problém u zvyšování výkonu

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od GIIb »

Zdarec chlapi tato otázka je pro vás co ste skoušeli našlapávat turbíčka, dělali ste něco z vodní pumpou??? Mám motor 51kW po GO a bouchl sem tam turbo z 1,9 a zvedl tlak na 1,4 baru jede to teď jak pila ale hřeje se...je fakt že ještě nemám zapojenou saharu ale mám tam velkej chladič z toleda, přes celej předek, vymytej všechno ok a když ho třeba ve 170 podržím cca 20 sekund na plnej plyn tak začne vařit a voda je v tu ranu za mnou na silnici, je to normál? mám strach aby nebyla prasklá hlava, jinak jako hadice netlakuje a při normálnější jízdě všechno v poho, ještě zapojím větráky a uvidím ale nezdá se mi že v této rychlosti a zimě co tam je že by to neuchladilo, proto se ptám jestli ste nedávali třeba nějakou lepší wasrpumpu, nebo třeba menší řemenici aby furt nevalila sahara, pokud ovšem ta to uchladí, no snad to neni hlava...dík za odpovědi

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od ctvrta »

Tak na 90% to vidim na tesneni pod hlavou. Mel sem to stejny, kdyz sem tomu dal kotel, tak to bylo pak dost natlakovany a malinko mizela voda. Po vymene vse ok. Vodni pumpa mela najeto cca 100tis km a nic ji nebylo kdyz sem ji menil. Pokud mas v poradku termostat, tak by to mel ten velkej chladic za jizdy v pohode uchladit. Mizi voda jinak nez kdyz vytece pri vareni?

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od picaso123123 »

Může to být těsnění pod hlavou .....ale mrkni jestli máš dotažené víčko na nádobce...jednou se mi to stalo...špatně jsem jí dotáhnul a voda začala vařit a byla fuč....v Alpách když jsem se vrazel dom z dovči....mrkni a dej vědět...je to divný,když jsi vyměnil turbo a začalo to!!! :roll:

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od GIIb »

pravě že vičko sem už rači koupil nový, pumpa, termostat vše ok to zjistím jestli žere vodu, před tím ale neubývala ale natlakovaný nějak moc to nikdy nebylo, jen tak normálně, když pojedu na třičtvrtě plynu aby to plnilo tak bar tak pohoda ale jak to dotlápnu tak chvilička a teplota vyletí do maxima a vaří to, ještě skusím zapojit saharu mám velkou dvouvrtulovou třírychlostní a pokud ta už to neuchladí tak je to jasný, pokud uchladí tak aspoň uvidím jestli tlakuje nebo ubyvá voda, ale až budu mit novou hadici, zrovna ta nejdraší rozdvojená do chladiče oleje mi praskla když to vařilo naposled :( to dokáže nejvíc vytočit když je v motoru 10 t. nalakovanej, vyleštěnej a dělá bordel!!

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od Keflek »

A ty se divis ? Kdyz tam peres vetsi tlak,je jasny ze se ti to bude vic hrat... :roll: Intercooler tam mas ? Pridals naftu ? Ja pokud tomu nalozim,tak mi teplota taky leze nahoru...Nemuzes to drzet pod plynem dlouho...

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od Homeless »

Po 20ti vteřinách se to nemůže takhle hřát, tam je něco špatně, nejspíš těsnění pod palicí.
Každopádně u takovýho tlaku už hledej vhodnej intercooler.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od ctvrta »

saharu zapojovat na zimu ani nemusis, pokud ti to vyleti takhle rychle tak to stejne nepomuze. koukni jestli funguje prepad z chladice do nadobky, ale jestli mas obeh v pohode, tak to fakt vypada, ze podfukuje tesneni. mel sem to uplne stejny. normalne to jezdilo bez problemu, jen malinko mizela voda, ale jak se tomu nalozilo, hned lezla teplota nahoru.

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od GIIb »

tak je to jasný začal tlakovat hadice, hlava musí dolu :(

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od jkjirka »

kdyžtak mám nějaký hlavy, kdyby se nedařilo

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: problém u zvyšování výkonu

Příspěvek od GIIb »

a máš hlavu z hydrama? ale z jedním tím odvětrávacím kanálem?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“