Auto v zátahu táhne doleva :-(

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od budlik »

Ahojte,

prosím vás, čím by mohlo být, že auto při zátahu táhne doleva?
Pokud vyřadím tak jede rovně, ale jak dám rychlost a přidám plyn, tak uhání doleva.
Sklonem vozovky to není, jsem pár měsíců po geometrii a kola nahuštěné na stejný tlak.

Nevím jestli to je jen můj blbý dojem, ale zdá se mi, že nejznatelnější to je ráno při studeném motoru.

Díky za vaše poznatky

Uživatelský avatar
honza16v
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 22.07.2009 19:20

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od honza16v »

podle mě to bude hnutou geometrií

Uživatelský avatar
miaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 20.05.2008 21:40
Bydliště: Dolní Lutyně - Nerad

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od miaman »

Řekl bych, že "puky" v ramenech. Dělalo mi to samé, měl jsem je urvané. Vyměnil jsem je a pohoda.

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od budlik »

miaman píše:Řekl bych, že "puky" v ramenech. Dělalo mi to samé, měl jsem je urvané. Vyměnil jsem je a pohoda.
tak jsem lehl pod auto a pukama to není...jsou jako nové...nemá někdo další návrhy?
Geometrii si nechám jako poslední možnost, protože si myslím, že tou to nebude?

Nemohla by to dělat převodovka resp. diferenciál?

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od shazzer »

budlik píše:..Nemohla by to dělat převodovka resp. diferenciál?
To je dost nepravdepodobne, ale lze snadno vyzkouset: zvednout predni napravu (uvolnit obe predni kola), pri zarazenem jakemkoliv prevodovem stupni pootacet jednim kolem a pozorovat druhe (musi se tocit opacne a nesmi byt citit nejake nerovnomernosti v zatezi), totez provest i s duhym kolem). Pripadne poprosit dalsiho manika, aby druhe kolo rukou rovnomerne pribrzdoval (aby bylo nutno zatezovat soustavu aspon nejakym krouticim momentem).

Libang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1689
Registrován: 03.11.2007 22:27
Bydliště: VWelké Meziříčí

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od Libang »

špatný spodní čep ;) dělalo me to to same , bez plynu nic a kdyz jsem pridal tak to samo trochu zatočilo , ale muzou to delat i zadni silentbloky
Chiptuning , opravy teplých startů

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od budlik »

tak vyřešeno ..... nasadil jsem zimní kola a po problému.

Teda po problému v tom smyslu, že auto už netáhne doleva. Teď je třeba zjistit, co je za problém na pneumatikách či diskách s letním vzorkem. Nevybavuju si , že bych je někde bouchl, ale přesto je nechám převážit. Uvidíme pak.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od shazzer »

budlik píše:..Teď je třeba zjistit, co je za problém na pneumatikách či diskách s letním vzorkem. Nevybavuju si, že bych je někde bouchl..
Hele, treba je to hloupost, ale nejsou na kazdy strane omylem jine rozmery?

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od sapik88 »

shazzer píše:
budlik píše:..Teď je třeba zjistit, co je za problém na pneumatikách či diskách s letním vzorkem. Nevybavuju si, že bych je někde bouchl..
Hele, treba je to hloupost, ale nejsou na kazdy strane omylem jine rozmery?
to by dle mě táhlo i při vykvaltování,... ale možný je všechno,..

Uživatelský avatar
budlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.10.2008 19:12
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od budlik »

jiný rozměr ne, ale koukal jsem teď na pneumatiky a jedna věc mě zarazila.....Jsou to Barumky 195/50 R15, ale jedna je vyrobena v Německu a druhá v Rakousku. To mě hlava nebere :-D

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od shazzer »

budlik píše:..Jsou to Barumky 195/50 R15, ale jedna je vyrobena v Německu a druhá v Rakousku. To mě hlava nebere :-D
Co je natom divnyho, zkratka to Continental vyrabi v ruznych zavodech po Evrope. Trochu podezrely je ale fakt ze jsou na jednom aute, jinymi slovy: prodejce to nakupoval z ruznych zdroju nebo v ruznem casovem obdobi, takze nejspis nebudou zcela identicke.

Uživatelský avatar
herman17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 23.03.2012 00:56
Bydliště: Olomouc

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od herman17 »

nazdarek, mam podobnej problem, driv to nedelalo, nebo sem si toho mozna nevsiml, dal sem tam sirsi kola 195/50 R 15 a kdyz prerazuju na jinej rychlostni stupen, tak se mi zda, ze auto trosku uhne, je te neprijemny, zvlast kdyz chci jet rychlejs, kolama myslim ze to nebude, je to vyvazeny a pri jizde nic neskube, jenom kdyz prerazuju. Co jinyho to krom cepu muze byt?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Auto v zátahu táhne doleva :-(

Příspěvek od 11mAjA11 »

budlik píše:jiný rozměr ne, ale koukal jsem teď na pneumatiky a jedna věc mě zarazila.....Jsou to Barumky 195/50 R15, ale jedna je vyrobena v Německu a druhá v Rakousku. To mě hlava nebere :-D

Tak jestli máš šípový vzor tak to není o čem přemýšlet, dělalo mi to taky tak - šípáky nejsou pravé ořechové , jsou-li mírně nerovnoměrně opotřebné tak je vymalováno.. :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“