převodovka na 1,6D

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

převodovka na 1,6D

Příspěvek od vandermayder »

Ahoj,nevím,kde se ozvat,protože jsem nenašel kolonku převodovek......asi ji mám před smrtí,protože začíná nějak kňučet.Olej je vyměněný......A teď má otázka,co se stane,když tam dám jinou převodovku,než 1,6D? Pasuje tam vůbec benzinová? Podotýkám,že s tím golfem jezdím jen a jen do práce.....8km tam a 8km zpátky.....Dával jsem tam motor 1,9D a jak jsem měl převod dole,tak jsem úplně čuměl,že tam není klasické vypínání spojky......Kdysi jsem měl venku převod z Audi 80 benzin a byla tam klasická spojka s klasickým vypínacím ložiskem....mají to všechny golfy takto? Nebo se tím rozlišuje nafta od benzinu?Díky za rady.....
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

jo benzinovou prevodovku tam dostanes na 1.6D uz jsem to menil ale vim ze na jednom motoru jsem menil i spojku k tomu celou...no a co se tyce 1.9 kdyby jsi chtel tak mam jednu prevodovku 1.9TDckovou

Uživatelský avatar
Drag
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 04.10.2007 13:30
Bydliště: České Budějovice-Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od Drag »

:D jo napácháš to bez problémů kdyžtak tu mám na 1.6td několik převodovek

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vandermayder »

no,když jsem ten motor měnil,tak na té 1.9 byla spojka z 1.6. Borec,co jsem to od něj kupoval,to kdysi měl v jedničce.Takže bez práce a bez námahy.Co se převodu týče,tak momentálně nemám čas moc trávit v garáži,ale snad se k tomu urvu co nejdříve.Děkuji za vaše nabídky.Ještě to snad vydržím a pak udělám opravu trošku rozsáhlejší.......tak teda benzin má upoi stejnou spojku jak diesel?
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od Golficek1 »

Já jsem měl na 1.6D větší spojku než na td,jinak tu špajzku tam dáš,ale nedávej benzínovou záběr otáček je u diesla hodně níž.Zbytečně bys točil motor,hlavně v kopcích je to znát.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vwCharlie »

převodovky ti tam půjdou strčit všechny krom 2Y aniž by jsi musel sahat na spojku. Ty ses u Audi setkal pravděpodobně s jiným uspořádáním spojkového setu. Setrvák-lamela-přítlačák (v pořadí od kliky) má u GII jen 1.3benzin. Zbytek je naopak a spojkové ložisko v převodovce na druhé straně. Převodové poměry si můžeš porovnat tady http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... riebe.html . Jedinný problém,s čím by ses mohl setkat,je velikost unášečů poloos. Ty se dají přehodit,ale lépe se to dělá,když je převodvka venku,než když to zjistíš až je se vším na autě :)

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vandermayder »

jj,díky za odkaz.Ještě se chci optat,jak lze vyměnit gufera pod unášeči poloos......teče mi to tam jak Bečva a co chvíla nalévám olej do převodu.....na tomto převodu už toho moc nezachráním,ale do budoucna.....díky.
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vwCharlie »

vyndáš z unašeče ucpávku,pod ní je segera s podložkou a unašeč pak sundáš nebo stáhneš. Pak můžeš vyměnit gufero,zkontroluj si ale přitom i tem mosazný kroužek pod unačem,jestli není prasklý.

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vandermayder »

A ten mosazný kroužek slouží k čemu? Vymezení? Ta ucpávka je kde? Musíš polopatě.....odkrůtím 6 imbusů na vnitřním kloubu,pak dám hřídel bokem a ?
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vwCharlie »

vandermayder píše:A ten mosazný kroužek slouží k čemu? Vymezení? Ta ucpávka je kde? Musíš polopatě.....odkrůtím 6 imbusů na vnitřním kloubu,pak dám hřídel bokem a ?
a uvidíš to :wink:

A ten kroužek je tam podle mě čistě jen na vymezení.
Přílohy
Bez názvu.JPG

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vandermayder »

děkuji,tohle mi postačí,ale co když bude ten kroužek pod unášečem prasklý?????Seženu to někde?
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: převodovka na 1,6D

Příspěvek od vwCharlie »

vandermayder píše:děkuji,tohle mi postačí,ale co když bude ten kroužek pod unášečem prasklý?????Seženu to někde?
nový stojí podle Etky nějak 350,-,to je ale pálka,kdyby jsi měl prasklý,tak se ozvi,mám i starší dobré. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“