syncro

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

syncro

Příspěvek od nwr »

docela se mi to zalibilo, ale nic moc o tom nevim.zajima me od jakeho roku se to vyrabelo popripade u jakych motoru jde pouzit. hledal jsem na netu dily se na to prodavaji ale auto jsem nenasel zadne na prodej ,takze jestli se nejedna o nejakou edici.

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: syncro

Příspěvek od xanadu »

nwr píše:docela se mi to zalibilo, ale nic moc o tom nevim.zajima me od jakeho roku se to vyrabelo popripade u jakych motoru jde pouzit. hledal jsem na netu dily se na to prodavaji ale auto jsem nenasel zadne na prodej ,takze jestli se nejedna o nejakou edici.
1986, prodavalo se to s motory 1.8, otázce u jakých motorů jde použít nerozumím :oops: , díly se prodávají a auta též :wink:

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/jgs_po ... d=119&sid=" onclick="window.open(this.href);return false;
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: syncro

Příspěvek od nwr »

myslim tim jestli se da syncro pouzit i u silnejsich nebo slabsich motoru. zatim jsem nasel jenom jednoho golfa.

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od Adams »

nwr píše:myslim tim jestli se da syncro pouzit i u silnejsich nebo slabsich motoru. zatim jsem nasel jenom jednoho golfa.
A co chces resit? Si myslim ze kdyz bude motor ok tak na co menit.
Jinak podle me na tu prevodovku jde asi kazdy 1.6-18l motor.

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: syncro

Příspěvek od Marosh16v »

NWR neví, že syncro, znamená 4x4 ...tím je myslím zodpovězeno vše... :roll:

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: syncro

Příspěvek od nwr »

Marosh16v píše:NWR neví, že syncro, znamená 4x4 ...tím je myslím zodpovězeno vše... :roll:
tak ted si vazne rozvinul me vedomosti... moc diky...

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: syncro

Příspěvek od nwr »

Adams píše:
nwr píše:myslim tim jestli se da syncro pouzit i u silnejsich nebo slabsich motoru. zatim jsem nasel jenom jednoho golfa.
A co chces resit? Si myslim ze kdyz bude motor ok tak na co menit.
Jinak podle me na tu prevodovku jde asi kazdy 1.6-18l motor.
tohle jsem chtel vedet. jestli ta prevodovka jde i na jine motory. dik za odpoved

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: syncro

Příspěvek od vandermayder »

jj, syncro je fajn, ale má obrovsků nevýhodu. Dělaly se jen benziňáky, což je celkem na p..u protože v terénu to žere i trávu kolem cesty a když někdo řekne, že s předokolků jezdí pod 8, tak lže, co teprů, když taháš navíc další převod a vjedeš mimo cestu.....
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: syncro

Příspěvek od shazzer »

vandermayder píše:jj, syncro je fajn, ale má obrovsků nevýhodu. Dělaly se jen benziňáky, což je celkem na p..u protože v terénu to žere i trávu kolem cesty a když někdo řekne, že s předokolků jezdí pod 8, tak lže, co teprů, když taháš navíc další převod a vjedeš mimo cestu.....
Obavam se, ze toto nebyl zcela podlozeny prispevek, nebot:
1) G2 syncro se samozrejme vyskytuje i v provedeni diesel, i kdyz je pomerne vzacne, nevelke mnozstvi takovych vozu bylo dodano jiz originalne s dieselovym motorem, vetsinou se vsak jednalo o dodatecne prestavby (vice ci mene dobre).
2) G2 syncro neni vozidlo urcene do terenu! Dokonce i Country je (i pres vyztuzeny podvozek, zvysenou svetlou vysku a zmenenou prevodovku (trvaly prevod) vyslovne urceno jen pro "zpevnene cesty a lehky teren".
3) s beznym G2 (predni nahon) se samozrejme lze pri rozumne jizde a radne serizenem motoru dostat spotrebou bohate pod 6l/100km (benzin), se syncrem jen o malo vice. Jeste o neco hure je na tom Country, ale stale jsou to hodnoty pod 10l/100km. To ovsem plati pro jizdu po silnici, spotreba v terenu (kam se s tim stejne nelze dostat) se udava v l/h. Samozrejme pokud nekdo jezdi "jako ...", misto tlumice vyfuku ma rouru od kamen a kdovijak vytuneny motor, potrebuje misto nadrze cisternovy vlek a nesmi se tomu divit.

Takze zaver pro nwr:
1) G2 syncro je (presneji byla) urcita varianta G2, ktera umoznuje svym koncepcnim usporadanim pohonu lepsi vyuziti prenosu hnaci sily mezi vozidlem a jizdni drahou, zejmena na kluzkem podkladu, coz umoznuje ve srovnani s obyc. G2 intenzivnejsi akceleraci, snazsi prujezd zatacek a zdolani stoupani zejmena na podkladu se snizenou adhezi. Z uzitnych vlastnosti stoji za zminku i pomerne slusna max. zatez brzdeneho privesu za syncrem 1500kg. Samozrejme to vse neco stoji: mensi vyber nebo nedostupnost nekterych odlisnych nahradnich dilu, vzhledem k vyrazne mensimu mnozstvi vyrobenych kusu casto vyssi porizovaci cena, podstatne zmenseny zavazadlovy prostor, mirne vyssi spotreba.
2) (ackoliv to explicitne receno nebylo, ale mezi radky by bylo lze se z Vasich predchozich prispevku domnivat) obyc. G2 nelze nejakym doplnenim ci vymenenim komponent prestavet na G2 syncro

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: syncro

Příspěvek od Marosh16v »

vyjímečně souhlasím s Panem Učebnicí (shazzer) ...přessně, jak píše...

NWR: já nechápu, na co se ptáš? víš, co to obnáší 4x4? to není nějaká převodovka, nebo jak tomu říkáš :roll: ...4x4 znamená náhon na všechny kola, takže uplne jiná kastle, uplne jiné uložení zadní nápravy, kardan, zadní poloosy, atd. , atd. ....shrnuto - uplně jiné auto ;-)

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: syncro

Příspěvek od nwr »

Marosh16v píše:vyjímečně souhlasím s Panem Učebnicí (shazzer) ...přessně, jak píše...

NWR: já nechápu, na co se ptáš? víš, co to obnáší 4x4? to není nějaká převodovka, nebo jak tomu říkáš :roll: ...4x4 znamená náhon na všechny kola, takže uplne jiná kastle, uplne jiné uložení zadní nápravy, kardan, zadní poloosy, atd. , atd. ....shrnuto - uplně jiné auto ;-)
taky jsem nic takove nenapsal... vim co to je syncro ale chtel jsem pouze informace ;-) docela me mrzi ze jenom jeden clovek to umel vysvetlit tak jak jsem si to predstavoval.... o prestavbe z predokolky na syncro nikdo nemluvil pouze o motoru ktery tuhle koncepci utahne ;-) nebo ze da pouzit tim bylo mysleno jeslti treba motor 1.3 ma silu utahnou obe napravy (je to jen priklad at se toho zase nekod nechyta a nepoucuje o vecech ktere vim a nebo me nezajimaji. jako je ze syncro je pohon 4x4) to ze to neni jen prevodovka taky vim ale pripadalo mi zbytecne to tady vypisovat kdyz si to asi umi kazdy predstavit.

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: syncro

Příspěvek od nwr »

shazzer tobe diky za odpoved ktera mi neco dala :-)tahle koncepce se mi docela libi a uvazuju a nejakem aute :-)

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: syncro

Příspěvek od Marosh16v »

...abych nevypadal jako hajzl ;-)

tady máš něco o syncru a o motorech, které se tam dávaly....mimoíchodem, nikde není ani zmínka o tom, že by se syncro-diesely vyráběly přímo fabricky... Ale věřím, že shazzer toho má načteno o hodně více, než já :-)

syncro

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell ... yncro.html" onclick="window.open(this.href);return false;

syncro GT

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell ... ro-GT.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: syncro

Příspěvek od nwr »

Marosh16v píše:...abych nevypadal jako hajzl ;-)

tady máš něco o syncru a o motorech, které se tam dávaly....mimoíchodem, nikde není ani zmínka o tom, že by se syncro-diesely vyráběly přímo fabricky... Ale věřím, že shazzer toho má načteno o hodně více, než já :-)

syncro

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell ... yncro.html" onclick="window.open(this.href);return false;

syncro GT

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell ... ro-GT.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nic takove jsem nerekl ;-) nemcinu neovladam ale vycetl jsem ze se delaly jenom 1.8 , dal bych ted otazku jak je to se zamenou motoru ? dela se to ? napr 1.6. i kdyby se delaly diesly tak bych rekl ze by to bylo docela line auto na akceleraci. urcite diky za dalsi info urci nejsem jediny komu to neco prida ;-)

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: syncro

Příspěvek od Marosh16v »

nwr píše:
Marosh16v píše:...abych nevypadal jako hajzl ;-)

tady máš něco o syncru a o motorech, které se tam dávaly....mimoíchodem, nikde není ani zmínka o tom, že by se syncro-diesely vyráběly přímo fabricky... Ale věřím, že shazzer toho má načteno o hodně více, než já :-)

syncro

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell ... yncro.html" onclick="window.open(this.href);return false;

syncro GT

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell ... ro-GT.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nic takove jsem nerekl ;-) nemcinu neovladam ale vycetl jsem ze se delaly jenom 1.8 , dal bych ted otazku jak je to se zamenou motoru ? dela se to ? napr 1.6. i kdyby se delaly diesly tak bych rekl ze by to bylo docela line auto na akceleraci. urcite diky za dalsi info urci nejsem jediny komu to neco prida ;-)
já si myslím, že potom už je jen na samotném majiteli, co si tam dá za motor. Já bych se přikláněl k 16v, ale nevím, jestli a kdo na klubu by to mohl mít ;-) ....pokud vím, tak 4x4 staví Willdaa, ale jinak netuším...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“