tlumiče

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
zorzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.03.2011 21:07

tlumiče

Příspěvek od zorzo »

Ahoj, nevíte jaký mají být origo zadní tlumiče do 1,8 gti 1985 rok výroby? Nebo jaký bych tam měl dáti? Jestli plynový a nebo plynokapalinový? Vůbec nevím jakej je mezi nima rozdíl, myslel jsem, že plynokapalinový jsou lepší a teďka mě někdo vyvedl z omylu, že prej záleží jakou jízdu preferuju, tak vůbec nevím a řikal jsem si, že tam dám, takový jako tam mají být.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: tlumiče

Příspěvek od stevocz »

pokial viem tak boli kvapalinove lebo skoro vsetky v tej dobe mali take az v poslednej dobe sa davaju plynove. (zatial mi nestrelili tak to neviem naisto :-D)

Uživatelský avatar
kamencz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3038
Registrován: 12.04.2010 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče

Příspěvek od kamencz »

Dal bych tam plynove aspon teda co mam vyskousene tak je snima lepsi jizda. Ale i plnynokapalinove sou velmi dobre.
Skoro všechny dily na MKII 605868274
Koupim http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=173396" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0Vf5y4XIo8o" onclick="window.open(this.href);return false;

zorzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.03.2011 21:07

Re: tlumiče

Příspěvek od zorzo »

Super, díky moc. Když už bych to dělal, tak bych chtěl natřít nápravy. Máte nápad na nějakou dobrou barvu co buce voděodolná?

Uživatelský avatar
kamencz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3038
Registrován: 12.04.2010 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče

Příspěvek od kamencz »

Urcite hameritka je nejlepsi pokud to budes delat na aute a naprava je rezava. Odrbat odmastit a dve mozna i tri vrstvy zalezi na nalade :D
Skoro všechny dily na MKII 605868274
Koupim http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=173396" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0Vf5y4XIo8o" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče

Příspěvek od Koudyan »

Oživím toto téma, ať zbytečně nezakládám nové.. :) chystám se na výměnu předních tlumičů a řeším obdobný "problém." Budu brát Bilsteiny, ale nějak se nemůžu rozmyslet, jestli spíš klasické olejové, nebo plynokapalinové. Jsou ty B4 (plynokapalinové) opravdu podstatně tvrdší, než ty klasické? Cenově vycházejí celkem stejně, tak předpokládám, že výdrž bude obdobná. Díky za postřehy.. 8)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: tlumiče

Příspěvek od shazzer »

Zkus si nekde na netu najit jak funguje teleskopicky tlumic v aute, pak tu nebudes psat podobne hloupe dotazy, zda plynokaplinovy neco a olejovy neco jineho. Pri urovni techto znalosti ti staci ty nejobycejnejsi z domu hruzy, protoze stejne nepoznas rozdil.

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče

Příspěvek od Koudyan »

shazzer píše:Zkus si nekde na netu najit jak funguje teleskopicky tlumic v aute, pak tu nebudes psat podobne hloupe dotazy, zda plynokaplinovy neco a olejovy neco jineho. Pri urovni techto znalosti ti staci ty nejobycejnejsi z domu hruzy, protoze stejne nepoznas rozdil.
Předpokládám, že jejich "kvalita" se někde projevit musí a s úrovní mých znalostí to v danou chvíli nejspíš souvislost mít nebude.. :wink:

Nicméně otázka nebyla položena obecně, ale konkrétně na tlumiče značky Bilstein. Přičemž jsem specifikoval dokonce i typ těch plynokapalinových, protože jich (narozdíl od čistě kapalinových) dělají více druhů. Tak myslím, že i v jejich vlastnostech nějaký rozdíl bude.. 8)

btw:chtěl jsem postřeh, tak ho mám-sice se týká mých (ne)znalostí, ale budiž.. :D díky!

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: tlumiče

Příspěvek od 11mAjA11 »

Já bych je dal, B4 jsou dobré a plyno-kapalina je dobrá volba.
Pokud je cenový rozdíl minimální tak není co řešit.
Mě je třeba ježdění na plyno-kapalině příjemnější..
Je to můj názor a nikomu ho nevnucuji..
:drinks: :drinks: :drinks:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“