výměna ložisek - rada

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
eMKá
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.01.2012 16:03

výměna ložisek - rada

Příspěvek od eMKá »

Ahoj,
už delší dobu mi hučí kola, tak jsem se rozhodl pro výměnu ložisek. Poradíte mi nějaký levný a funkční ? Jakou značku nebo typ bych neměl kupovat ? Díky za Vaše názory ! :)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od Majsha »

eMKá píše:Ahoj,
už delší dobu mi hučí kola, tak jsem se rozhodl pro výměnu ložisek. Poradíte mi nějaký levný a funkční ? Jakou značku nebo typ bych neměl kupovat ? Díky za Vaše názory ! :)
Nohy, chod pesky

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od vesdan »

hlasitěji rádio
Obrázek

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od Koudyan »

Někdo tady napíše naprosto debilní dotaz a ještě šílenou (ne)češtinou a všichni se můžou pos*at. eMKá se zeptá slušně, věcně a dokonce i spisovně a než by mu někdo normálně odpověděl, tak se tady raději stejně všichni budeme zase trumfovat, kdo napíše nejvtipnější příspěvek.. :roll:

Jsem si prakticky jistej, že oba (Majsha, vesdan) by ti poradit mohli, ale raději se baví ku*vením do shazzera.. :? já bych ti poradil snad i rád, jenže zkušenosti nemám, resp. jich mám hodně málo-každopádně on je obecně dost problém sehnat něco levnýho a zároveň kvalitního.. :D zkus pohledat i jinde na netu, často se tam dozvíš mnohem víc, než tady.. 8)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od Majsha »

Koudyan píše:Někdo tady napíše naprosto debilní dotaz a ještě šílenou (ne)češtinou a všichni se můžou pos*at. eMKá se zeptá slušně, věcně a dokonce i spisovně a než by mu někdo normálně odpověděl, tak se tady raději stejně všichni budeme zase trumfovat, kdo napíše nejvtipnější příspěvek.. :roll:

Jsem si prakticky jistej, že oba (Majsha, vesdan) by ti poradit mohli, ale raději se baví ku*vením do shazzera.. :? já bych ti poradil snad i rád, jenže zkušenosti nemám, resp. jich mám hodně málo-každopádně on je obecně dost problém sehnat něco levnýho a zároveň kvalitního.. :D zkus pohledat i jinde na netu, často se tam dozvíš mnohem víc, než tady.. 8)

Na jeho dotaz proste NEJDE normalne odpovedet protoze kvalitu musis zaplatit a levnej smejd proste kvuli necemu musi byt levnej.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od shazzer »

Ja odpovim podobne jako Majsha - levny nebude dobry, casem prijdes stejne na to, ze setrit na necem co pak musis znova predelavat je kravina. Ja kupuju originalni, ale ne se znackou VW nybrz INA a zadnej problem. A typ si kup takovej, kterej ti tam bude pasovat: vpredu jsou jine nez v zadu, lisi se i rokem vyroby a syncro ma take jine (vzadu). BTW: ten dotaz byl mozna napsanej slusne, ale naprosto nedostatecne specifikovanej, predni si stejne sam nevymeni, tak at to prenecha nekomu zkusenemu.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od stevocz »

predpokladam ze chcel vediet ktoru znacku sa oplati kupit. lebo je viac dobrych s roznou cenou a potom lacne co su onicom. a ked nechce platit tie najdrahsie tak chce vediet ktore ine by boli este dobre

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od Koudyan »

Majsha píše:Na jeho dotaz proste NEJDE normalne odpovedet protoze kvalitu musis zaplatit a levnej smejd proste kvuli necemu musi byt levnej.
Shazzer i stevocz odpovědět normálně dokázali (stevocz mu sice neporadil, ale otázku pochopil a hned ho tady "neztrapňoval"). Já předpokládám, že ty určitě nějáký zkušenosti máš-tak proč mu prostě nenapíšeš, namísto těhle dvou zbytečných příspěvků, co bys použil (nebo běžně používáš) ty, popř. kterej výrobce, podle tebe, dělá ještě docela slušný ložiska? Když přijede do servisu s nejdražšíma SKF, tak mu určitě nikdo neřekne, že s touhle značkou nemá dobrý zkušenosti (podobně jako ho nikdo nepochválí za Starline). Přesně jak psal stevocz, on chtěl prostě jen vědět, jestli existuje nějaký slušný kompromis mezi cenou a užitnou hodnotou.. 8)

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od vesdan »

OK, já bral vždycky ložiska SKF a nebo TIMKEN, Obě mě nikdy nezklamaly a používám je dodnes. kupuju je v Koma Ostrava, vyjdou levněji než je kupovat v prodejně s díly. A typ záleží podle auta, je jich tam několik velikostí.
Obrázek

eMKá
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.01.2012 16:03

Re: výměna ložisek - rada

Příspěvek od eMKá »

Děkuji Vám, psal jsem levné proto, abych zbytečně nekupoval nějakou předraženou značku (jestli v tomhle ohledu vůbec nějaký jsou) a ne proto, abych investoval co nejmíň peněz. To musí každý rozumný člověk pochopit, že by na tom prohloupil. Koukal jsem na netu a celkem se mi zamlouvají ty INA, takže ještě jednou díky! :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“