Zadní náprava

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Zadní náprava

Příspěvek od vesdan »

Chci se zeptat jestli už někdo neřešil problém že má zadní kola do mírného A Vyřešit jedině jinou nápravou a nebo to jde i jinak? Díky za názory.

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

neni nastavitelna takze asi smula..jedine roztahnout polozit vpredu taky do Acek a hura na zavody,,bubnovou napravu koupis za par kacek
ND G2

zatim ještě žiju

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vesdan »

jarys píše:neni nastavitelna takze asi smula..jedine roztahnout polozit vpredu taky do Acek a hura na zavody,,bubnovou napravu koupis za par kacek

O tom roztáhnutí jsem taky přemýšlel. Ala underground. A co takhle podložit šrouby které drží trn potažmo buben?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

zadní kola mají negativní odklon už z výroby, nevidím důvod proč na tom něco měnit :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vesdan »

lister píše:zadní kola mají negativní odklon už z výroby, nevidím důvod proč na tom něco měnit :wink:
Dnesk jsem měnil kola za zimní a jedno je na kraji o trošku více sjeté

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

pokud ma napravu rozsedlou tak ze to vidi a zere mu to gumy tezko to bude s vyroby :P
ND G2

zatim ještě žiju

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

no taky ještě zkontrolovat, jakou vůli mají ložiska v zadních kolech, protože je to taky docela dost znát :wink:

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

no pokud by kuzelovy lozisko bylo rozsedly tak ze by udelalo acka tak by bylo asi hodne slyset ne?? :lol:
ND G2

zatim ještě žiju

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

jarys píše:no pokud by kuzelovy lozisko bylo rozsedly tak ze by udelalo acka tak by bylo asi hodne slyset ne?? :lol:
nemusí být slyšet, já je šponoval minimálně tak 2x do roka, to pak byl dost velkej rozdíl, líp to sedělo, brzdilo (i ručka) a řekl bych, že je to i vidět

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

jó to je úplně pecka jak je zadní ložisko na sračky a ještě hlodá osku.Třešníčka na dortu je jak pak upadne kolo.Né,jestli ji má fakt na pytel,tak opravdu druhá starší bubnová nestojí moc,tak jak píše jarys.Doporučuji hned v ní vyměnit silentbloky,vetšinou jsou porvané a auto pak plave a aji trošku klečí :)

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

teď tam mám nápravu z GIII, je skoro stejná, jen má větší bubny a tedy i o něco širší a jsem s ní daleko víc spokojený než s tou původní, tam jsem musel ty ložiska dotahovat fakt dost často, byly sice v pořádku, ale něco se tam pořád vytahovalo nebo co :roll:

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

no nechat to dojit tak daleko aby ulitlo kolo asi muze jen totalni jitrnice ne?a vzivote se mi zadni lozisko nepovolilo,, :?
ND G2

zatim ještě žiju

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

jarys píše:no nechat to dojit tak daleko aby ulitlo kolo asi muze jen totalni jitrnice ne?a vzivote se mi zadni lozisko nepovolilo,, :?
tak to se teda máš, já to tady na clubu řešil docela dlouho, a ozvalo se docela dost lidí, že mají taky pořád vůli na zadních kolech :roll:

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vesdan »

Tak nějaká vůle v ložisku být musí. Podložka se musí pohnout. Jinak sjela se mi jedna guma a to na vnitřní straně o cca 1 mm. Více to není. Lepší bude asi koupit jinou. A co kdybych podložil dva horní šrouby které drží buben s trnem? Tím by se dal snížit úhel odklonu, ale to je asi blbost že?

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Majsha »

No nejspis budu za blbce, ale budiz.

Co zadni kotoucova naprava ? Jak poznam jestli loziska nemaji vuli a kdyz tak jak moc to dotahnout ?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“