brzdy - propadání pedálu

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od shazzer »

Ukazujes, ze jsi jeste hodne nezraly, prave ta zdravotni sestra. Pokud chces neco opravovat, obzvlast na brzdach, je potreba o tom nejdriv vedet co nejvic a pak se do neceho poustet. U brzd to plati nekolikanasobne.

sirmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.10.2011 08:45

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od sirmann »

shazzer píše:"Brzdovy trmen" se tomu rika proto, ze to je brzdovy trmen, zatimco brzdic se rika zcela jinemu zarizeni, ktere se tak kupodivu jmenuje a to vsechno proto, aby bylo vzdy vsem jasne o cem je rec. Imbecily mohu ujistit, ze brzdic se na soucasnych osobnich vozidlech nevyskytuje, takze ani na G2.
:roll: a že nám to imbecilům neřekneš,aby jsme byli chytřejší,už když jsem se učil mechanikem za komančů,a to už je nějakej pátek,se tomu říkalo brdič co vylezly první kotoučovky na Š 1000MB

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od shazzer »

sirmann: vsak to rikam porad, krom toho ve tvem pripade sis zcela a plne odpovedel sam.

VentoTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.04.2012 22:13

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od VentoTD »

Princip odvzdušnění brzd záleží v tom, že opakovaným tlakem na pedál se vytlačí ze systému kapalina, jež s sebou unáší i vzduch, který vnikl do brzdového systému. Kapalina se vytlačí ven odvzdušňovacími šrouby u jednotlivých brzdových válečků kol. Aby bylo odvzdušnění dokonale provedeno, je nutno dodržet tento postup:

a) Doplnit a během odvzdušňování dolévat brzdovou kapalinu v zásobní nádrži, jinak se může znovu nasát do brzdového systému vzduch. Nedoplňuje se kapalinou právě vytlačenou z brzd, která je zpěněná vzduchem. Tu lze opět použít až po ustálení.

b) Odvzdušnění se začíná na kole nejvzdálenějším od hlavního brzdového válce v pořadí:

pravé zadní kolo,

levé zadní kolo,

pravé přední kolo,

levé přední kolo,

hlavní brzdový válec.

Bobeso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.07.2010 00:11
Bydliště: Pardubice

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od Bobeso »

Zbytecne to tady ten ko*ot zasira,potreboval by nekolik ran kladivem do palice a ne do prstu :D :D :D

Sirmann ma pravdu,driv se rikalo brzdice.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od shazzer »

Bobeso: jen takova doplnujici otazka - tobe asi snizili denni davku uklidnujicich leku a zakazali vychazky, ze?

sirmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.10.2011 08:45

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od sirmann »

shazzer píše:sirmann: vsak to rikam porad, krom toho ve tvem pripade sis zcela a plne odpovedel sam.
já jsem si odpověděl,ale ty jsi nám to nenapsal pane chytrej,hážeš machry a neumíš odpovědět na jednoduchou otázku :fool: :fool: :fool:

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od shazzer »

sirmann píše:..ale ty jsi nám to nenapsal pane chytrej,hážeš machry a neumíš odpovědět na jednoduchou otázku..
Jakou otazku, pane hloupej?

sirmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.10.2011 08:45

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od sirmann »

sirmann píše:
shazzer píše:"Brzdovy trmen" se tomu rika proto, ze to je brzdovy trmen, zatimco brzdic se rika zcela jinemu zarizeni, ktere se tak kupodivu jmenuje a to vsechno proto, aby bylo vzdy vsem jasne o cem je rec. Imbecily mohu ujistit, ze brzdic se na soucasnych osobnich vozidlech nevyskytuje, takze ani na G2.
:roll: a že nám to imbecilům neřekneš,aby jsme byli chytřejší,už když jsem se učil mechanikem za komančů,a to už je nějakej pátek,se tomu říkalo brdič co vylezly první kotoučovky na Š 1000MB
je vidět jak jsi chytrej,když ani nevíš na co odpovídáš :fool: :fool: :fool:

Uživatelský avatar
AldaAlan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 03.12.2011 22:15
Bydliště: Ondřejov

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od AldaAlan »

Ahoj,

tak jak jste dopadli, co jste vypátrali, koupili jsme totiž dnes pro kamaráda v bazaru pašíka 1998 a brzdový pedál je hrozně měkký, klasika - odvzdušnění nepomohlo, brzdový válec i s nádobkou a trubkami vypadá jak úplně nové.... Auto mělo orezlé kotouče od dlouhého stání a po jízdě se mi zdá, že zadní jsou více oleštěné než přední, bělo by být naopak ..

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od pavel1993 »

Vojtek6666: ovzdušňuješ to s otevřenou nádobkou nebo zavřenou, vcelku je to jedno ale občas se stane že to jinak neovzdušníš než jí zavřeš
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy - propadání pedálu

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

Ahojky.mam stejny problem u GII gti PF.daval jsem zadni trmeny z vw sharana.koupil jsem si brzdovou gumovou hadici z passata.Rucni brzda brzdi smykem jak ma,ale mam problem,ze i kdyz jsme to odvzdusnovali,tak mi pedal jde taky ze zacatku lechce a kousek pred podlahou mi to teprve brzdi.Kazdou stranu na zadku jsme odvzdusnovali 6x,ze by to nestacilo.pri odvzdusnovani mi kapalina sla bez vzduchu.odvzdusnovali jsme to s vyplim motorem a ze zvednutym autem bez kola.mohl by myt zatezovy regulator vliv treba na poradny odvzdusneni,kdyz bylo auto zvedle.Kdyz slapnu na pedal s vyplim motorem,jde celkem stezka a po nastartovani mi taky dost propadne pedal,az na podlahu(zacne pracovat posilovac).Co mam udelat,aby to bylo OK.Zitra to skusim jeste vice odvzdusnit.Diky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“