Vačka

1.6D, 1.6TD
GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Vačka

Příspěvek od GIIb »

Zdravim, experimentovali ste někdo z vačkou? Mám 1,6 TD a snažím se s toho motoru dostat maximum, nevíte někdo jestli je lepší vačka z jinýho motoru, třeba z 1,9 TD, nebo TDI? mám tu vačku právě trochu sjetou a chci vědět jestli mám sehnat origo tu stejnou nebo z něčeho jinýho, dík

Uživatelský avatar
em-phaser
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka

Příspěvek od em-phaser »

dieselpower.cz
:wink:
Audi A4 S-line fahrwerk+ex Modrej Golf II. mTDi porschekanál mit hifi anláge
"Danke Wolfsburg"
Lancia Delta Evo 1
Vin Diesel není on...to jsem přeci jáááááá !!!

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Vačka

Příspěvek od vwCharlie »

u tohoto motoru budeš experimentovat až doexperimentuješ :) .Co chceš zkoušet z ostrou vačkou na tenhle komůrkáč mechanickým čerpadlem z doby kamené? Dej tam takovou,jaká tam má být,uděláš tak nejlíp :wink: . To že máš sjetou tu starou vačku si myslel co,že je nějak poškozená? Co hlava a koníky,ty jsou v pořádku?

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Vačka

Příspěvek od picaso123123 »

Nech tam tu vačku origo...a jdi po příčině...nebo to jezdí jak má...a Ty chceš jen zvýšit výkon :!:

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Vačka

Příspěvek od picaso123123 »

Jo ještě jednu poznámku...jestli ti jede 190km...bez problému...já jsem ho měl před 10lety..tak je god.Dal i přes 200km..ale to měl najeto 100 000km....zajetý motůrek.....určitě jde z něho mačkat....nebo prodej a kup tdi..a můžeš ladit pijan...ale néé pijan :!: :lol:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Vačka

Příspěvek od vwCharlie »

hele,ty tu chceš opět s tou rychlostí rozpoutat peklo co? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka

Příspěvek od KOŠŤÁL »

vwCharlie píše:hele,ty tu chceš opět s tou rychlostí rozpoutat peklo co? :lol: :lol:
Ty mu nevěříš? :lol:
GIIb: Neexperimentuj,nech bejt
Obrázek

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka

Příspěvek od ok »

GIIb píše:Zdravim, experimentovali ste někdo z vačkou? Mám 1,6 TD a snažím se s toho motoru dostat maximum, nevíte někdo jestli je lepší vačka z jinýho motoru, třeba z 1,9 TD, nebo TDI? mám tu vačku právě trochu sjetou a chci vědět jestli mám sehnat origo tu stejnou nebo z něčeho jinýho, dík
Právě že na TD je ostřejší vačka než na TDI, proto se do TDIček používá. A jestli chceš výkon, tak tam dej mTDI :wink:

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Vačka

Příspěvek od GIIb »

Výkon už mám,mám ten motor komplet po GO, uplně jak novej (ale hesčí protože je v laku :D ), včetně výbrusů, hlavy, turba z 1,9, čepadla,všeho, jede jak pila, teď má najeto 5000, jenže vačku mám z jinýho motoru, tamta původní se mi už vůbec nelíbila a tato co mám teď tak má asi o 1 mm sjetý vrcholky vaček a proto chci jinou, tak se ptám jestli rovnou nesehnat s něčeho jinýho když musím tak jak tak dát jinou, ale dobrá když je nejlepší origo, seženu origo z TD, ještě tomu nedávám uplně pokouřit ale když mu tlápnu tak ve 2300 ot, už má turbo 1,4 baru, jede líp jak TDI v GIII

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka

Příspěvek od ok »

GIIb píše:Výkon už mám,mám ten motor komplet po GO, uplně jak novej (ale hesčí protože je v laku :D ), včetně výbrusů, hlavy, turba z 1,9, čepadla,všeho, jede jak pila, teď má najeto 5000, jenže vačku mám z jinýho motoru, tamta původní se mi už vůbec nelíbila a tato co mám teď tak má asi o 1 mm sjetý vrcholky vaček a proto chci jinou, tak se ptám jestli rovnou nesehnat s něčeho jinýho když musím tak jak tak dát jinou, ale dobrá když je nejlepší origo, seženu origo z TD, ještě tomu nedávám uplně pokouřit ale když mu tlápnu tak ve 2300 ot, už má turbo 1,4 baru, jede líp jak TDI v GIII
1,4 baru je až moc na komůrkáče, je jedno že je po GO, stejně na to ten motor není, hrozně se ohřívá hlava a pak to rádo praská.

Uživatelský avatar
Drag
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 04.10.2007 13:30
Bydliště: České Budějovice-Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka

Příspěvek od Drag »

:D dej na to IC a bude to lepší...kdyžtak tu jeden takovej mám na TD jak ušitej

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka

Příspěvek od ok »

Drag píše::D dej na to IC a bude to lepší...kdyžtak tu jeden takovej mám na TD jak ušitej
To doufám že ho tam má, aspon aby šla trochu teplota dolu.

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Vačka

Příspěvek od GIIb »

nemám tam IC ale tet tam chci dát z fiata coupé, ještě tomu nedávám tak aby se přehřála hlava ještě je skoro v záběhu ale nedávno sem tam dával velkej chladič s toleda 1,9 se dvouma saharama tak chlazení je vyřešený, ještě ten IC

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka

Příspěvek od ok »

Z T5 tam padne IC jak pr**l na hrnec :mrgreen:
Přílohy
Obraz040.jpg

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Vačka

Příspěvek od picaso123123 »

ok píše:
GIIb píše:Výkon už mám,mám ten motor komplet po GO, uplně jak novej (ale hesčí protože je v laku :D ), včetně výbrusů, hlavy, turba z 1,9, čepadla,všeho, jede jak pila, teď má najeto 5000, jenže vačku mám z jinýho motoru, tamta původní se mi už vůbec nelíbila a tato co mám teď tak má asi o 1 mm sjetý vrcholky vaček a proto chci jinou, tak se ptám jestli rovnou nesehnat s něčeho jinýho když musím tak jak tak dát jinou, ale dobrá když je nejlepší origo, seženu origo z TD, ještě tomu nedávám uplně pokouřit ale když mu tlápnu tak ve 2300 ot, už má turbo 1,4 baru, jede líp jak TDI v GIII
1,4 baru je až moc na komůrkáče, je jedno že je po GO, stejně na to ten motor není, hrozně se ohřívá hlava a pak to rádo praská.

Tak to máš pravdu,že se ohřívá....měl jsem ho....a na turbu přidáno...a když dostával nakládačku...je pravda,že jel jak sviň....ale také teplota...na červenej.....hlava mi ale nepraskla...najezdil jsem cca 200 000km a nic..pravda dělal jsem těsnění....chce to šetřit....ten coler...tomu může helfnout..ale nemám to vyzkoušeno...tak nevím :roll:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“