Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
heypulec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 08.02.2009 18:12
Bydliště: Praha,Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od heypulec »

Ahoj kolegové,

tíží mě problém a to takový že na svém golfu II motor 1.8i s manuální 5 stupňovou převodovkou mám nejspíš rozbitou nějakou tu "pojistku" na spátečku tzn. že pokuď si při řazení jedničky nedám záležet tak tam dám spátečku, nějaká ta bývalá pojistka je tam cítit opravdu minimálně...štve mě že jsem tam chtěl dát jedničku i když jsem lehoučce popojížděl a místo toho spočítal zuby na spátečce :oops:

Tak se vás chci zeptat, mám kulisu sehnat jinou? nejlepe novou? Nebo je možno to nějak opravit? Ze zhora nebo z dola?

Díky moc za každou chytrou radu, Jirka :mrgreen:

EDIT: Adminům se omlouvám že to tu mám dvakrát, jednout tady a podruhý v Servis & Pomoc & Tuning ale tam asi odpověd nezískám :lol:

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od lister »

máš nejspíš klasicky vychozený pouzdra a klouby v přepákování mezi řadící pákou a převodovkou.
řešení je jednoduchý - vyměnit plastíky, seřídit řazení.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od areka »

Nebo máš jen "ohlodaný" díly 3A a 9, nebo v horším případě jeden z nich olámaný od nějakýho necitlivýho prasete před tebou. Sundal bych manžetu řazení a podíval se na ty dva díly, a potom jak psal výše vážený pán Lister. :wink:
Přílohy
razeni.jpg

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od budlik »

No já mám podobný problém s převodovkou.

Teď v těch zimách, které právě panují, mám problém, abych u studeného auta vůbec zařadil jedničku. Když se rozjedu, tak ostatní kvalty jdou taky strašně těžko.
Po ujetí cca deseti kilometrů se olej v převodovce jakštakš zahřeje a už to není tak hrozné.
Olej jsem měnil loni a věřím, že ho je tam pořád tolik, kolik jsem nalil (2 litry), vzhledem k tomu, že převodovka nikde neprolíná.

Pravděpodobně je to nevhodným olejem. Na přesný typ už si nevzpomínám, ale myslím že jsem tam nalil Castrol 80W/90 mineral.

Poraďte mi prosím, z vaší praxe nějaký kvalitní olej, s kterým nebudu zažívat, to co teď každé ráno.

Díky

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od shazzer »

Mno spravne by tam mel byt plne synteticky olej tridy G50, viskozitni klasifikace SAE 75W-90. Takovy sice nebyva casto ke koupi na benzinovych pumpach, ale lze jej najit. Samozrejme specializovane firmy a nebo original VW neni problem.

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od budlik »

shazzer píše:Mno spravne by tam mel byt plne synteticky olej tridy G50, viskozitni klasifikace SAE 75W-90. Takovy sice nebyva casto ke koupi na benzinovych pumpach, ale lze jej najit. Samozrejme specializovane firmy a nebo original VW neni problem.
No neříkejte mi, že jsme takový idiot, že jsem tam měl nalít syntetiku a já tam nalil minerál....takže vylít a nalít nový. Nebo u převodovek to není zase až tak kritické jako u motorů...hlavně s mnoha kilometrama?

Doporučte mi z vlastní zkušenosti jaký bych tam měl koupit?

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od shazzer »

budlik píše:No neříkejte mi, že jsme takový idiot, že jsem tam měl nalít syntetiku a já tam nalil minerál.Doporučte mi z vlastní zkušenosti jaký bych tam měl koupit?
Ja jsem nikoho jako idiota neoznacoval, nemam duvod! Ja jsem jen uvedl, co je doporuceno vyrobcem. Pokud se o maziva trochu hloubeji zajimate, pripadne se otazete nekoho seriozniho z teto oblasti, tak pojmy "mineralni" a "synteticky" prip. "polosyneticky" jsou velmi casto jen marketingove triky. Napr. to cemu Shell ci Castrol rikaji plne synteticky, je z odborneho hlediska polosynteticky olej, avsak ty mineralni slozky jsou ziskany dokonalejsim rafinacnim procesem.

Nemyslim si, ze je nutne ihned panikarit a Vas olej vymenovat. Nedomnivam se totiz, ze jen on je pricinou onoho problematickeho razeni, i kdyz je pravda, ze pri nizsich teplotach (tedy nyni) bude viskoznejsi nez by mel byt ten predepsany. Konkretni typ ci znacku ode mne necekejte, nehodlam byt narcen z reklamy. Chcete-li mit uplnou jistotu, pouzijte original VW (G005000), jez by mel stat do dvacky za litr. Ja sam jsem pred casem musel chvili patrat v okoli a na netu az jsem nasel neco, s cim bych byl spokojen jak cenou tak kvalitou, ale zatim nemam tak dlouhodobe zkusenosti, abych mohl tvrdit ano je to OK.

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od budlik »

shazzer píše:
budlik píše:No neříkejte mi, že jsme takový idiot, že jsem tam měl nalít syntetiku a já tam nalil minerál.Doporučte mi z vlastní zkušenosti jaký bych tam měl koupit?
Ja jsem nikoho jako idiota neoznacoval, nemam duvod! Ja jsem jen uvedl, co je doporuceno vyrobcem. Pokud se o maziva trochu hloubeji zajimate, pripadne se otazete nekoho seriozniho z teto oblasti, tak pojmy "mineralni" a "synteticky" prip. "polosyneticky" jsou velmi casto jen marketingove triky. Napr. to cemu Shell ci Castrol rikaji plne synteticky, je z odborneho hlediska polosynteticky olej, avsak ty mineralni slozky jsou ziskany dokonalejsim rafinacnim procesem.

Nemyslim si, ze je nutne ihned panikarit a Vas olej vymenovat. Nedomnivam se totiz, ze jen on je pricinou onoho problematickeho razeni, i kdyz je pravda, ze pri nizsich teplotach (tedy nyni) bude viskoznejsi nez by mel byt ten predepsany. Konkretni typ ci znacku ode mne necekejte, nehodlam byt narcen z reklamy. Chcete-li mit uplnou jistotu, pouzijte original VW (G005000), jez by mel stat do dvacky za litr. Ja sam jsem pred casem musel chvili patrat v okoli a na netu az jsem nasel neco, s cim bych byl spokojen jak cenou tak kvalitou, ale zatim nemam tak dlouhodobe zkusenosti, abych mohl tvrdit ano je to OK.

:-DDDD nene, idiotem jsem se nazval sám......naštvalo mne, že tam mám půl roku starý olej, ale co tam opravdu patří zjišťuju až teď ......moc děkuju za informace, které jste mi poskytl.....

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od vwCharlie »

areka píše:Nebo máš jen "ohlodaný" díly 3A a 9, nebo v horším případě jeden z nich olámaný od nějakýho necitlivýho prasete před tebou. Sundal bych manžetu řazení a podíval se na ty dva díly, a potom jak psal výše vážený pán Lister. :wink:
taky bych viděl problém v tomto nebo jsou potom vychozené díly 26,27. Dá se to vyřešit tak,že se to vypodloží,musí se sundat manžeta,oddělat krycí plech,jsou tam dvě matky a páku pak vykloubit. Musí se to ale vypodložit vhodným zbůsobem. Skrz tu kouli chodí klacek při stlačení. Dakže ideální je nějaká pryžová nebo gumová podložka.

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od budlik »

heypaul píše:Ahoj kolegové,

tíží mě problém a to takový že na svém golfu II motor 1.8i s manuální 5 stupňovou převodovkou mám nejspíš rozbitou nějakou tu "pojistku" na spátečku tzn. že pokuď si při řazení jedničky nedám záležet tak tam dám spátečku, nějaká ta bývalá pojistka je tam cítit opravdu minimálně...štve mě že jsem tam chtěl dát jedničku i když jsem lehoučce popojížděl a místo toho spočítal zuby na spátečce :oops:

Tak se vás chci zeptat, mám kulisu sehnat jinou? nejlepe novou? Nebo je možno to nějak opravit? Ze zhora nebo z dola?

Díky moc za každou chytrou radu, Jirka :mrgreen:

EDIT: Adminům se omlouvám že to tu mám dvakrát, jednout tady a podruhý v Servis & Pomoc & Tuning ale tam asi odpověd nezískám :lol:

tato opravná sada výjde na něco kolem 2 stovek...bohužel v ní chybí ten zpátečkový doraz....

Obrázek

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od areka »

A proč si to proboha neobjednáš přímo u VW, díl 3A číslo: 191 711 146 C stojí 55,20 CZK bez DPH.
Přílohy
viditko.jpg

Uživatelský avatar
corso03
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od corso03 »

heypaul píše:Ahoj kolegové,

tíží mě problém a to takový že na svém golfu II motor 1.8i s manuální 5 stupňovou převodovkou mám nejspíš rozbitou nějakou tu "pojistku" na spátečku tzn. že pokuď si při řazení jedničky nedám záležet tak tam dám spátečku, nějaká ta bývalá pojistka je tam cítit opravdu minimálně...štve mě že jsem tam chtěl dát jedničku i když jsem lehoučce popojížděl a místo toho spočítal zuby na spátečce :oops:

Tak se vás chci zeptat, mám kulisu sehnat jinou? nejlepe novou? Nebo je možno to nějak opravit? Ze zhora nebo z dola?

Díky moc za každou chytrou radu, Jirka :mrgreen:

EDIT: Adminům se omlouvám že to tu mám dvakrát, jednout tady a podruhý v Servis & Pomoc & Tuning ale tam asi odpověd nezískám :lol:
Máš v poriadku ten plastový doraz? (na obrázku číslo 3) ..... ja som ho mal dolámaný.

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od THOMASLO »

budlik píše:
heypaul píše:Ahoj kolegové,

tíží mě problém a to takový že na svém golfu II motor 1.8i s manuální 5 stupňovou převodovkou mám nejspíš rozbitou nějakou tu "pojistku" na spátečku tzn. že pokuď si při řazení jedničky nedám záležet tak tam dám spátečku, nějaká ta bývalá pojistka je tam cítit opravdu minimálně...štve mě že jsem tam chtěl dát jedničku i když jsem lehoučce popojížděl a místo toho spočítal zuby na spátečce :oops:

Tak se vás chci zeptat, mám kulisu sehnat jinou? nejlepe novou? Nebo je možno to nějak opravit? Ze zhora nebo z dola?

Díky moc za každou chytrou radu, Jirka :mrgreen:

EDIT: Adminům se omlouvám že to tu mám dvakrát, jednout tady a podruhý v Servis & Pomoc & Tuning ale tam asi odpověd nezískám :lol:

tato opravná sada výjde na něco kolem 2 stovek...bohužel v ní chybí ten zpátečkový doraz....

Obrázek
Kde se dá sehnat takhle sada, ulomily se mě na ty kuličce ty plastový špunty, a šajtra se točila dokola a s tim zamozřejmě zobáček který zaskakuje za ten plastový doraz, ale udělal jsem to na soustruhu nový hlinikovy, a je to v klidu, ale hodilo by se to...

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od budlik »

THOMASLO píše: Kde se dá sehnat takhle sada, ulomily se mě na ty kuličce ty plastový špunty, a šajtra se točila dokola a s tim zamozřejmě zobáček který zaskakuje za ten plastový doraz, ale udělal jsem to na soustruhu nový hlinikovy, a je to v klidu, ale hodilo by se to...

třeba tady

http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx# ... SD=0|ST=0|

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: Kulisa řazení golf II 1.8i a špatná pojistka na spátečku

Příspěvek od THOMASLO »

budlik píše:
THOMASLO píše: Kde se dá sehnat takhle sada, ulomily se mě na ty kuličce ty plastový špunty, a šajtra se točila dokola a s tim zamozřejmě zobáček který zaskakuje za ten plastový doraz, ale udělal jsem to na soustruhu nový hlinikovy, a je to v klidu, ale hodilo by se to...

třeba tady

http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx# ... SD=0|ST=0|
Diky :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“