Emisní normy

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisní normy

Příspěvek od pino.t »

picaso123123 píše:Tak tady je to jasný...zde se všichni najdete....a je to bez dohadů ................................................... http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008091001 .................................... :wink: :roll:
Tak mi tam ty chytrej najdi 1,9TD typ AAZ TD KAT :!:
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Emisní normy

Příspěvek od picaso123123 »

pino.t píše:
picaso123123 píše:Tak tady je to jasný...zde se všichni najdete....a je to bez dohadů ................................................... http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008091001 .................................... :wink: :roll:
Tak mi tam ty chytrej najdi 1,9TD typ AAZ TD KAT :!:

Tak hledej chytře :!: ...a proč to řešíš na tvém autě....nechápu...tobudeš kupovat zase tento samej model :?: Platíš to jen při přepsání na sebe...jestli to opravdu tak nutně potřebuješ zjistit,dojdi si na úřad a tam ti to řeknou....já mám ten samej motor co Ty a mám euro1....směrnici v mém TP je 91/441...r.v 1996.....stačí :roll:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisní normy

Příspěvek od pino.t »

picaso123123 píše: Tak hledej chytře :!: ...a proč to řešíš na tvém autě....nechápu...tobudeš kupovat zase tento samej model :?: Platíš to jen při přepsání na sebe...jestli to opravdu tak nutně potřebuješ zjistit,dojdi si na úřad a tam ti to řeknou....já mám ten samej motor co Ty a mám euro1....směrnici v mém TP je 91/441...r.v 1996.....stačí :roll:
Tak psal si, že tam najdeme všichni a bez dohadů a já tam můj nemám :P
A nebudu kupovat stejnej model, ale novější model se stejným typem motoru.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Emisní normy

Příspěvek od picaso123123 »

pino.t píše:
picaso123123 píše: Tak hledej chytře :!: ...a proč to řešíš na tvém autě....nechápu...tobudeš kupovat zase tento samej model :?: Platíš to jen při přepsání na sebe...jestli to opravdu tak nutně potřebuješ zjistit,dojdi si na úřad a tam ti to řeknou....já mám ten samej motor co Ty a mám euro1....směrnici v mém TP je 91/441...r.v 1996.....stačí :roll:
Tak psal si, že tam najdeme všichni a bez dohadů a já tam můj nemám :P
A nebudu kupovat stejnej model, ale novější model se stejným typem motoru.

No tak ve tvém případě,bych koupil auto,aby to mělo napsané v TP...a nebudeš mýt pakec...jinak ty tabulky jsou dost dobré...jiné snad nejsou...nemáš to napsáno...budou to brát nejspíš podle roku....však oni si řeknou kolik zacálujem....dáš bůra nebo trojku...tak s tím počítej při koupi a odečti si částku.... :lol:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisní normy

Příspěvek od pino.t »

picaso123123 píše: No tak ve tvém případě,bych koupil auto,aby to mělo napsané v TP...a nebudeš mýt pakec...jinak ty tabulky jsou dost dobré...jiné snad nejsou...nemáš to napsáno...budou to brát nejspíš podle roku....však oni si řeknou kolik zacálujem....dáš bůra nebo trojku...tak s tím počítej při koupi a odečti si částku.... :lol:
Jenže když v techničáku není napsána emisní norma a je vyrobeny v roce 1991, tat to budou brát podle čeho? Budou chtít 10 k? Ale motor je stejnej B3 i v B4, ale B4 už má v techničáku napsany emisní normy. Nekdo tu psal, že by to mělo jít do techničáku doplnit.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Emisní normy

Příspěvek od picaso123123 »

pino.t píše:
picaso123123 píše: No tak ve tvém případě,bych koupil auto,aby to mělo napsané v TP...a nebudeš mýt pakec...jinak ty tabulky jsou dost dobré...jiné snad nejsou...nemáš to napsáno...budou to brát nejspíš podle roku....však oni si řeknou kolik zacálujem....dáš bůra nebo trojku...tak s tím počítej při koupi a odečti si částku.... :lol:
Jenže když v techničáku není napsána emisní norma a je vyrobeny v roce 1991, tat to budou brát podle čeho? Budou chtít 10 k? Ale motor je stejnej B3 i v B4, ale B4 už má v techničáku napsany emisní normy. Nekdo tu psal, že by to mělo jít do techničáku doplnit.

Zde je odpověď... :wink: jen hledat na netu...co :?: :?:

...............B)V osvědčení o registraci vozidla (resp. v technickém průkazu) není uvedena přímo mezní hodnota emisí např. EURO 2, je však uveden konkrétní emisní předpis EHK/OSN (např. 83.01C) či emisní směrnice EHS/ES (např. 94/12). V tomto případě se nejdříve určí, které mezní hodnotě emisí (EURO) daný předpis či směrnice odpovídají a z tohoto se stanový vlastní výše poplatku.
C)V osvědčení o registraci vozidla (resp. v technickém průkazu) není uvedena přímo mezní hodnota emisí např. EURO 2, ani konkrétní emisní předpis EHK/OSN (např. 83.01C) či emisní směrnice EHS/ES (např. 94/12). V tomto případě se vychází z předpokladu, že vozidlo neplní ani nejnižší mezní hodnotu emisí – EURO 1 – a tudíž tomu odpovídá výše poplatku 10 000 Kč. Tento předpoklad je dán tím, že při typovém schvalování vozidel v minulosti, která již plnila mezní hodnotu emisí EURO 1 byl emisní předpis v rámci schválení technické způsobilosti uváděn, potažmo zapisován do technického průkazu. V případě, že žadatel o první registraci či přeregistraci se domnívá, že vozidlo i přes absenci zápisu plní určitou mezní hodnotu emisí a může tuto skutečnost věrohodně prokázat, provede na základě tohoto prokázání úřad zápis plnění emisní normy do technického průkazu či osvědčení o registraci vozidla a dále se postupuje podle bodu B).


Zde je celí článek....podle tohodle...nemáš ani Euro1 ........ http://www.zeleni.cz/11798/clanek/od-le ... ch-ojetin/ .......... :roll: :wink:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Emisní normy

Příspěvek od vwCharlie »

pino.t: kura co furt melete všichni o 10 klackách,všichni jsou z toho úplně na kaši a celý stát vytváří z toho obrovskou paniku a pro mě poplatek 3500,- nebo 5000,- není důvod abych si nekoupil auto za 20-50tis. a musel si jít tak koupit auto za 150tis. abych nezaplatil nic a to ještě kdo ví jestli. Kdo nemá auto a má si ho v plánu pořídit,tak díky této panice se teď aspoň dobře nakupuje. :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisní normy

Příspěvek od pino.t »

Supr a ještě mi vysvětli:
"V případě, že žadatel o první registraci či přeregistraci se domnívá, že vozidlo i přes absenci zápisu plní určitou mezní hodnotu emisí a může tuto skutečnost věrohodně prokázat"
Jak tu skutečnost mohu věrohodně dokázat?
Že tam přivezu druhy auto, ktery má v techničáku napsanej stejnej typ motoru a k tomu, že plní určitou EuroNormu?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Emisní normy

Příspěvek od picaso123123 »

vwCharlie píše:pino.t: kura co furt melete všichni o 10 klackách,všichni jsou z toho úplně na kaši a celý stát vytváří z toho obrovskou paniku a pro mě poplatek 3500,- nebo 5000,- není důvod abych si nekoupil auto za 20-50tis. a musel si jít tak koupit auto za 150tis. abych nezaplatil nic a to ještě kdo ví jestli. Kdo nemá auto a má si ho v plánu pořídit,tak díky této panice se teď aspoň dobře nakupuje. :wink:

Přesně tak...máš pravdu...nechci cálovat 10klacků...musím vytáhnout daleko peněz mnoho....pak ale neřeším 10klacků :lol: možná jen 3klacky....a nebo také nic...za půl mega...a tím jsme s tím vyjebali... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Emisní normy

Příspěvek od picaso123123 »

pino.t píše:Supr a ještě mi vysvětli:
"V případě, že žadatel o první registraci či přeregistraci se domnívá, že vozidlo i přes absenci zápisu plní určitou mezní hodnotu emisí a může tuto skutečnost věrohodně prokázat"
Jak tu skutečnost mohu věrohodně dokázat?
Že tam přivezu druhy auto, ktery má v techničáku napsanej stejnej typ motoru a k tomu, že plní určitou EuroNormu?


Prosím...co řešíš...stále dokola....přesně ti to řeknou Ty nahoře...dojdi se zeptat co potřebují...pak vytáhneš půl mega a koupíš novou káru,která má Euro4/5...a neplatíš nic...je to jasný...konec...ahoj :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisní normy

Příspěvek od pino.t »

vwCharlie píše:pino.t: kura co furt melete všichni o 10 klackách,všichni jsou z toho úplně na kaši a celý stát vytváří z toho obrovskou paniku a pro mě poplatek 3500,- nebo 5000,- není důvod abych si nekoupil auto za 20-50tis. a musel si jít tak koupit auto za 150tis. abych nezaplatil nic a to ještě kdo ví jestli. Kdo nemá auto a má si ho v plánu pořídit,tak díky této panice se teď aspoň dobře nakupuje. :wink:
Já jsem úplně v klidu, aut mám dost, jen sem krapet zvědavej :mrgreen:
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Emisní normy

Příspěvek od picaso123123 »

pino.t píše:
vwCharlie píše:pino.t: kura co furt melete všichni o 10 klackách,všichni jsou z toho úplně na kaši a celý stát vytváří z toho obrovskou paniku a pro mě poplatek 3500,- nebo 5000,- není důvod abych si nekoupil auto za 20-50tis. a musel si jít tak koupit auto za 150tis. abych nezaplatil nic a to ještě kdo ví jestli. Kdo nemá auto a má si ho v plánu pořídit,tak díky této panice se teď aspoň dobře nakupuje. :wink:
Já jsem úplně v klidu, aut mám dost, jen sem krapet zvědavej :mrgreen:

opravdu netuším,co to přesně bude za lítačku jim donést důkaz,že mám to či ono euro...možná ve finále se vyplatí zacvakat 10klacků...ale v tvém případě,jak jsi psal,že budeš kupovat novější tak budeš řešit 5 nebo 3 klacky....ale máš výhodu že si můžeš vybrat...nejméně budeš asi platit 3 tisícovky...u TDI r.v 1996/7...možná podle těch tabulek a roků co tam píšou :wink:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Emisní normy

Příspěvek od vwCharlie »

pino.t píše:
vwCharlie píše:pino.t: kura co furt melete všichni o 10 klackách,všichni jsou z toho úplně na kaši a celý stát vytváří z toho obrovskou paniku a pro mě poplatek 3500,- nebo 5000,- není důvod abych si nekoupil auto za 20-50tis. a musel si jít tak koupit auto za 150tis. abych nezaplatil nic a to ještě kdo ví jestli. Kdo nemá auto a má si ho v plánu pořídit,tak díky této panice se teď aspoň dobře nakupuje. :wink:
Já jsem úplně v klidu, aut mám dost, jen sem krapet zvědavej :mrgreen:
šel bych potom asi na dopravku a narovinu se jich tam zeptal s tím že bych jim ukázal techničák,co tam mám napsané,aby ti na informacích něco neřekli a ty pak budeš jen čumět u okénka,že je to jinak :)

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisní normy

Příspěvek od pino.t »

vwCharlie píše:šel bych potom asi na dopravku a narovinu se jich tam zeptal s tím že bych jim ukázal techničák,co tam mám napsané,aby ti na informacích něco neřekli a ty pak budeš jen čumět u okénka,že je to jinak :)
No právě, tady na informacích je to natolik divoky, že by ti neporadili ani jak vyplnit ten papír o odhlášení vozu na jiného majitele. :lol:
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“