silentbloky ramen

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Winkl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od Winkl »

je moc velký problém, když to tam nemám? Mě to ten šílený děda na geometrii vytáhl, že to z tama vyndává prej vždycky... :lol:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od vwCharlie »

mělo by to tam být kvůli správnému vystředění. Pak jednou vytáhneš rameno a můžeš dělat geometrii znovu. On to možná vytahuje,jak to tam někdo špatně dá a zdeformuje se ta trubička,která potom nemá žádný smysl.
To je tak jak amavet,který si dělal silentblok v rameni,trubičku asi špatně nasunul a i přes dotažení mu to tam lítá,protože se tam někde skřípla nebo co,tak si přijel pro novou :mrgreen: . Ještě,že on aspoň o tom ví.

Uživatelský avatar
Winkl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od Winkl »

vwCharlie píše:mělo by to tam být kvůli správnému vystředění. Pak jednou vytáhneš rameno a můžeš dělat geometrii znovu. On to možná vytahuje,jak to tam někdo špatně dá a zdeformuje se ta trubička,která potom nemá žádný smysl.
To je tak jak amavet,který si dělal silentblok v rameni,trubičku asi špatně nasunul a i přes dotažení mu to tam lítá,protože se tam někde skřípla nebo co,tak si přijel pro novou :mrgreen: . Ještě,že on aspoň o tom ví.
no právě, že jim nic není...nechal mi je v sáčku v kastlíku...

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od Golfík 2 »

Zdravím.Chci se zeptat jestli je hodně náročný vyměnit silenblok u převodovky na golf II 1.6 D r.v 1990.Díky za info

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od AllanMaxi »

Dám to do tohoto tématu,někde to tu kdysi bylo,ale nemohu to tu ve vyhledávači najít.jedná se tedy o:
je rozdíl u silentbloku z Audi TT nebo origo GII na jeho vnitřním průměru? :drinks:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
bartpt
Profík
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od bartpt »

Jsou stejné... normálně je tam dáš, jsou plné a nestojí to nesmysl jako PU

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od AllanMaxi »

bartpt píše:Jsou stejné... normálně je tam dáš, jsou plné a nestojí to nesmysl jako PU
no dobrá,takže k věci...po instalaci ramen s těmito silentbloky,při rejdu nebo jen lehkým zatočení,je jedno na kterou stranu,ozývá se vždy brutální lupnutí od zadního bloku ramene,plíšky na vymezení mám funglovky,stažený na fest a cestuje rameno a co víc,při akceleraci se mi stahujou a rezevírají ramena...takže to začne plavat jako prase,moc příjemný v zátáčkach :negative:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od areka »

Já mám taky plný z octavie a nedělá to nic. :wink: Na starý, původní GII jsem auto honil po silnici jak zajíce.

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od AllanMaxi »

už mě to pěkně vytáčí,protože si už jak magor dělám po čtvrtý geometrii a pokaždý rozházená...žere to vnitřky mejch semislicků,takže docela mizej :negative:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
bartpt
Profík
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od bartpt »

Také nevím od nikoho kdo je dal, že by měl nějaké problémy.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: silentbloky ramen

Příspěvek od vwCharlie »

nejlepší je dát origo od nějaké dobré značky,použít tu vystřeďovací trubku a je klid. Když se nalisuje tak jak má,tím myslím správné natočení a nerozjebete ho kladivem,tak tam i vydrží.
U silentbloků z TTčka je průměr pro šroub menší než u origo GIIsilentu,je asi jen cca o 1mm větší než průměr šroubu,tak žádná vystřeďovací trubka není třeba. Ale co jsem dával ty silenty z TT,tak se mi to zdá strašně tvrdé a v kombinaci třeba se stavítkem a nízkoprofilovýma gumama je to to už úplný mordor,to kolo se ani nehne a jsou to rány jak cyp,když se něco přejede...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“