Předsuvník vstřiku - seřízení

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od layyen »

diesel service ... na něj mam taky dobrý reference, ne osobně, ale když cokoliv tak tam jezdí hodně známejch :)

chtěl sem starší mechanickej diesel, žádný moderní krámy s kilama elektroniky, a to taky mam :) auto mechanik nejsem, ale dycky sem se ve vsem hrabal. a u tehlech starsich aut, kdyz se neco poto, tak to pripadne zpravidla clovek dá stejně dokupy... udělá si vetsinu veci sam, ikdyz na tom stráví místo hodiny klidne pul dne protoze to dela poprvé v zivote, ale stojí to za to... pro vetsinu z nas na klubu neni auto jen dopravni prostredek ale je to i srdcovka, citovka :wink: kdyz to jede dobře, nežere, a má dobrej zvuk podle ucha.. tak to musí stačit... dřív sem jezdil i na friťák... taky to má svý odpurce, ale všecko se dá :) viz foto :)

tak jako nikdy nezapomenu na P205ku tak i golfík pro mě hodně znamena

ale golfík je spíš na pohodičku, pracant je felda na LPG, takže timhle ho mordovat nebudu..

ale to sem hodně odbočil
Přílohy
..
..
..
..
G4 2.0 85kW

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od picaso123123 »

layyen píše:diesel service ... na něj mam taky dobrý reference, ne osobně, ale když cokoliv tak tam jezdí hodně známejch :)

chtěl sem starší mechanickej diesel, žádný moderní krámy s kilama elektroniky, a to taky mam :) auto mechanik nejsem, ale dycky sem se ve vsem hrabal. a u tehlech starsich aut, kdyz se neco poto, tak to pripadne zpravidla clovek dá stejně dokupy... udělá si vetsinu veci sam, ikdyz na tom stráví místo hodiny klidne pul dne protoze to dela poprvé v zivote, ale stojí to za to... pro vetsinu z nas na klubu neni auto jen dopravni prostredek ale je to i srdcovka, citovka :wink: kdyz to jede dobře, nežere, a má dobrej zvuk podle ucha.. tak to musí stačit... dřív sem jezdil i na friťák... taky to má svý odpurce, ale všecko se dá :) viz foto :)

tak jako nikdy nezapomenu na P205ku tak i golfík pro mě hodně znamena

ale golfík je spíš na pohodičku, pracant je felda na LPG, takže timhle ho mordovat nebudu..

ale to sem hodně odbočil
Ahoj,jak jsem čet,tak jsem pochopil,že máš golfáro 1,6TD 44kw...píšeš že pěkně lítá...tohodle motora jsem také míval...a jezdil super....kolik ti jezdí....turbo mi také hvízdalo :wink:

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od layyen »

tak tak písnul sem ti SZ :)

zatim to dosti šetřim , zima, jezdim nejak tak rozumě, mírně na spotřebu a nechci tomu nijak extra nakládat, taky hlavně po starejch silnicích...
G4 2.0 85kW

stomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.01.2009 21:52

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od stomas »

chci se zeptat ja na těch fotkacf vidim nějake seřizovaci šrouby na volnoběžné otačky ale ja je tam nemam mam tam je tu pačku toho předvsřiku a to tahlo nic vic takže nevím do jake polohy ho mam dat aby byl na maximu

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od layyen »

vyfot to :) jinak jak řikal kolega mě, hejbej páčkou a sleduj co se deje, pak človeku dojde jak to funguje a kde co seridit...
G4 2.0 85kW

stomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.01.2009 21:52

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od stomas »

jo odpoledne to vyfotím

stomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.01.2009 21:52

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od stomas »

jo a chlapi ten předvsřik zveda otačky motoru jak za neho taham je to jak sitič u benzinaku pokud ano tak mi to otačky nezveda

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od layyen »

mění to jednoduše řečeno dobu kdy se vstřikuje nafta... jak dlouho před HÚ pístu... při studenejsim motoru je pro klidnějši a pravidelnejsi chod i pro lepší start potřeba jina hodnota nez na zahratym motoru... zpravidla se s tim menej i otacky ktery dou nahoru, ale nefunguje to tak ze by to jen menilo volnobeh... kdyz de motor tvrde, nepravidelne tak jde v nizsich otackach, kdyz ma nastavenej vhodne predvstrik tak jde klidnejc a i volnobeh se mírně zvedne...

mě to nedelao vubec nic, bylo to serizeny tak aby to s tim tahlem sice hejbalo ale temer skoro vubec...
G4 2.0 85kW

stomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.01.2009 21:52

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od stomas »

no pravě ja když zaněho zatahnu tak se mi otačky nwezvednou aani nepoznam žaden rozdíl v lepším startovaní nic mužu tahat a netahat aje to s otačkama stejne

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od layyen »

správně by při startu s nepouzitim tyhle veci mel jit motor tvrde, vic "drncat" s pouzitim tohohle se chod značně zklidní a i otacky mírně stoupnou, nejvic to poznas na vibracích a zvuku ... uvidime podle toho co vyfotis , pak je druhy provedeni co sem videl na čerpadle... kde se jenom napevnou štelovala delka lanka ktery hejbe... bude zalezet na čerpadle... golfa mam jenom kratce tak nemam moc přehled
G4 2.0 85kW

stomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.01.2009 21:52

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od stomas »

chlapi tak jsem byl si pohrat stim předsuvnikem avubec nereaguje at snim hybu nahoru dolu nic se neděje tak nevím co dal

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od picaso123123 »

stomas píše:chlapi tak jsem byl si pohrat stim předsuvnikem avubec nereaguje at snim hybu nahoru dolu nic se neděje tak nevím co dal
Tak budeš muset..nastavit čerpadlo...zvýšit předvstřik....ze strany pod krytem rozvodového řemene jsou tři šrouby,který drží čerpadlo...udělej si značku a pak nepatrně pohni čerpadlem ..myslím že od motoru...ale opravdu jen chloupek....utáhni a vyzkoušej.Tímto se seřizuje čas vstřiku před horní úvratí....dávka je daná na čerpadle,která se seřizuje na stolici.Je to to samé jak u benzínu...předstih

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: PŘEDSUVNÍK PŘEDVSTŘIKU - PROBLÉM - SEŘÍZENÍ

Příspěvek od layyen »

vyfot tu mrchu, nebo jukni na nejaky stelovatka co tam sou, pripadne takova "svorka" v kery drzi to lanko.. tak i tim se da zmenit rozsah pohybu na cerpadle...
G4 2.0 85kW

stomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.01.2009 21:52

Re: Předsuvník vstřiku - seřízení

Příspěvek od stomas »

zkusim to stim čerpadlem jestli to pujde ,jinak to lanko jsem měl odpojene astou pačkou jsem býbal nahoru adolu a nic to nereagovalo tak zkusim to čerpadlo

stomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.01.2009 21:52

Re: Předsuvník vstřiku - seřízení

Příspěvek od stomas »

tak jsem poladil to na těch šroubech trošku jsem otočil azjistil jsem když zatahnu za ten před sřik tak to jakoby mirně změni zvuk ta nevim jestli je to ono

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“