu,že je OK? Nebo sítko v nádrži

Uživatelský avatar
jenda120
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Neznašovy u Klatov
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od jenda120 »

čerpadlo sem měl zaaretovaný, palivovej filtr novej, sítko taky ok a zítra budu zkoušet jestli sem neulít o zub na vačce to se mohlo stát. uvidíme napíšu ¨jak sem dopadnul

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od Golficek1 »

Jestli už to máš po skložení zajeté,tak zkus ješťe jednou změřit tlaky,mohlo se stát,že odešly kruhy,měli by mít kolem 28,ještě mě napadlo čerpadlo a vstřiky,teď jak to máš utěsněné,tak už čerpadlo nemusí stíhat.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
jenda120
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Neznašovy u Klatov
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od jenda120 »

Takže znova jsem zkontroloval zda sem se nesekl o zub a zjistil jsem že ne. Ale přišel jsem na to že když chcípnu auto tak se mi turbo dotáčí a je to strašně slyšet jakoby kovově, tak mi napadlo zda to nemůže být tim. jestli náhodou neodešlo.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od vwCharlie »

tak na to koukni,jestli nechybí nějaké lopatky :) nebo jestli se nepřidírá,třeba z důvodu velké vůle,mohou dřít lopatky o stěnu.

Uživatelský avatar
jenda120
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Neznašovy u Klatov
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od jenda120 »

jojo mam ješě jedno který vim že funguje tak ho zkusim

Uživatelský avatar
hospodskej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Grindafjurdahjurda aneb Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od hospodskej »

zkus změřit kolik tlačíš a pak se teprv zaobírej ostatníma věcma, je možný, že pojistný přetlakový ventil na sání má už unavenou pružinku a pustí tlak prostě a jednoduše pryč
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: úbytek výkonu 1,6Td

Příspěvek od 11mAjA11 »

nazdárek
tak musim taky potvrdit že motor 1V se po přeskočení o 1 zub nepotká (dokonce musím říct že mě hupsnul o VÍCE než JEDEN zub na vačce i čerpadle a nepotkal se,jen prostě přestal jet..)nastavil sem ho nazpět a jezdilo to normálně a i chytalo v mrazu na hup to fakt nechápu..a to syčení sem taky řešil na tom přetlakovém ventilu v sání (lehce sem přitáhl šroubek a všechno bylo ok...)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“