zadni brzdovy trmen

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od lister »

tak jsou jen dvě možnosti, buď se otáčením ovládací páky na brzdiči nevysouvá šroubovice, nebo je problém v samostavu v pístku.¨
rozeber to a uvidíš.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od areka »

lister píše:tak jsou jen dvě možnosti, buď se otáčením ovládací páky na brzdiči nevysouvá šroubovice, nebo je problém v samostavu v pístku.¨
rozeber to a uvidíš.

Ok pane, jak přijede tak mu to kuchnu. :mrgreen:

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od lister »

jo ještě mě napadá třetí možnost, zapoměl jsi zavěsit lanko po výměně desek, asi blbost ne :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od areka »

lister píše:jo ještě mě napadá třetí možnost, zapoměl jsi zavěsit lanko po výměně desek, asi blbost ne :wink:
Dobrej vtip, to bych už radši nikomu nikdy nic nedělal, ale nefungovala i když jsem to zkoušel než jsem opět nasadil kolo. :mrgreen:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od vwCharlie »

vwCharlie píše:tak dneska jsem se zrovna dupal s třmenem na B5ce a řeknu vám,že zlaté dvojkové litinové. Až budou ty třmeny tak staré,jak u GII,tak nebudou na tom o moc líp. Výhodou zatím je,že se dají sehnat díky mladšímu věku v relativně lepším stavu. Ale jak zoxidujou,tak je to horší jak rezavé železo,protože hliník se vyžere víc jak litina a drolí se. :)
Jinak klasika,visela ručka,mimo to že kolikrát ještě chčijou.

Fido: kdyby sis s tím nevěděl rady,tak mi to dovez :wink:
tak zrovna ve čtvrtek jsem řešil na GIV třmen,který tekl. Ještě jsem to nekuchl,ale myslím,že bude problém v tom O-kroužku kolem té hřídelky,buď to tam bude vyžrane nebo tam bude bordel,který odtlačuje ten kroužek a pak to teče.
Přílohy
DSC07906.JPG

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od lister »

tak to ve finále nebylo zas tak pracný, to ale nic nemění na tom , že repasovat litinový G2 brzdiče je ztráta času :wink:
Přílohy
brzdič bez pístku, uprostřed je šroubovice, košík s pružinou a segrovka
brzdič bez pístku, uprostřed je šroubovice, košík s pružinou a segrovka
uvolněním segrovky (kleštěma nebo šroubovákem) vystřelí pružina košík....
uvolněním segrovky (kleštěma nebo šroubovákem) vystřelí pružina košík....
po odstranění segrovky, košíku a pružiny vytáhneme šroubovici (v ráfku na konci má být O-kroužek) s podložkou pro pružinu a další podložkou s obdelníkovým otvorem a kolíkem, ta brání otáčení šroubovice.
po odstranění segrovky, košíku a pružiny vytáhneme šroubovici (v ráfku na konci má být O-kroužek) s podložkou pro pružinu a další podložkou s obdelníkovým otvorem a kolíkem, ta brání otáčení šroubovice.
zb04.jpg
kolík přenášející pohyb z ovládací páky na šroubovici, někdy vypadne spolu se šroubovicí někdy je potřeba ho vyndat (záleží na kterým konci je víc vazelíny, neboli na tom, kam se přilepí)
kolík přenášející pohyb z ovládací páky na šroubovici, někdy vypadne spolu se šroubovicí někdy je potřeba ho vyndat (záleží na kterým konci je víc vazelíny, neboli na tom, kam se přilepí)
zb06.jpg
přípravek na zpětnou montáž, vnitřní průměr trubky je větší než průměr šroubovice, vnější průměr podložky je stejný nebo menší než průměr košíku.
přípravek na zpětnou montáž, vnitřní průměr trubky je větší než průměr šroubovice, vnější průměr podložky je stejný nebo menší než průměr košíku.
zpětná montáž je usnadněná požitím přípravku který stlačí pružinu, na segrovku jsou potřeba spešl kleště, dlouhý, úzký, není tam moc místa..
zpětná montáž je usnadněná požitím přípravku který stlačí pružinu, na segrovku jsou potřeba spešl kleště, dlouhý, úzký, není tam moc místa..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od vwCharlie »

já dal trubičku,do ní krátky šroubek,aby se měl o co opřít dvourammený stahovák a zatlačil jsem to stahovákem.
Ale jinak pěkně nafoceno,aspoň to téma k něčemu tady je :wink: .
Akorát proč ztráta času? Opravit to jde a bude to zase fungovat :wink: Jen třeba vyměnit,co je třeba a zajistit na to jde téměř vše.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od lister »

mám (a nejen já) špatný zkušenosti s litinovejma brzdičema, nejde o materiál ale o řešení ruční brzdy, ikdyž se vše zdá v pořádku, ruční brzda nefunguje spolehlivě. což se mi zatím u hliníku nestalo, navíc je hliník odolnější vůči korozi, má menší neodpruženou hmotnost..

ale když se do toho chce někdo pustit , nebudu mu bránit, poradím , nafotím..
kdyby byl zájem mám i Girling 36
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od vwCharlie »

tak zkušenosti s tím špatné jsou,jelikož je má většina lidí v žalostném zanedbaném stavu. Jak se to ale opraví,tak to zas bude spolehlivě fungovat :wink:
Ty hliníkové třmeny nemají ještě 20 a více let,tak je větší šance je sehnat v lepším stavu,ale taky má s nima spousta lidí problém.
Všechno je ale o tom,jak se člověk o to stará. Jsou lidi,kteří mají brzdovku jak kávu ještě z výroby a nejsou schopni vyměnit ani to. :)

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od lister »

ta brzdovka jako káva mě něco připomíná.
sám měním brzdovku co 2 roky, nebo spíš častěji (vždycky když něco dělám s brzdama), ale nedávno jsem repasoval přední brzdiče - gumky + vodící čepy a vytekl z nich takovej černej sajrajt, že sem si říkal jestli by to nechtělo kromě odvzdušňováků i nějaký odkalovací šrouby.

nebo postupuju špatně ? mám to při výměně brzdovky komplet rozebrat, vymýt, vysušit ? :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od vwCharlie »

:mrgreen: :mrgreen:
no raz od času to není špatné kuchnout,přece jen tou výměnou brzdovky se nevymění všechna brzdovka v třmenu a nějaký humus tam vždycky zůstane,ale když to člověk mění pravidelně,tak to není taková divočina :) . Horší je jak má někdo místo brzdovky převodový olej,to pak nemusí zůstat jen u výměny brzdovky :)

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od fido-dido »

tak je hotovo :lol:
pri skladani vnitrni casti mechanizmu mi uletela s klesti segerovka :lol: tak rozdelat jiny trmen a pak uz jenom vyrobit dva stahovaky a je hotovo.

diky za fotky.
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od Pepásek »

Já mám na Golfu ty starý litinový 36ky.Od doby co jsem je namontoval tak ani jednou se sama neseštelovala ruční brzda.A to jsem je zgenerálkoval.Repas jednoho třmenu stál víc jak 1000kč a je to k hovnu.Pujdu do těch co nabízí MJ Auto na Ochcávku.Jsou za pár korun a nový.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od vwCharlie »

jestli někde neděláš chybu. Kolikrát potřebuješ seštelovat ručku? Ty desky se vzadu tak rychle nesjíždějí. Když ty třmeny namontováváš,tak musíš nejdřív našlapat a odvzdušnit ty třmeny a až pak seřizuješ na lankách ručku. Při té montáží je nejlepší lanka nasadit až po odvzdušnění nebo je mít úplně povolené.

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: zadni brzdovy trmen

Příspěvek od cernohousmartin »

nechci zakládat nové téma tak to napíšu sem...mam taky kotouče vzadu a dnes mě začal chcát pravý brzdič,přesně jak píše autor tématu,kolem páky na ruční brzdu.Rád bych si oba dva repasoval,jen nevím kde koupit náhradní díly,gufera a prostě všechno co by bylo potřeba...neví prosím někdo???

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“