predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
motorgt2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 06.05.2008 23:02
Bydliště: vyškov

predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od motorgt2 »

mam tu dotaz jestli jde predelat šperu neboli diferak z prevodovky 2y na prevodovku fm jde my o to ze stou šperou se toci obe dve kla zaroven a ne kazdy jinak prevodvky 2y by to meli myt co jsem se dozvedel 30%aby zabirala obe kola optimal by bylo tak 50% ja jse ptam jestli to jde predelat? a jestrli by se to dalo nejak poladit na tch 50% procent aby to zabiralo obe kola ja vim ze by se stem hur ridilo ale myslim ze by se tim urcite zlepsil prenos tociveho momentu na vwozovku dik za rady

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od vwCharlie »

je to takový všeobecný dotaz,o kterém se těžko rozhoduje,kde ho zařadit,záleží na úhlu pohledu,hodil jsem to tedy sem do "ostatních",ale nic se zas tak hrozného nestalo,hlavně klídek :) :wink:

motorgt2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 06.05.2008 23:02
Bydliště: vyškov

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od motorgt2 »

hm tak tady my uz vubec nikdo neporadi :roll: :roll: :cry: :|

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od vwCharlie »

víš co ty chytrej,rači si oprav ty pravopisné hrubky ať se to dá aspoň přečíst. A v tom ti asi těžko takto z hlavy někdo poradí,když nikdo ani neví,jaký je přesně diferák v převodovce FM. Už jenom taková pitomá věc,že ti nemusí sedět zuby na obvodě. Dej si tam celou převodovku 2Y a máš klid.

motorgt2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 06.05.2008 23:02
Bydliště: vyškov

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od motorgt2 »

no to prave ne spojeni prevodovky fm proto ze je nejkratsi a diferak z 2y to byl hukot :evil: :mrgreen: a bohuzel tu prevodovku sem nemel rozdelanou tak fakt nvm jakej tam je ozub prevod

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od lister »

vwCharlie : možná by stálo za to všechny "převodovkový" témata soustředit do jedný podsekce, nemá smysl stejný problémy řešit v sekcích motory diesel i benzín když jsou ty převodovky stejný.. co třeba "podovozek" akorát by se do toho podtitulku "Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu..." přidaly převodovky ?


motorgt2 : asi tě zklamu ,ale asi takhle diferák z 2Y do FM nedáš, dál 2Y ani ostatní 020 převodovky od roku 84 dál nemají samosvor ikdyž si to občas někdo myslí, to že se oba unašeče točí stejným směrem je vedlejší produkt snahy snížit hlučnost převodovky, prostě pod unašečema jsou pružiny který tlačí bronzovej konickej kroužek do prostoru mezi klec diferáku a osu která spojuje planetový kolo s unašečem, tím se vymezuje vůle a kromě toho ten kroužek přibřžďuje relativní pohyb osy vůči kleci diferáku, což má za následek asi 20% svornost (tak přece jen tam něco je :)
zvětšením přítlaku pružin se dá svornost zvýšit, sada podložek na zvýšení svornosti se dá koupit v každým eshopu s vw dílama v usa, nebo třeba za 18kč ve fabory.

jinak poskládat převodovku z 2Y a FM by neměl být problém, použiječ skříň 2Y, diferák 2Y, odvrtáš nýty veměníš stálej převod za FM, výstupní hřídel FM, vstupní hřídel 2Y, sady kol pro jednotlivý stupně použiješ tak aby byly spárovaný , kola pro 4kvalt z 2Y můžeš vyhodit protože ty jako jediný nepůjdou nasadit na FM hřídel.

když budeš trošku počítat zjistíš že rozdíl mezi 2Y a FM je na pětku v 6000 otáčkách jen nějakejch 10km/h , takže nevím jestli to má vůbec smysl...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od vwCharlie »

zkusím napsat adminovi,jestli zareaguje,udělal bych to přesně jak píšeš,tam to bude nejlepší. Sice když to nejde zařadit mezi motory a jinde,tak na to tu je sekce "ostatní",ale ta se spíš po čase naklonila k pokecu a problémy se tam moc neřeší.

motorgt2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 06.05.2008 23:02
Bydliště: vyškov

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od motorgt2 »

lister: klobouk dolu fakt ses king na vw ...........jinak jsem se jen ptal jestli by to slo nejde my o to predelat tu 2y prevodovku do fm -kove ja prave myslel ze ten diferak maji jen 2y tak proto otazka je jestli by slo koupit jak ty rikas sadu podlozek na zviseni svornosti na tu fm prevodovku? nebo by se muselo udelat ten postup co jsi popsal a do teho pak koupit tu sadu tech podlozek?
jo a co je to "nebo třeba za 18kč ve fabory" to je nejakej shop to neznam nemohl bys nehodit link? jo a jak si psal ze by to nemelo smysl me nejde o ten rozdil na te5 o tech 10km spis jde o to jestly by to opravdu melo lepsi trakci a tudiz lepsi prenos t.m. na vozovku kdybych se dostal na tu svornost dejme temu 45-50% jestli by to nemelo jinci viznam tak do teho nejdu ale tohle me opravdu zajima moc o tem nevim ale clovek se uci :roll:

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od lister »

na FM svornost podložkama nezvýšíš, leda výměnou difráku za samosvor, ale tím znásobíš cenu auta :wink:
fabory je firma prodávající spojovací materiál - http://www.fabory.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, pobočka mimo jiné v Brně na vídeňský.
jestli ti nejde o těch 10km/h , tak se na FM vybodni a laboruj s podložkama na 2Y.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

motorgt2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 06.05.2008 23:02
Bydliště: vyškov

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od motorgt2 »

lister:no to jsi me nepotesil ja jsem prave prodal tu 2y tak spis bych chtel prekopat ten diferak za samosvor do te me fm prevodovky slo by to nejak a popripade s ceho vzit ten samosvor a postup dikkkkkkk

Uživatelský avatar
autocross
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.11.2015 15:12
Bydliště: Bystřice

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od autocross »

Jen tak zběžně pročítám a pozastavil jsem se nad těmi kolíčky v difu. Popravdě jsem o tom v životě neslyšel. Ale měl jsem jednu skříň v Gll (bohužel už nevím jakou) a ta se skutečně chovala, jako by měla nějakej pdvodnej samosvor. Je tento systém u všech převodovek golf ll a lll?
Bylo VW G l 1.1, VW Passat B1 1.3, VW G ll 1.6D, TD, 1.6, 1.8KR, G lll 1.4, AUDI 100 C43 1.8, C44 2.3E, A3 1.8 Turbo

je Citroen C5 2.2HDi, Iveco Daily 35S15, Subaru Impreza STi a VW G lll GTi

Uživatelský avatar
Luken
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 28.04.2009 14:39
Bydliště: České Budějovice-Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od Luken »

autocross píše:Jen tak zběžně pročítám a pozastavil jsem se nad těmi kolíčky v difu. Popravdě jsem o tom v životě neslyšel. Ale měl jsem jednu skříň v Gll (bohužel už nevím jakou) a ta se skutečně chovala, jako by měla nějakej pdvodnej samosvor. Je tento systém u všech převodovek golf ll a lll?
Špéra tam origo není leda že to tam nikdo dal. :pleasantry:

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: predelani "spery" na jinou prevoduvku???????????

Příspěvek od Marosh16v »

Lister to výše popsal, nějaká "malá" špéra tam je ;) ...i mě 16v gumoval oběma kolama a na zvedáku se točili obě kola stejným směrem :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“